Laserowa korekcja starczowzroczności

Jeśli Twój wzrok zawsze był dobry, a dzisiaj oddalasz telefon czy książkę, by cokolwiek przeczytać, to znak, że dopadła Cię starczowzroczność. Mamy rozwiązanie, które na stałe uchroni Cię przed noszeniem okularów po czterdziestce, również tych do czytania. Starość musi poczekać!

Starczowzroczność.

Kiedy pojawia się starczowzroczność – i co dalej?

Zapewne pamiętasz moment, w którym Twoi rodzice nagle zaczęli używać okularów do czytania, chociaż wcześniej ich nie potrzebowali. Diagnoza problemu – starczowzroczność, inaczej prezbiopia. To nie choroba, a efekt naturalnego starzenia się organizmu, którego nie da się powstrzymać.
Jeżeli jesteś jeszcze w pełni sił, aktywny sportowo i zawodowo, a jednak już teraz daleko wyciągasz rękę, aby zobaczyć ekran swojego smartfona, to niestety niedługo możesz być zmuszony do zakupu pierwszych okularów do czytania.
Okulary po 40. roku życia? Stop! Mamy lepsze rozwiązanie na leczenie prezbiopii. Starość nie jest dla Ciebie –musi poczekać, a my wiemy, jak ją zatrzymać!

Skąd te problemy ze wzrokiem po czterdziestce?

Za dobre widzenie w oku odpowiada między innymi soczewka. Jej rolę możemy porównać do zoomu w aparacie fotograficznym – w zależności od tego, czy patrzymy w dal, czy oglądamy coś z bliska, soczewka wyostrza obraz zmieniając odpowiednio swój kształt. Zjawisko to nazywa się akomodacją.

dr n. med. Jolanta Oficjalska

Specjalista okulistyki

„Soczewka tuż po urodzeniu jest niczym galaretka. U osób starszych lub nawet po czterdziestym piątym roku życia, wygląda jak mały kamyczek – traci swą elastyczność i przez to przestaje akomodować”.

Co to oznacza w praktyce? Wyjaśnijmy działanie soczewki na przykładzie jazdy samochodem. Brak akomodacji soczewki oka powoduje, że gdy patrzymy w dal, nie możemy swobodnie przenieść wzroku na deskę rozdzielczą – nasze oko nie jest w stanie dostosować się szybko z patrzenia w dal na bliż i dlatego potrzebujemy okularów do czytanie, tzw. „plusów”. A gdyby tak można było cofnąć czas?

Rewolucja na Twoich oczach – poznaj Clearvu®

Clearvu® to najnowsza usługa w ofercie Optegra, dostępna dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie okulistyki. Pacjentom po 40. roku życia oferujemy laserową korekcję wzroku, przeznaczoną do usuwania starczowzroczności.

Clearvu® to metoda laserowej korekcji starczowzroczności, dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra. Obejmuje pełny proces diagnostyczny i terapeutyczny, począwszy od procesu kwalifikacji, poprzez zabieg Presbyond®, aż po kompleksową opiekę pooperacyjną.

W kilka minut możesz skutecznie i bezboleśnie pozbyć się wady wzroku i na zawsze uwolnić od okularów, bez względu na wiek. Usunięcie starczowzroczności laserem to zabieg mało inwazyjny, przeprowadzany najnowszym sprzętem firmy Zeiss. Laserowa korekcja wzroku po czterdziestce sprawi, że poczujesz się młody duchem i ciałem.

Nie jesteśmy perfekcyjnie symetryczni

Pewnie już się o tym przekonałeś, na przykład podczas porównywania swoich uszu, stóp czy dłoni. Ludzkie ciało nie jest idealnie symetryczne i jest to zupełnie naturalne. Przez setki lat ewolucji nasz organizm nauczył się wyrównywać te niedoskonałości, dążąc do osiągnięcia balansu. Właśnie w oparciu o tę wiedzę powstała najnowsza metoda korekcji starczowzroczności, Clearvu®. Polega ona na laserowej korekcji wzroku w taki sposób, aby jedno oko lepiej widziało to, co daleko, a drugie to, co blisko. Dodatkowo, odpowiednie wykorzystanie naturalnej asymetrii naszych oczu w połączeniu z pracą lasera, umożliwia stworzenie tzw. strefy „połączonej”, dzięki czemu każde oko widzi dobrze, również na odległość pośrednią. 

Podsumowując, laserowa korekcja starczowzroczności metodą Clearvu® sprawia, że Pacjent po czterdziestym roku życia widzi dobrze na wszystkie odległości bez wspomagania się okularami.

lek. med. Barbara Czarnota-Nowakowska

Specjalista Okulistyki

„Efekty, jakie osiągniemy po zabiegu Pacjent może zobaczyć w czasie wizyty kwalifikacyjnej. Przy pomocy soczewek okularowych pokazujemy jak będzie widział po operacji Clearvu®.”

Jakie wady mogą być skorygowane poprzez leczenie metodą Clearvu® ?

  • Krótkowzroczność do – 8.50 dioptrii,
  • Nadwzroczność + 3.50 dioptrii,
  • Astygmatyzm do 2.00 dioptrii.

FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Zobacz

Gwarancja lepszego widzenia

Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku naszych Pacjentów to cel naszych działań.

Sprawdź

Starczowzroczność

Dowiedz się więcej o starczowzroczności i metodach jej leczenia w Optegra
więcej
Starczowzroczność – okulary do czytania to już nie jest konieczność!
Starczowzroczność – okulary do czytania to już nie jest konieczność!
Starczowzroczność (prezbiopia), potocznie nazywana problemem „zbyt krótkiej ręki”, to nie choroba,...
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności: najczęstsze pytania i odpowiedzi
Laserowa korekcja starczowzroczności: najczęstsze pytania i odpowiedzi
więcej
Refrakcyjna wymiana soczewki
Refrakcyjna wymiana soczewki
Refrakcyjna wymiana soczewki to skuteczna alternatywa dla laserowej korekcji wad wzroku...
więcej
Laserowa korekcja wzroku
Laserowa korekcja wzroku
Twój dzień rozpoczyna się od szukania okularów? Chciałbyś to zmienić? Zapisz...
więcej
Gwarancja Lepszego Widzenia
Gwarancja Lepszego Widzenia
Nasz punkt widzenia Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku...
więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity
Korekcja wzroku: fakty i mity
Technologia laserowej korekcji wzroku jest obecna na rynku kilkadziesiąt lat. W...

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00