Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® to najnowocześniejsza dostępna na rynku metoda laserowej korekcji wzroku, wykorzystująca odkrycie Noblistów i dostępna wyłącznie w sieci klinik okulistycznych Optegra. Największą zaletą Lentivu® jest niezwykle mała inwazyjność zabiegu – Pacjent już następnego dnia po zabiegu może wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Operacja laserowej korekcji wzroku metodą Lentivu® trwa zaledwie 24 sekundy na każde oko. Pierwszy raz w historii tak zaawansowana technologia i medycyna są w zasięgu Twojej ręki. Przy tej metodzie, w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku, nie korzysta się z lasera excimerowego, lecz najnowszego lasera femtosekundowego.

Podczas zabiegu metodą Lentivu® minimalnie ingerujemy w strukturę rogówki oka, co znacząco skraca okres rekonwalescencji po zabiegu.

Technologia nagrodzona nagrodą Nobla

Ta metoda nie byłaby dostępna, gdyby nie wieloletnia praca naukowców. Autorzy sukcesu współczesnej chirurgii oka zostali uhonorowani Nagrodą Nobla w 2018 roku w dziedzinie fizyki. Arthur Ashkin (USA), Gerard Mourou (Francja) i Donna Strickland (Kanada) – Ashkin wynalazł tzw. “pęsetę optyczną”, a Mourou i Strickland zostali nagrodzeni za opracowanie metody techniki laserowej „chirped pulse amplification”, która dziś jest wykorzystywana w branży medycznej.     

Ponad 4 miliony wykonanych zabiegów

Metodą Lentivu wykonano już ponad 4 miliony zabiegów tego typu na świecie. To procedura na miarę naszych czasów. Ile czasu poświęciłeś na przeczytanie tego artykułu? 24 sekundy. Dokładnie tyle potrzebujesz na korekcję Twojego wzroku.

FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Zobacz

Gwarancja lepszego widzenia

Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku naszych Pacjentów to cel naszych działań.

Sprawdź
X
Odbierz