Laserowa korekcja wzroku

Twój dzień rozpoczyna się od szukania okularów? Chciałbyś to zmienić? Zapisz się na laserową korekcję wzroku. Kilkuminutowy zabieg pomoże Ci skutecznie i bezboleśnie odzyskać ostrość widzenia w każdych warunkach. Nie będziesz już potrzebować okularów!

Laserowa Korekcja Wzroku pozwala skorygować wadę krótkowzroczności (potocznie zwaną „minusami”), nadwzroczności (zwaną „plusami”), a także astygmatyzm. Na czym polegają te wady wzroku? Wyjaśniamy to w poniższym filmie:

Laserowa korekcja wzorku i operacja oka

Wady wzroku wynikają z nieprawidłowego kształtu oka. W poprawnie zbudowanym narządzie wzroku obraz skupia się na siatkówce, przez co widzimy ostro i wyraźnie. U  osób krótkowzrocznych obraz trafia przed siatkówkę, a u dalekowzrocznych ląduje za nią. W efekcie chorzy  mogą mieć problem z prawidłowym widzeniem. Leczenie krótkowzroczności i dalekowzroczności staje się konieczne do poprawy komfortu życia.

Korekcja laserowa wzroku

Niezależnie od tego, czy cierpisz na krótko- czy na dalekowzroczność, dodatkowo możesz mieć problem z astygmatyzmem. Na czym polega ta wada? Szczegółowo wyjaśnia to nasz specjalista, lek. med. Marcin Smorawski:

lek. med. Marcin Smorawski

Specjalista Okulistyki

„Jeszcze inną wadą wzroku jest astygmatyzm. Nasza rogówka powinna mieć idealny, kulisty kształt – czasem zamiast piłki nożnej, przypomina piłkę do rugby.”

Wyrównanie zniekształconej na skutek astygmatyzmu rogówki jest jak najbardziej możliwe. Do jej naprawy zastosowanie znajduje również laserowa korekcja wad wzroku.

Laserowe usuwanie wady wzroku to szybki, skuteczny i mało inwazyjny zabieg, który wykonuje się wyłącznie na zewnętrznej części oka, czyli na rogówce.

Celem laserowej korekcji wzroku jest takie skorygowanie kształtu rogówki, aby obraz trafiał tam gdzie powinien – czyli na siatkówkę. W przypadku tzw. „plusów” rogówkę uwypuklamy (to leczenie krótkowzroczności), w przypadku „minusów” spłaszczamy, a korygując astygmatyzm (operacja na astygmatyzm) – rogówkę wyrównujemy.


lek. med. Barbara Czarnota-Nowakowska

Specjalista Okulistyki

„My nie jesteśmy rzeźbiarzami, za precyzję tego zabiegu odpowiadają nasze lasery; co prawda oceniamy topografię rogówki, ale dopiero w połączeniu z zaawansowaną technologią jesteśmy precyzyjni na miarę XXI wieku. Operacja laserowa oczu to prawdziwy przełom w korygowaniu wad wzroku.”

O jakich wadach wzroku mówimy? Które nadają się do korekcji? Prawie wszystkie!

  • Krótkowzroczność do – 12.00 dioptrii
  • Nadwzroczność + 6.00 dioptrii
  • Astygmatyzm do 6.00 dioptrii

Czy istnieją jakieś ograniczenia wieku do przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekta wzroku nie jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży poniżej 21 roku życia, ponieważ w ich przypadku oko jest w ciągłej fazie rozwoju. Poza tym drobnym wyjątkiem na wizytę kwalifikacyjną do laserowej korekcji wzroku zapraszamy wszystkich – znajdziemy rozwiązanie dla każdego naszego Pacjenta.

Precyzja gwarancją bezpieczeństwa

Laserowa operacja oczu i korekcja astygmatyzmu to jedne z najczęściej wykonywanych na świecie zabiegów, które, co ważne, są obarczone niskim ryzykiem. 

W sieci klinik okulistycznych Optegra korekta laserowa wzroku wykonywana jest od ponad 20 lat. Nasi lekarze specjaliści należą do grupy pierwszych medyków, którzy wykonywali te zabiegi w Polsce.
W Optegra korzystamy z dwóch rodzajów laserów – excimerowego i femtosekundowego. O tym, czym one się różnią, chętnie opowiedzą wam szczegółowo nasi specjaliści. My możemy tylko wspomnieć, że laser femtosekundowy powstał dzięki wieloletniej pracy naukowców uhonorowanych nagrodą Noblaa precyzję lasera excimerowego możemy porównać do usunięcia ¼ ludzkiego włosa.

Dzisiejsza korekta wzroku przy użyciu lasera to bezbolesna, szybka i minimalizująca ryzyko metoda pozbycia się okularów i soczewek kontaktowych. Laserowa korekcja astygmatyzmu oraz innych wad wzroku to idealna droga po nową jakość Twojego widzenia.

FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Zobacz

Gwarancja lepszego widzenia

Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku naszych Pacjentów to cel naszych działań.

Sprawdź

Laserowa korekcja wzroku

Uzupełnij wiedzę na temat metod korekcji wzroku
więcej
Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku
Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku
Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza. W Klinikach Optegra...
więcej
Lentivu®
Lentivu®
Lentivu® to metoda laserowej korekcji wzroku, dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra....
więcej
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku
Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku....
więcej
Gwarancja Lepszego Widzenia
Gwarancja Lepszego Widzenia
Nasz punkt widzenia Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku...
więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity
Korekcja wzroku: fakty i mity
Technologia laserowej korekcji wzroku obecna jest na rynku kilkadziesiąt lat. W...
więcej
Soczewki fakijne
Soczewki fakijne
Jeżeli po raz kolejny usłyszałeś, że nie kwalifikujesz się do zabiegu...
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności
Laserowa korekcja starczowzroczności
Jeżeli nigdy nie nosiłeś okularów do czytania, a dzisiaj oddalasz telefon...
więcej
Starczowzroczność – okulary do czytania to już nie jest konieczność!
Starczowzroczność – okulary do czytania to już nie jest konieczność!
Starczowzroczność (prezbiopia), potocznie nazywana problemem „zbyt krótkiej ręki”, to nie choroba,...