Laserowa korekcja wzroku Wrocław

Laserowa korekcja wzroku Wrocław

więcej
Laserowa korekcja wzroku

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Zabieg Laserowej korekcji wzroku.

Dowiedz się więcej

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Chcesz wybrać się na niedzielne zwiedzanie okolic Wrocławia lub pojeździć na rowerze w parku? Świetny pomysł! Niestety dla osób posiadających wadę wzroku, te jak i inne atrakcje mogą stać się problematyczne. Każdy kto nosi okulary nieraz doświadczał uczucia dyskomfortu podczas uprawiania sportów. W niektórych przypadkach nawet zwykły jogging dla osób o dużych wadach wzroku może stać się niemożliwy. Na szczęście istnieją zabiegi laserowej korekcji wzroku we Wrocławiu, dzięki którym bezpiecznie i bezboleśnie zobaczysz otaczający Cię świat bez okularów i soczewek kontaktowych.

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Pierwszym, najważniejszym krokiem do odbycia zabiegu laserowej korekty wzroku we Wrocławiu jest przyjście na wizytę kwalifikacyjną. W Klinice Optegra we Wrocławiu gwarantujemy Ci pakiet 23 specjalistycznych badań z wykorzystaniem sprzętu najnowszej generacji. Podczas kwalifikacji Lekarz przeprowadzi z Tobą rozmowę, podczas której odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości oraz dobierze najlepszą metodę laserowej korekcji wzroku we Wrocławiu, odpowiednią do Twojej wady i preferencji. Podczas wizyty kwalifikacyjnej będziesz mieć zapuszczone krople rozszerzające źrenicę, dlatego nie zalecamy jazdy samochodem przez kilka godzin po badaniu.

W Klinice Optegra masz zapewniony najszerszy wybór metod korekcji wad wzroku we Wrocławiu.

Metoda Lentivu® zaliczana jest do najmniej inwazyjnych metod laserowego usunięcia wady wzroku we Wrocławiu. Dostępna jest jedynie w sieci Klinik Optegra. Obejmuje cały proces terapeutyczny oraz diagnostyczny. Jej największą zaletą jest szybkość i precyzja- cały zabieg na jednym oku trwa zaledwie 5 minut, a praca samego laser jedynie 30 sekund! Lentivu® jest bezpieczną i bezbolesną metodą laserowej korekcji wzroku.

Clearvu® to najnowsza oferta dostępna jedynie w Klinikach Optegra, dedykowana osobom po 38 roku życia. Jest to metoda pozwalająca na pozbycie się starczowzroczności, czyli efektu „krótkich rąk”. Dzięki metodzie Clearvu® możesz zapomnieć o okularach przez 90% czasu.

FemtoLASIK to metoda laserowej korekcji wzroku we Wrocławiu, nazywana „złotym standardem” chirurgii refrakcyjnej. Zapewnia precyzyjną korekcję wzroku, krótką i nieuciążliwą rekonwalescencję a jej największą zaletą jest szeroki zakres korygowanych wad. Metoda FemtoLASIK skutecznie stosowana jest przy wadach od -12,00 do +6,00 dioptrii oraz astygmatyzmie do 6,00 dioptrii.

Laserowa korekcja wzroku – przygotowanie

Zabieg laserowej operacji oczu we Wrocławiu jest mało wymagający pod względem przygotowań. Wystarczy, że w dniu zabiegu nie będziesz nakładać kremu oraz makijażu na twarz, nie użyjesz perfum i wygodnie się ubierzesz. Nie musisz być na czczo, a nawet zalecamy zjedzenie delikatnego posiłku, nie pij jednak kawy i napojów z kofeiną. Po zabiegu na pewno przydadzą Ci się okulary przeciwsłoneczne.  

W dniu laserowej operacji oczu we Wrocławiu nie zalecamy prowadzenia samochodu, dlatego poproś kogoś bliskiego, aby odebrał Cię z Kliniki po zabiegu. Wszystkie informacje otrzymasz oczywiście w recepcji Kliniki Optegra po wizycie kwalifikacyjnej.  

Opis zabiegu laserowej korekcji wzroku

Laserowe usuwanie wady wzroku we Wrocławiu jest skuteczne i bezbolesne. Efekt po zabiegu odczujesz już nawet następnego dnia. Cała procedura zabiegowa trwa krótko ok. 15-30 minut, jednak działanie samego lasera to czas od kilku do kilkudziesięciu sekund (uzależnione jest to od wykonywanej metody korekcji wzroku).  

W dniu zabiegu Optometrysta, czyli specjalista zajmujący się korekcją wad wzroku we Wrocławiu, przeprowadzi badania ostrości wzroku. Te badania Optometrysta wykonywał również podczas wizyty kwalifikacyjnej. W tym czasie Chirurg wykonujący zabieg zapozna się z Twoją dokumentacją medyczną.

Po wejściu na blok operacyjny, otrzymasz strój zabiegowy – fartuch, czepek, maseczkę oraz ochraniacze na buty. Następnie wykwalifikowany Specjalista zapuści Ci do oczu silnie działające krople znieczulające.

Podczas laserowego usuwania wady wzroku we Wrocławiu jedno oko jest zawsze zasłonięte. Nasi Specjaliści dokładają wszelkich starań, abyś czuł się bezpiecznie, dlatego na bieżąco informują Cię o kolejnych etapach zabiegu. W czasie trwania operacji laserowej oczu będziesz w stałym kontakcie z Lekarzem wykonującym .

W celu zagwarantowania najwyższego bezpieczeństwa naszym Pacjentom, po skończonym zabiegu laserowej korekcji wzroku we Wrocławiu następuję krótki odpoczynek. W tym czasie Lekarz przeprowadzi kontrolę i kolejny raz wykona niezbędne badania. Następnie otrzymasz komplet dokumentów – kartę wypisową, receptę i zwolnienie lekarskie. Po wyjściu z bloku operacyjnego pamiętaj o założeniu okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV.

krakow-ico-4

Lentivu®
Najmniej inwazyjna korekcja wzroku.

Laserowa korekcja wzroku – rekonwalescencja

Efekt laserowego usuwania wady wzroku jest natychmiastowy. Już następnego dnia po wykonanym zabiegu będziesz mieć bardzo dobrą ostrość wzroku. Widzenie po zabiegach Lentivu®, Clearvu® oraz FemtoLASIK stabilizuje się zwykle w przeciągu jednego lub kilku dni.

Po zabiegu zalecamy odpoczynek, ponieważ przez kilka godzin możesz odczuwać dolegliwości, takie jak szczypanie i pieczenie oczu lub światłowstręt. Dobrym rozwiązaniem okażą się wtedy okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV.

Pełną stabilizację po zabiegu korekcji wzroku uzyskasz w czasie od jednego do kilku miesięcy. W tym czasie należy zgłaszać się na wizyty kontrolne oraz przestrzegać zaleceń Lekarza.

krakow-ico-5

Clearvu®
Korekcja wzroku „po czterdziestce”.

Laserowa korekcja wzroku – lekarze

W Klinikach Optegra wykonaliśmy ponad 200 tysięcy zabiegów laserowej korekcji wzroku. Posiadamy 22 lata doświadczenia, dzięki czemu otaczamy opieką naszych Pacjentów na najwyższym poziomie. W Klinice Optegra we Wrocławiu pracują tylko najlepsi specjaliści, którzy swoje cenne doświadczenie zdobywali na wielu międzynarodowych szkoleniach, stażach i sympozjach naukowych. Znaczna część naszego personelu medycznego to autorzy wybitnych tekstów naukowych. Wśród naszych specjalistów zajmujących się laserową korekcją wzroku możemy przedstawić:

więcej
Grzegorz Nawrot

lek. med. Grzegorz Nawrot, który odbył liczne szkolenia w ośrodkach naukowych m.in. w Paryżu, Londynie, Genewie, czy Amsterdamie. W Klinice Optegra we Wrocławiu przeprowadza kwalifikacje, wykonuje zabiegi oraz kontroluje po wykonanych zabiegach korekcji laserowej wzroku. Dr Grzegorz jest również specjalistą w dziedzinie chorób siatkówki i zaćmy.

więcej
Oskar-Sleiman

lek. med. Oskar Sleiman, który regularnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Pasjonuje się dynamicznym rozwojem oraz postępem technicznym w dziedzinie okulistyki. W Klinice Optegra we Wrocławiu zajmuje się kwalifikacją do korekcji laserowej wzroku, a także kontroluje efekty pozabiegowe.

więcej
Dominik Uram Wrocław

lek. med. Dominik Uram, który doświadczenie zdobywał m.in. w Columbia University Medical Center, (New York, USA). Pełni funkcję Kierownika Medycznego w Klinice Optegra we Wrocławiu. Kwalifikuje oraz wykonuje zabiegi laserowej korekty wzroku, zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób siatkówki oraz AMD.

więcej
dr Agnieszka Rafalska

lek. med. Agnieszka Rafalska autorkę prac naukowych prezentowanych na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych. Swoje doświadczenie zdobywała na licznych stażach w Belgii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Od 2017 roku przeprowadza w Klinice Okulistycznej Optegra we Wrocławiu kwalifikacje do laserowej korekcji wady wzroku i korekcji starczowzroczności.Laserowa korekcja wzroku – fakty i mity

więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity

Korekcja wzroku: fakty i mity

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chcesz wybrać się na niedzielne…

Laserowa korekcja wzroku – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chcesz wybrać się na niedzielne…
więcej
Laserowa korekcja wzroku Wrocław

Laserowa korekcja wzroku Wrocław

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chcesz wybrać się na niedzielne…Opinie o laserowej korekcji wzroku

więcej
Opinie Naszych Pacjentów

Opinie Naszych Pacjentów

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chcesz wybrać się na niedzielne…

Dodatkowe informacje

więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity

Korekcja wzroku: fakty i mity

Technologia laserowej korekcji wzroku jest obecna na rynku kilkadziesiąt lat. W...
więcej
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku....
więcej
Soczewki fakijne

Soczewki fakijne

Współczesna medycyna i rozwijająca się technologia rewolucjonizują dostępne metody korekcji wad...
więcej
Gwarancja Lepszego Widzenia

Gwarancja Lepszego Widzenia

Nasz punkt widzenia Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku...
więcej
Laserowa Korekcja Wzroku

Laserowa Korekcja Wzroku

Oczy są oknem na świat. Bez ich doskonałego funkcjonowania wiele rodzajów...
więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® to najnowocześniejsza dostępna na rynku metoda laserowej korekcji wzroku, wykorzystująca odkrycie...
więcej
Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

W Optegra wierzymy, że wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest...
więcej
Korekcja astygmatyzmu

Korekcja astygmatyzmu

Czy wiesz, że z astygmatyzmem boryka się prawie połowa Brytyjczyków noszących...
więcej
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Serdecznie dziękuję – zabieg Lentivu® odmienił moje życie. Nie wierzyłam, że...
więcej
Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Przed rozpoczęciem terapii, związanej z laserową korekcją wzroku w Klinice Optegra...

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00