Laserowa korekcja wzroku Lublin

Laserowa korekcja wzroku Lublin

więcej
Laserowa korekcja wzroku

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Zabieg Laserowej korekcji wzroku.

Dowiedz się więcej

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Chciałeś obejrzeć film w kinie plenerowym w Ogrodzie Saskim, ale zapomniałeś okularów? A może podczas spaceru po Starym Mieście odwiedziłeś pobliską restaurację, ale z trudem przeczytałeś menu? Trudności spowodowane złym widzeniem spotykają wiele osób w każdym wieku. Na szczęście w Klinice Optegra w Lublinie wiemy, jak odzyskać doskonałą jakość widzenia do każdej odległości! Zajmujemy się usuwaniem wad wzroku Pacjentów, u których wada jest już ustabilizowana. Zazwyczaj pełną stabilizację wady wzroku człowiek uzyskuje w wieku ok. 21 lat. Przeprowadzamy zabiegi laserowej korekcji wzroku, które usuwają krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm oraz starczowzroczność. Dzięki tak szerokiej ofercie, pomagamy odzyskać doskonałe widzenie Pacjentom do 60 roku życia.

Pożegnaj się z codziennymi problemami związanymi z okularami i soczewkami kontaktowymi. Zapisz się na wizytę kwalifikacyjną do laserowej korekcji wzroku i zacznij podziwiać świat na nowo!

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Pierwszym, najważniejszym etapem laserowej korekty wzroku w Lublinie jest wizyta kwalifikacyjna. Pozwala ona na indywidualne dobranie bezpiecznej i najbardziej efektywnej dla Ciebie metody operacji wady wzroku w Lublinie. W Klinice Optegra w Lublinie masz zagwarantowany najszerszy pakiet 24 specjalistycznych badań diagnostycznych wykonanych z wykorzystaniem innowacyjnej technologii. Podczas wizyty kwalifikacyjnej specjaliści z naszej Kliniki badają Twoją rogówkę oraz wykonują szczegółowe badania wady wzroku. Lekarz i Optometrysta sprawdzą ostrość wzroku, wadę sferyczną i astygmatyzm, widzenie obuoczne i widzenie na bliskie odległości.

Podczas wizyty kwalifikacyjnej do operacji laserowej oczu w Lublinie Optometrysta zapuści Ci krople rozszerzające źrenice. Spowoduje to rozmycie obrazu na 3-4 godziny, dlatego nie zalecamy w tym czasie prowadzenia pojazdów.  

Po pozytywnej kwalifikacji możesz od razu zapisać się na zabieg. W lubelskiej Klinice Optegra masz największy wybór metod korekcji laserowej oczu w Lublinie. Usuwamy krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i presbiopię, czyli starczowzroczność.

Lentivu® charakteryzuje się najmniejszą inwazyjnością spośród wszystkich metod laserowej korekcji wzroku w Lublinie. Jest dostępna tylko w Klinikach Optegra i jest usługa kompleksową – obejmuje cały proces diagnostyczny i terapeutyczny. Idealna dla osób z problemami krótkowzroczności i astygmatyzmu krótkowzrocznego.

Clearvu® to najnowsza oferta dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra. Clearvu® to pełny proces, który zawiera wizytę kwalifikacyjna, zabieg metodą Clearvu® oraz kompleksową opiekę pooperacyjną. Jest to innowacyjna metoda korekcji starczowzroczności skierowana do osób po 38 roku życia. Pomaga w pozbyciu się okularów do czytania.

FemtoLASIK jest metodą stosowaną od 2001 roku. Zapewnia doskonałe efekty i szybki powrót do codziennych aktywności. Jej największą zaletą jest szeroki zakres korygowanych wad, ponieważ usuwa krótkowzroczność do -12,00 dioptrii,  nadwzroczność do +6,00 dioptrii oraz astygmatyzm do 6,00 dioptrii.

Laserowa korekcja wzroku – przygotowanie

Przed operacją laserową oczu zjedz niewielki posiłek, załóż wygodne ubranie, włosów nie związuj, pozostaw je rozpuszczone. Dzięki temu poczujesz się swobodnie i komfortowo podczas korekcji wzroku. Wyklucz z jadłospisu kawę i inne produkty zawierające kofeinę. Zabierz ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Są one niezbędne po zabiegu i właściwie ochronią Twój wzrok. W dniu zabiegu okolice oczu muszą być oczyszczone z kremów i makijażu, nie zalecane jest używanie perfum.

W dniu korekcji wzroku spędzisz w naszej klinice ok. 2-3 godziny. Poproś bliską osobę o odebranie Cię po tym czasie, ponieważ w tym dniu prowadzenia pojazdów jest niemożliwe a samodzielny powrót do domu będzie utrudniony.

krakow-ico-4

Lentivu®
Najmniej inwazyjna korekcja wzroku.

Opis zabiegu laserowej korekcji wzroku

W dniu zabiegu należy zgłosić się w recepcji naszej Kliniki. Po dopełnieniu wszystkich formalności poprosi Cię Optometrysta, który ponownie zbada ostrość wzroku. Następnie Lekarz zapozna się z dokumentacją medyczną i wykona badanie w lampie szczelinowej. Zostaniesz zaproszony na salę operacyjną, gdzie doświadczony zespół medyczny przygotuje Cię do korekcji wzroku. Otrzymasz strój zabiegowy, a Specjalista zapuści Ci krople o silnym działaniu znieczulającym.

Wiele osób uważa, że operacja laserowa oczu trwa czasami kilka godzin. Prawda jest zupełnie inna, ponieważ cały przebieg zabiegu na bloku operacyjnym zajmuje jedynie 15-30 minut. Warto również zaznaczyć, że praca lasera trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Podczas wykonywania zabiegu na jedno oko, drugie musi zostać na ten czas zasłonięte. W celu wyeliminowania dyskomfortu i zapewnienia Ci poczucia bezpieczeństwa Lekarz będzie Cię stale informować o przebiegu operacji laserowej oczu w Lublinie.

Bezpieczeństwo naszych Pacjentów jest dla nas najwyższym priorytetem dlatego po wykonanym zabiegu Lekarz kolejny raz zbada oczy w lampie szczelinowej. Po skończonej operacji laserowej oczu jest również czas na odpoczynek w specjalnie przygotowanej sali. Lekarz, który wykonywał zabieg wypisze Ci receptę, kartę wypisową oraz zwolnienie lekarskie. Wtedy będziesz mógł opuścić blok i wrócić z osobą towarzyszącą do domu.

lublin-ico-1

Unikatowy sprzęt diagnostyczny.

Laserowa korekcja wzroku – rekonwalescencja

Unikatowy sprzęt, jakim dysponujemy w Klinice Optegra w Lublinie sprawia, że wszystkie wykonywane zabiegi są bezpieczne i na najwyższym poziomie. Dzięki technologii najnowszej generacji efekt po zabiegu jest w większości przypadków natychmiastowy, a bardzo dobra ostrość widzenia powraca już następnego dnia. Po zabiegach Lentivu®, Clearvu® i Femtolasik powrót do pracy i innych codziennych aktywności jest możliwy już po kilku dniach od zabiegu laserowej korekcji wzroku.

Podczas rekonwalescencji pamiętaj o bezwzględnym przestrzeganiu zaleceń lekarza i stosowaniu leków. Ważne jest również odpowiednie nawilżanie oczu oraz robienie regularnych przerw podczas pracy przy komputerze. Światło z ekranu monitora może być przez pierwsze dni po zabiegu meczące dla oczu.

krakow-ico-5

Clearvu®
Korekcja wzroku „po czterdziestce”.

Laserowa korekcja wzroku – lekarze

Klinika Optegra w Lublinie to nie tylko doskonałej jakości sprzęt diagnostyczny, ale przede wszystkim wysoko wykwalifikowany, doświadczony zespół medyczny. Nasi Lekarze to osoby wykazujące się ogromną empatią i indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta. Stale pogłębiają swoją wiedzę poprzez aktywny udział w licznych szkoleniach, wykładach i sympozjach naukowych w Polsce i za granicą, na których przedstawiają własne wyniki badań.

więcej
dr Sawicka_Wojtiuk

Lek. med. Beata Sawicka-Wojtiuk. Szkolenia z chirurgii refrakcji odbyła pod przewodnictwem chirurgów z Francji. Operacje laserowe oczu wykonuje od 2002 roku. Interesuje się diagnostyką i leczeniem chorób rogówki, w szczególności stożka rogówki. W Klinice Optegra w Lublinie przeprowadza zabiegi laserowej korekcji wzroku.

więcej
Aleksandra Wlaź kopia

Dr n. med. Aleksandra Wlaź jest laureatką stypendium Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. Uczestniczyła w międzynarodowych szkoleniach i stażach, m.in. odbyła staż w Klinice Okulistyki im. Fyodorova w Moskwie. W lubelskiej Klinice Optegra przeprowadza wizyty kwalifikacyjne do zabiegów laserowej korekcji wzroku oraz kontrole po wykonanych laserowych operacjach oczu.

więcej
Dr Kustra Agnieszka

Dr n. med. Agnieszka Kustra zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu. Szczególnie interesują ja obszary związane z chorobami przedniego odcinka, chirurgią refrakcyjną, jaskrą oraz okuloplastyką. W Klinice Optegra przeprowadza wizyty kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku oraz kontroluje efekty po wykonanych operacjach.Laserowa korekcja wzroku – fakty i mity

więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity

Korekcja wzroku: fakty i mity

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chciałeś obejrzeć film w kinie…

Laserowa korekcja wzroku – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chciałeś obejrzeć film w kinie…
więcej
Laserowa korekcja wzroku Lublin

Laserowa korekcja wzroku Lublin

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chciałeś obejrzeć film w kinie…Opinie o laserowej korekcji wzroku

więcej
Opinie Naszych Pacjentów

Opinie Naszych Pacjentów

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chciałeś obejrzeć film w kinie…

Dodatkowe informacje

więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity

Korekcja wzroku: fakty i mity

Technologia laserowej korekcji wzroku jest obecna na rynku kilkadziesiąt lat. W...
więcej
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku....
więcej
Soczewki fakijne

Soczewki fakijne

Współczesna medycyna i rozwijająca się technologia rewolucjonizują dostępne metody korekcji wad...
więcej
Gwarancja Lepszego Widzenia

Gwarancja Lepszego Widzenia

Nasz punkt widzenia Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku...
więcej
Laserowa Korekcja Wzroku

Laserowa Korekcja Wzroku

Oczy są oknem na świat. Bez ich doskonałego funkcjonowania wiele rodzajów...
więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® to najnowocześniejsza dostępna na rynku metoda laserowej korekcji wzroku, wykorzystująca odkrycie...
więcej
Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

W Optegra wierzymy, że wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest...
więcej
Korekcja astygmatyzmu

Korekcja astygmatyzmu

Czy wiesz, że z astygmatyzmem boryka się prawie połowa Brytyjczyków noszących...
więcej
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Serdecznie dziękuję – zabieg Lentivu® odmienił moje życie. Nie wierzyłam, że...
więcej
Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Przed rozpoczęciem terapii, związanej z laserową korekcją wzroku w Klinice Optegra...

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00