Laserowa korekcja wzroku Rzeszów

Laserowa korekcja wzroku Rzeszów

więcej
Laserowa korekcja wzroku

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Zabieg Laserowej korekcji wzroku.

Dowiedz się więcej

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Chcesz aktywnie spędzić wolny czas w Rzeszowie? Myślisz o pójściu na wrotki albo do parku trampolin, ale okulary psują Ci całą dobrą zabawę podczas uprawiania sportów. Zawsze podczas spacerów po rzeszowskim rynku odwiedzasz pobliskie restauracje, ale masz problem z przeczytaniem menu? Mamy dla Ciebie znakomitą wiadomość. Laserowa korekcja wzroku pozwala na dobre rozstać się z okularami, nawet tymi do czytania! Dzięki zabiegowi w szybkim czasie powrócisz do codziennych aktywności fizycznych z idealną ostrością widzenia. Przyjdź na kwalifikację do laserowej korekcji wzroku do Kliniki Optegra w Rzeszowie i sprawdź, która z metod będzie dla Ciebie najlepsza!

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Podczas wizyty kwalifikacyjnej do operacji laserowej oczu w Rzeszowie masz zagwarantowany najszerszy pakiet specjalistycznych badań diagnostycznych, które są niezbędne podczas wyboru najlepszej metody korekcji wzroku. Z wykorzystaniem technologii najnowszej generacji wykonamy 24 badań, dzięki którym Lekarz zaproponuje najbardziej efektywną i bezpieczną dla Ciebie metodę. Wizyta w Klinice Optegra zapewnia Ci dostęp do największego wyboru metod korekty wzroku w Rzeszowie. Dzięki kwalifikacji do zabiegu laserowego usunięcia wady wzroku w Rzeszowie zyskujesz opiekę najlepszych, doświadczonych specjalistów z dziedziny okulistyki i refrakcji oraz największy wybór metod korekcji wzroku.

Najmniej inwazyjną metodą korekcji laserowej wzroku w Rzeszowie jest Lentivu®. Jest to metoda obejmująca cały proces diagnostyczny i terapeutyczny: proces kwalifikacyjny, zabieg Smile oraz opiekę pooperacyjną. Zabieg korekcji wzroku metodą Lentivu® wykonywany jest za pomocą lasera femtosekundowego firmy Zeiss, w którym zastosowano technologię nagrodzoną Nagrodą Nobla. Metoda polecana jest osobom z problemami krótkowzroczności oraz astygmatyzmu krótkowzrocznego.

Metoda Clearvu® jest dedykowana osobom, które ukończyły 38 rok życia i potrzebują okularów do bliży. Jest to najnowsza metoda dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra, która umożliwia pozbycie się presbiopii, czyli starczowzroczności. Dzięki zabiegowi Clearvu® okulary nie będą Ci potrzebne przez 90% czasu!

Metoda FemtoLASIK nazywana „złotym standardem” chirurgii refrakcyjnej charakteryzuje się precyzyjną korekcją wad wzroku i szerokim zakresem korygowanych wad. Wykonywana jest na sprzęcie najwyższej jakości – laserze femtosekundowym renomowanej firmy Zeiss oraz laserze excimerowym firmy Zeiss.

Laserowa korekcja wzroku – przygotowanie

Sposób przygotowania się do zabiegu laserowej korekcji wzroku w Rzeszowie nie jest skomplikowany. Wystarczy, że wygodnie się ubierzesz, zabierzesz ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV oraz dowód osobisty. Ponadto pamiętaj o zjedzeniu delikatnego posiłku przed zabiegiem korekcji wzroku. Kawa oraz inne napoje z kofeiną są niewskazane. W dniu wykonywanego zabiegu korekcji laserowej oczu należy zrezygnować z kosmetyków do twarzy oraz perfum.  

Tak przygotowanym, przyjdź w dniu zabiegu do rzeszowskiej Kliniki Optegra. Spędzisz u nas ok. 2- 3 godzin. Po laserowej operacji oczu w Rzeszowie nie zalecamy prowadzenia samochodu oraz samodzielnego powrotu do domu, dlatego poproś osobę towarzyszącą, aby odebrała Cię z Kliniki.

rzeszow-ico-1

Najbardziej rozbudowany zestaw badań w ramach kwalifikacji do zabiegu laserowej korekcji wzorku.

Opis zabiegu laserowej korekcji wzroku

Po zgłoszeniu się w recepcji w dniu zabiegu laserowej korekcji wzroku w Rzeszowie, Optometrysta ponownie sprawdzi Ci ostrość wzroku. Lekarz po sprawdzeniu dokumentacji medycznej, wykona badanie w lampie szczelinowej. To jedno z ważniejszych badań, pozwalające ocenić budowę struktury oka. Wykonywane jest również podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Zespół najlepiej wykwalifikowanych medyków przygotuje Cię do zabiegu laserowej korekty wzroku w Rzeszowie. Otrzymasz odzież ochronną, która jest obowiązkowa na bloku operacyjnym. Pielęgniarka poda Ci znieczulenie w postaci kropli do oczu, które dają natychmiastowy efekt.

W czasie działania lasera na jednym oku, drugie oko będzie zasłonięte. Lekarz w tym czasie będzie prowadzić z Tobą rozmowę, informując o wszystkich wykonywanych czynnościach. Zwiększy to Twoje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. 

Po wykonanym zabiegu laserowej korekcji wzroku w Rzeszowie zrelaksujesz się w specjalnym pokoju wypoczynkowym. W tym czasie Lekarz wykona powtórne badanie w lampie szczelinowej. Następnie otrzymasz kartę wypisową, receptę na leki po zabiegu i w razie potrzeby – zwolnienie lekarskie. W tym momencie będziesz mógł udać się do domu, by cieszyć się nową jakością widzenia.

Zastanawiasz się ile czasu trwa cała procedura operacyjna korekcji laserowej wzroku w Rzeszowie? To jedynie 15-30 minut, przy czym należy zaznaczyć, że sam laser działa maksymalnie kilkadziesiąt sekund.

krakow-ico-4

Lentivu®
Najmniej inwazyjna korekcja wzroku.

Laserowa korekcja wzroku – rekonwalescencja

Zabiegi korekcji wzroku metodami Lentivu®, Clearvu® i FemtoLASIK charakteryzują się natychmiastowym efektem i bardzo dobrą ostrością wzroku już następnego dnia. Są bezbolesne a w czasie rekonwalescencji może wystąpić jedynie niewielki dyskomfort. Widzenie stabilizuje się zazwyczaj w ciągu kilku dni, co pozwala na szybki powrót do pracy i codziennych obowiązków.

W trakcie rekonwalescencji należy pamiętać o regularnym robieniu przerw podczas pracy przed komputerem i odpowiednim nawilżaniu oczu. Światło z ekranów powoduje szybsze zmęczenie oka. Niektórzy Pacjenci odczuwają dolegliwości, takie jak szczypanie i pieczenie oczu, światłowstręt. Trwa to zazwyczaj ok. kilku godzin. W tym czasie przydadzą się okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, które złagodzą objawy.

Podczas rekonwalescencji należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń specjalisty, stosować zalecone leki oraz odbywać wizyty kontrolne wyznaczone przez Lekarza.

krakow-ico-5

Clearvu®
Korekcja wzroku „po czterdziestce”.

Laserowa korekcja wzroku – lekarze

Kliniki Okulistyczne Optegra wyróżniają się najwyższej jakości sprzętem medycznym oraz profesjonalną, wysoko wykwalifikowaną grupą specjalistów. Wszystkie badania diagnostyczne wykonywane są na innowacyjnym, zaawansowanym technologicznie sprzęcie. Lekarze przeprowadzają zabiegi laserowej korekcji wzroku w Rzeszowie przy pomocy laserów renomowanej, międzynarodowej firmy Zeiss. W Klinice Optegra w Rzeszowie pracuje zespół świetnie wyszkolonych specjalistów, którzy do swojej pracy podchodzą z pełnym zaangażowaniem.

więcej
lek. med. Magdalena Zamorska

Lek. med. Magdalena Zamorska wykonuje zabiegi laserowej korekty wzroku w Rzeszowie. Ponadto przeprowadza wizyty kwalifikacje oraz kontroluje efekty pozabiegowe. Stale rozwija swoje zainteresowania z zakresu okulistyki, zwłaszcza z dziedziny diagnostyki i leczenia chorób przedniego odcinka gałki ocznej i aparatu ochronnego oka. Zgłębia swoją wiedzę na tematy związane z chirurgią refrakcyjną, chirurgią zaćmy oraz okuloplastyką. W wolnym czasie jeździ na nartach i spaceruje po górach.

więcej
DSC_4939 is kwad

Lek. med. Katarzyna Lasota jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Specjalizuje się w chorobach przedniego odcinka, siatkówki, a także jaskry. Przeprowadza kontrole po zabiegach laserowej korekcji wzroku. Nieustannie doszkala się uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, ESCRS (European Society of Cataract and Refractive Surgeons) oraz EUGS (European Glaucoma Society).

więcej
karol-ratka

Lek. med. FEBO Karol Ratka jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W Klinice Optegra przeprowadza pełną diagnostykę okulistyczną (badanie przedniego i tylnego odcinka oka, OCT, USG). Kwalifikuje Pacjentów do operacji usunięcia zaćmy, refrakcyjnej wymiany soczewki (RLE), laserowej korekcji wzroku. Przeprowadza również kontrole po wykonanych zabiegach. Stale poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w licznych konferencjach i warsztatach praktycznych (m.in. chirurgia zaćmy, chirurgia jaskry, laseroterapia).

Koszt laserowej korekcji wzroku

Laserowa korekcja wzroku – cennik

Kwalifikacja do zabiegu usunięcia wady wzroku 399 zł
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu® – dwoje oczu 11 290 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dwoje oczu 9 990 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dopłata ze względów medycznych 1 000 zł**
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK LBV – dwoje oczu 11 990 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku: LASIK / LASIK Wavefront / Epi-Lasik / SBK LASIK Metody wycofane – zastąpione metodami nowocześniejszymi: Lentivu® oraz Femtolasik
Laserowa korekcja wzroku LASEK / LASEK Wavefront / PRK – dwoje oczu 6 900 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku LASEK / LASEK Wavefront / PRK – jedno oko 3 900 zł Oblicz ratę
Kontrola po zabiegu – I bezpłatnie
Kontrola po zabiegu – II 250 zł
Kontrola po zabiegu – III 250 zł
Kontrola po zabiegu po 11 miesiącach i powyżej 250 zł
Badanie diagnostyczne do reoperacji 399 zł

** Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dopłata ze względów medycznych dotyczy przypadków:

  • Nadwzroczność powyżej sfery +2,50 dioptrii lub/i cylinder w nadwzroczności powyżej -1.50 dioptrii
  • Astygmatyzm mieszany – bez względu na wielkość wady
  • Krótkowzroczność powyżej sfery -6.00 lub/i cylinder w krótkowzroczności powyżej -3.00 dioptrii
System ratalny na dogodnych warunkach!
Gwarancja Lepszego Widzenia z Optegra już od 205,62 PLN /msc!*
* (Dotyczy oferty na zabieg laserowej korekcji wzroku w cenie 9 900 PLN; plan rat: 60 rat, RRSO: 9,41%, stopa oprocentowania stała: 8,81%)

Korekcja starczowzroczności – cennik

Kwalifikacja do laserowej korekcji starczowzroczności 399 zł
Laserowa korekcja starczowzroczności PRESBYOND® /Clearvu® – dwoje oczu 14 300 zł Oblicz ratę
Kontrola po zabiegu – I bezpłatnie
Kontrola po zabiegu – II 250 zł
Kontrola po zabiegu – III 250 zł
Kontrola po zabiegu po 11 miesiącach i powyżej 250 zł
Badanie diagnostyczne do reoperacji 399 zł

Laserowa korekcja wzroku – fakty i mity

więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity

Korekcja wzroku: fakty i mity

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chcesz aktywnie spędzić wolny czas…

Laserowa korekcja wzroku – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chcesz aktywnie spędzić wolny czas…
więcej
Laserowa korekcja wzroku Rzeszów

Laserowa korekcja wzroku Rzeszów

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chcesz aktywnie spędzić wolny czas…Opinie o laserowej korekcji wzroku

więcej
Opinie Naszych Pacjentów

Opinie Naszych Pacjentów

Co to jest laserowa korekcja wzroku? Chcesz aktywnie spędzić wolny czas…

Dodatkowe informacje

więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity

Korekcja wzroku: fakty i mity

Technologia laserowej korekcji wzroku jest obecna na rynku kilkadziesiąt lat. W...
więcej
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku....
więcej
Soczewki fakijne

Soczewki fakijne

Współczesna medycyna i rozwijająca się technologia rewolucjonizują dostępne metody korekcji wad...
więcej
Gwarancja Lepszego Widzenia

Gwarancja Lepszego Widzenia

Nasz punkt widzenia Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku...
więcej
Laserowa Korekcja Wzroku

Laserowa Korekcja Wzroku

Oczy są oknem na świat. Bez ich doskonałego funkcjonowania wiele rodzajów...
więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® to najnowocześniejsza dostępna na rynku metoda laserowej korekcji wzroku, wykorzystująca odkrycie...
więcej
Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

W Optegra wierzymy, że wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest...
więcej
Korekcja astygmatyzmu

Korekcja astygmatyzmu

Czy wiesz, że z astygmatyzmem boryka się prawie połowa Brytyjczyków noszących...
więcej
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Serdecznie dziękuję – zabieg Lentivu® odmienił moje życie. Nie wierzyłam, że...
więcej
Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Przed rozpoczęciem terapii, związanej z laserową korekcją wzroku w Klinice Optegra...

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00