Laserowa korekcja wzroku Wrocław

Laserowa korekcja wzroku Wrocław

więcej
Laserowa korekcja wzroku

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Zabieg Laserowej korekcji wzroku.

Dowiedz się więcej

Współczesna okulistyka oferuje wiele nowoczesnych zabiegów z zakresu chirurgii refrakcyjnej. Jednym z nich jest laserowa korekcja wzroku. To powszechnie przeprowadzany zabieg, z którego korzystają Pacjenci z astygmatyzmem, krótkowzrocznością, nadwzrocznością, jak i prezbiopią. Na czym polega procedura? Dzięki odpowiedniemu wymodelowaniu rogówki oka widziany obraz znów jest wyraźny, bez względu na wybraną metodę Pacjent odzyskuje ostrość wzroku. Zabieg jest szybki, precyzyjny i bezbolesny, pozwala korygować niewielkie i duże wady wzroku, a rekonwalescencja nie jest uciążliwa. Większość Pacjentów już po dobie od poddania się korekcji laserowej widzi niemal z idealną ostrością. 

Na czym polega zabieg laserowej korekcji wzroku? Lepsze widzenie dzięki modelowaniu rogówki

Korekcja wzroku z wykorzystaniem lasera to zabieg, który poprzedza szereg badań diagnostycznych i wizyta kwalifikacyjna ze specjalistą. Dzięki temu lekarz okulista może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, zdiagnozować współistniejące choroby oczu i dobrać odpowiednią metodę korekcji wzroku, uwzględniając stan zdrowia konkretnego Pacjenta.

Na czym polega sam zabieg laserowej korekcji wzroku? Najpierw lekarz chirurg aplikuje do oczu krople znieczulające, następnie za pomocą lasera modeluje rogówkę tak, aby wpadające promienie świetlne skupiały się dokładnie na siatkówce, a widziany obraz był wyraźny. Warto wspomnieć, że modelowanie warstwy rogówki ma charakter powierzchowny, a dzięki zastosowaniu środka znieczulającego, zabieg nie jest bolesny. Podczas pracy lasera możesz czuć jedynie dotyk i widzieć światło urządzenia. By proces gojenia przebiegał prawidłowo i nie doszło do niepożądanych powikłań, należy ściśle przestrzegać zaleceń pozabiegowych i stawiać się na wizyty kontrolne. Pierwsza wizyta zwykle odbywa się po tygodniu od wykonania korekcji, a druga po około miesiącu od dnia zabiegu.

Jakie wady wzroku koryguje laser? Starczowzroczność, astygmatyzm i nie tylko

Laserowa korekcja wzroku jest dedykowana dla Pacjentów, u których występuje: 

 • krótkowzroczność,
 • nadwzroczność,
 • astygmatyzm,
 • starczowzroczność.

Dzięki laserowi możliwe jest skorygowanie dalekowzroczności do +6,0 dioptrii, krótkowzroczności do -12,0 dioptrii i astygmatyzmu do 6,0 dioptrii.

Sprawdź, kto może poddać się laserowej korekcji wad wzroku

Zabieg korekcji wzroku przeprowadzamy u Pacjentów ze stabilną wadą refrakcji, po 21. roku życia (niekiedy istnieje możliwość usunięcia wady wzroku również u młodszych osób), którzy chcą uniezależnić się od okularów i soczewek kontaktowych. Przed procedurą musisz umówić się na wizytę kwalifikującą Cię do zabiegu. W trakcie spotkania omawiane są wskazania, czynniki wykluczające. Okulista i optometrysta wykonuje też szereg badań diagnostycznych.

Korekcja wad wzroku za pomocą lasera – przeciwwskazania zabiegowe

Do najczęstszych czynników uniemożliwiających skorzystanie z danej metody laserowej korekcji wzroku zaliczamy m.in.:

 • jaskrę, 
 • cukrzycę,
 • stożek rogówki,
 • głębokie niedowidzenie,
 • choroby degeneracyjne siatkówki,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • zespół suchego oka,
 • jednooczność,
 • ciążę i karmienie piersią,
 • zwyrodnienie plamki żółtej.

Laserowa korekcja wzroku we Wrocławiu – gdzie wykonać zabieg okulistyczny?

We Wrocławiu istnieje wiele centrów okulistycznych, w których przeprowadzane są zabiegi korekcji wzroku laserem. Zalecamy, aby nie wybierać tego typu placówki w pośpiechu. Tego rodzaju miejsce powinno posiadać najlepszy sprzęt medyczny, dysponować zespołem doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów oraz przestrzegać najwyższych standardów bezpieczeństwa. Taką placówką jest właśnie klinika Optegra we Wrocławiu. Zapewniamy naszym Pacjentom dostęp do najnowszych metod terapeutycznych, kompleksową opiekę przyjaznego personelu medycznego i wsparcie pozabiegowe.

Warto dodać, że od końca 2022 roku kliniki Optegra mają status CR Zeiss – Centrum Referencyjnego Zeiss. Jesteśmy jedynym centrum referencyjnym Zeiss w Polsce. W naszych filiach mamy dwa nowoczesne lasery firmy Zeiss – Visumax i MEL-90. Sprzęt, z którego korzystamy w codziennej pracy, jest pod ścisłym nadzorem inżynierów Zeiss. 

Wrocław

ul. Powstańców Śląskich 73-95
53-332 Wrocław

222 426 260

[email protected]

[email protected]

Czynne:

poniedziałek – piątek
od 8:00 do 20:00

Numer konta bankowego ↷

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku w klinice okulistycznej?

Cena laserowej korekcji wad wzroku różni się w zależności od danej placówki, lasera, metody korekcji, a także rodzaju oraz głębokości wady. Przykładowo, do droższych metod zaliczamy FemtoLASIK, a do tańszych zabiegi LASEK. Jeśli chcesz poznać cenę usunięcia wady refrakcji, umów się na wstępną konsultację. Kliknij tutaj, aby sprawdzić cennik kliniki Optegra we Wrocławiu. Wiedz, że możesz skorzystać z dogodnego systemu płatności ratalnych (plan rat poznasz podczas wizyty w placówce).

Laserowa korekcja wzroku w Klinice Optegra we Wrocławiu – opinie Pacjentów

więcej
Opinie Naszych Pacjentów

Opinie Naszych Pacjentów

Współczesna okulistyka oferuje wiele nowoczesnych zabiegów z zakresu chirurgii refrakcyjnej. Jednym…

Przed poddaniem się laserowej korekcji warto poznać opinie Pacjentów na temat zabiegu. W Optegrze używamy najnowocześniejszego sprzętu, zatrudniamy wykwalifikowanych lekarzy specjalistów i pomocny personel medyczny. Dowiedz się, co myślą na nasz temat Pacjenci, którzy mają za sobą zabieg laserowej korekcji wzroku takich jak krótkowzroczność, astygmatyzm lub innych.

Zabieg laserowej korekcji wzroku – poznaj naszych specjalistów

Klinika Optegra we Wrocławiu to wyjątkowy punkt na mapie miasta. Przeprowadzamy zabiegi laserowej korekcji wzroku u osób z małymi, jak i dużymi wadami. Wysoka skuteczność zabiegów to zasługa zespołu najlepszych specjalistów, nowoczesnej diagnostyki i doświadczonego personelu. Poznaj bliżej biogramy naszych niesamowitych lekarzy.

więcej
grzegorz-nawrot

lek. med. Grzegorz Nawrot, który odbył liczne szkolenia w ośrodkach naukowych m.in. w Paryżu, Londynie, Genewie, czy Amsterdamie. W Klinice Optegra we Wrocławiu przeprowadza kwalifikacje, wykonuje zabiegi oraz kontroluje po wykonanych zabiegach korekcji laserowej wzroku. Dr Grzegorz jest również specjalistą w dziedzinie chorób siatkówki i zaćmy.

więcej
oskar-sleiman

lek. med. Oskar Sleiman, który regularnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Pasjonuje się dynamicznym rozwojem oraz postępem technicznym w dziedzinie okulistyki. W Klinice Optegra we Wrocławiu zajmuje się kwalifikacją do korekcji laserowej wzroku, a także kontroluje efekty pozabiegowe.

więcej
dominik-uram

lek. med. Dominik Uram, który doświadczenie zdobywał m.in. w Columbia University Medical Center, (New York, USA). Pełni funkcję Kierownika Medycznego w Klinice Optegra we Wrocławiu. Kwalifikuje oraz wykonuje zabiegi laserowej korekty wzroku, zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób siatkówki oraz AMD.

Laserowa korekcja wzroku – cennik

Szybka kwalifikacja z ekspertem Jest to badanie dla Pacjentów w każdym wieku, którzy rozważają zabieg korekcji wady wzroku. Badanie pozwoli wstępnie ocenić, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Nie wymaga ono wcześniejszego zdejmowania soczewek kontaktowych. Podczas badania nie są również rozszerzane źrenice, co pozwala Pacjentowi kontynuować np. pracę przy komputerze oraz samodzielny powrót do domu pojazdem mechanicznym 99 zł
Kwalifikacja do zabiegu usunięcia wady wzroku 399 zł
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu® – dwoje oczu 11 290 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dwoje oczu 9 990 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dopłata ze względów medycznych 1 000 zł **
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK LBV – dwoje oczu 11 990 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku: LASIK / LASIK Wavefront / Epi-Lasik / SBK LASIK Metody wycofane – zastąpione metodami nowocześniejszymi: Lentivu® oraz Femtolasik
Laserowa korekcja wzroku EBK – dwoje oczu 8 900 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku LASEK / LASEK Wavefront / PRK – dwoje oczu 6 900 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku LASEK / LASEK Wavefront / PRK – jedno oko 3 900 zł Oblicz ratę
Kontrola po zabiegu – I bezpłatnie
Kontrola po zabiegu – II 250 zł
Kontrola po zabiegu – III 250 zł
Kontrola po zabiegu po 11 miesiącach i powyżej 250 zł
Badanie diagnostyczne do reoperacji 399 zł

** Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dopłata ze względów medycznych dotyczy przypadków:

 • Nadwzroczność powyżej sfery +2,50 dioptrii lub/i cylinder w nadwzroczności powyżej -1.50 dioptrii
 • Astygmatyzm mieszany – bez względu na wielkość wady
 • Krótkowzroczność powyżej sfery -6.00 lub/i cylinder w krótkowzroczności powyżej -3.00 dioptrii
System ratalny na dogodnych warunkach!
Gwarancja Lepszego Widzenia z Optegra już od 205,62 PLN /msc!*
* (Dotyczy oferty na zabieg laserowej korekcji wzroku w cenie 9 900 PLN; plan rat: 60 rat, RRSO: 9,41%, stopa oprocentowania stała: 8,81%)

Korekcja starczowzroczności – cennik

Szybka kwalifikacja z ekspertem Jest to badanie dla Pacjentów w każdym wieku, którzy rozważają zabieg korekcji wady wzroku. Badanie pozwoli wstępnie ocenić, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Nie wymaga ono wcześniejszego zdejmowania soczewek kontaktowych. Podczas badania nie są również rozszerzane źrenice, co pozwala Pacjentowi kontynuować np. pracę przy komputerze oraz samodzielny powrót do domu pojazdem mechanicznym 99 zł
Kwalifikacja do laserowej korekcji starczowzroczności 399 zł
Laserowa korekcja starczowzroczności PRESBYOND® /Clearvu® – dwoje oczu 14 300 zł Oblicz ratę
Kontrola po zabiegu – I bezpłatnie
Kontrola po zabiegu – II 250 zł
Kontrola po zabiegu – III 250 zł
Kontrola po zabiegu po 11 miesiącach i powyżej 250 zł
Badanie diagnostyczne do reoperacji 399 zł
System ratalny na dogodnych warunkach!
Gwarancja Lepszego Widzenia z Optegra już od 205,62 PLN /msc!*
* (Dotyczy oferty na zabieg laserowej korekcji wzroku w cenie 9 900 PLN; plan rat: 60 rat, RRSO: 9,41%, stopa oprocentowania stała: 8,81%)

Dodatkowe informacje

więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity

Korekcja wzroku: fakty i mity

Technologia laserowej korekcji wzroku jest obecna na rynku kilkadziesiąt lat. W...
więcej
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku....
więcej
Soczewki fakijne

Soczewki fakijne

Współczesna medycyna i rozwijająca się technologia rewolucjonizują dostępne metody korekcji wad...
więcej
Gwarancja Lepszego Widzenia

Gwarancja Lepszego Widzenia

Nasz punkt widzenia Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku...
więcej
Laserowa Korekcja Wzroku

Laserowa Korekcja Wzroku

Oczy są oknem na świat. Bez ich doskonałego funkcjonowania wiele rodzajów...
więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® to najnowocześniejsza dostępna na rynku metoda laserowej korekcji wzroku, wykorzystująca odkrycie...
więcej
Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

W Optegra wierzymy, że wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest...
więcej
Korekcja astygmatyzmu

Korekcja astygmatyzmu

Czy wiesz, że z astygmatyzmem boryka się prawie połowa Brytyjczyków noszących...
więcej
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Serdecznie dziękuję – zabieg Lentivu® odmienił moje życie. Nie wierzyłam, że...
więcej
Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Przed rozpoczęciem terapii, związanej z laserową korekcją wzroku w Klinice Optegra...

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

X
Odbierz