Laserowa korekcja wzroku Katowice

Laserowa korekcja wzroku Katowice

więcej
Laserowa korekcja wzroku

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Zabieg Laserowej korekcji wzroku.

Dowiedz się więcej

Krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm to powszechnie występujące wady refrakcji, które zwykle korygujemy poprzez okulary i soczewki kontaktowe. Jednak coraz więcej osób chce uniezależnić się od korekcji okularowej oraz soczewkowej. Stąd rosnące zainteresowanie laserową korekcją wzroku, którą umożliwia współczesna chirurgia refrakcyjna. To bezpieczna i bezbolesna procedura przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Warto wspomnieć, że zabieg laserowej korekcji wad wzroku jest jednorazowy, przywraca ostrość widzenia w sposób trwały i nie wymaga powtórzenia.

Sprawdź, na czym polega laserowa korekcja wzroku

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, zabiegi laserowej korekcji wzroku są wykonywane po wcześniejszym znieczuleniu za pomocą specjalnych kropli do oczu. Tak więc zabieg refrakcyjny nie jest bolesny. Na czym polega tego typu procedura? Na ukształtowaniu rogówki w taki sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne skupiały się idealnie na siatkówce, a widziany obraz był prawidłowy i wyraźny.

Laserowa korekcja wzroku pozwala chirurgowi korygować nie tylko niewielkie, ale i duże wady, a rekonwalescencja pozabiegowa jest stosunkowo krótka. Bez względu na wybraną technikę, nie wymaga pobytu w szpitalu, Pacjenci wracają do domu jeszcze tego samego dnia, po kilku godzinach od zabiegu. Kiedy następuje poprawa widzenia? Jak pokazuje praktyka lekarska, większość Pacjentów już następnego dnia po poddaniu się procedurze laserowej korekcji wzroku widzi niemal z perfekcyjną ostrością. 

Metoda laserowej korekcji wzroku – dla których Pacjentów jest polecana?

Zabieg usunięcia nabłonka rogówki i jej późniejszego modelowania można wykonać tylko u Pacjentów z ustabilizowaną wadą wzroku. Z tego względu zwykle nie przeprowadzamy tej procedury u bardzo młodych osób, tj. poniżej 21. roku życia.

Wiedz, że trwałe usunięcie wady refrakcji i poprawę jakości widzenia zawsze poprzedza wizyta kwalifikacyjna. Podczas spotkania ze specjalistą omawiane są wskazania, czynniki wykluczające. Lekarz ocenia ogólny stan zdrowia i dobiera najlepszą metodę laserowej korekcji wzroku, uwzględniając potrzeby i możliwości zdrowotnego danego Pacjenta. W trakcie wizyty w gabinecie specjalista przeprowadza szereg badań diagnostycznych, korzystając z nowoczesnego sprzętu. Wizyta kwalifikacyjna do korekcji laserowej wzroku w Katowicach trwa około 1,5-2 godziny.

Jakie wady wzroku można skorygować laserem? Astygmatyzm, krótkowzroczność, nadwzroczność, starczowzroczność

Jakie wady są najczęściej korygowane? Jest to przede wszystkim:

 • krótkowzroczność do -12 dioptrii, 
 • dalekowzroczność (nadwzroczność) do +6 dioptrii,
 •  astygmatyzm do 6 dioptrii,
 • starczowzroczność.

Mniejsze wady można czasami skorygować metodami powierzchniowymi np. EBK lub LASEK. W przypadku większych wad najlepiej sprawdzają się zabiegi metodami głębokimi np. FemtoLASIK.

Zabieg laserowej korekcji wzroku – przeciwwskazania

Bez względu na wybraną metodę laserowej korekcji wzroku, przed zabiegiem konieczne jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Do podstawowych czynników wykluczających, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu laserowej korekcji wzroku, zaliczamy:

 • zespół suchego oka,
 • jednooczność,
 • jaskrę,
 • ciążę i okres karmienia piersią,
 • cukrzycę,
 • stożek rogówki,
 • zwyrodnienie plamki żółtej,
 • głębokie niedowidzenie,
 • stany zapalne oczu,
 • choroby degeneracyjne siatkówki,
 • choroby autoimmunologiczne.

Część z przeciwwskazań jest tymczasowych (względnych), co oznacza, że zabieg można z powodzeniem przeprowadzić w późniejszym terminie. 

Korekcja wad wzroku laserem w Katowicach – gdzie wykonać zabieg?

Katowice to duże miasto, w którym funkcjonuje wiele centrów okulistycznych, gdzie pracują specjaliści korygujący wady wzroku laserem. Jednak decydując się na tego typu procedurę, warto poświęcić nieco więcej czasu, aby wybrać naprawdę zaufaną i dobrą placówkę, która ma na wyposażeniu wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, zabiegowy, wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny. Wszystkie te warunki spełnia nasza klinika Optegra w Katowicach. 

Katowice

Silesia Business Park Budynek C
ul. Chorzowska 148
40-101 Katowice

222 426 260

[email protected]

[email protected]

Czynne:

poniedziałek od 8:00 do 18:00
wtorek – środa od 8:00 do 19:00
czwartek od 8:00 do 16:00
piątek od 8:00 do 16:00

Numer konta bankowego ↷

Jaka jest cena laserowej korekcji wzroku w Katowicach?

Ceny zabiegów z zakresu chirurgii refrakcyjnej różnią się w zależności od wdrożonej metody, renomy kliniki okulistycznej i specyfiki wady wzroku konkretnego Pacjenta. By odzyskać komfort funkcjonowania na co dzień i cieszyć się doskonałą ostrością wzroku, warto postawić na cenioną i zaufaną klinikę okulistyczną, która cieszy się uznaniem środowiska medycznego, jak i Pacjentów. Sprawdź ceny laserowej korekcji wzroku na Śląsku. Poznaj już teraz cennik kliniki Optegra w Katowicach.

Klinika okulistyczna Optegra – opinie Pacjentów

Zabieg laserowej korekcji wzroku metodą LASEK, FemtoLASIK, EBK lub inną, to decyzja, która powinna być dobrze przemyślana. Przed wyborem kliniki okulistycznej warto przeczytać opinie byłych Pacjentów,  którzy poddali się laserowej korekcji wzroku w placówce Optegra. Znając rekomendacje innych osób, dokonanie właściwego wyboru będzie prostsze.  

więcej
Opinie Naszych Pacjentów

Opinie Naszych Pacjentów

Krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm to powszechnie występujące wady refrakcji, które zwykle…

Kliniki Optegra – jacy specjaliści pracują w naszych gabinetach?

Korekcję starczowzroczności, astygmatyzmu, nadwzroczności, czy krótkowzroczności powinien przeprowadzić doświadczony specjalista, który dysponuje rozległą wiedzą na temat chirurgii refrakcyjnej. Dlatego warto wybrać klinikę okulistyczną, która zatrudnia jedynie cenionych i utalentowanych specjalistów w swoim fachu. Optegra to miejsce, w którym pracują świetni chirurdzy, okuliści inni eksperci, którzy korzystają z nowoczesnych metod diagnostycznych i certyfikowanego sprzętu zabiegowego.

więcej
dominika-janiszewska-bil

Dr n. med. Dominika Janiszewska-Bil. Ukończyła elitarny kurs chirurgii refrakcyjnej pod auspicjami Moorfields Eye Hospital w Londynie. Brała aktywny udział w licznych kursach prowadzonych w najlepszych ośrodkach w Polsce i za granicą m.in. uczestniczyła w kursie chirurgii refrakcyjnej z zastosowaniem lasera femtosekundowego oraz excymerowego w Monachium. W Klinice Optegra zajmuje się kwalifikacjami, kontrolami i zabiegami laserowej korekcji wzroku. Doktor Dominika w wolnym czasie dużo podróżuje. Jest miłośniczką polskich plaż i natury.

więcej
magdalena-kijonka

Lek. med. Magdalena Kijonka w Optegra przeprowadza wizyty kwalifikacyjne do zabiegów laserowej korekcji wzroku oraz kontrole pooperacyjne. Ukończyła Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu jaskry, zaćmy, AMD oraz innych schorzeń siatkówki.

więcej
mateusz-osuch

Lek. Mateusz Osuch to specjalista z katowickiej Kliniki Optegra, zajmujący się kwalifikacjami i kontrolami do zabiegów laserowej korekcji wzroku. Stale pogłębia swoją wiedzę poprzez regularny udział w konferencjach, kursach i stażach. Jest autorem wielu naukowych prac z dziedziny okulistyki opublikowanych w czasopismach międzynarodowych.

więcej
ewelina-kowalczyk

Lek. med. Ewelina Kowalczyk w Optegra konsultuje dorosłych pacjentów oraz przeprowadza kwalifikacje do zabiegów laserowej korekcji wzroku. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół schorzeń rogówki. Jest autorką wielu prac naukowych, publikuje również w czasopismach międzynarodowych.

Laserowa korekcja wzroku – cennik

Szybka kwalifikacja z ekspertem Jest to badanie dla Pacjentów w każdym wieku, którzy rozważają zabieg korekcji wady wzroku. Badanie pozwoli wstępnie ocenić, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Nie wymaga ono wcześniejszego zdejmowania soczewek kontaktowych. Podczas badania nie są również rozszerzane źrenice, co pozwala Pacjentowi kontynuować np. pracę przy komputerze oraz samodzielny powrót do domu pojazdem mechanicznym 99 zł
Kwalifikacja do zabiegu usunięcia wady wzroku 399 zł
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu® – dwoje oczu 11 290 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dwoje oczu 9 990 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dopłata ze względów medycznych 1 000 zł**
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK LBV – dwoje oczu 11 990 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku: LASIK / LASIK Wavefront / Epi-Lasik / SBK LASIK Metody wycofane – zastąpione metodami nowocześniejszymi: Lentivu® oraz Femtolasik
Laserowa korekcja wzroku EBK – dwoje oczu 8 900 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku LASEK / LASEK Wavefront / PRK – dwoje oczu 6 900 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku LASEK / LASEK Wavefront / PRK – jedno oko 3 900 zł Oblicz ratę
Kontrola po zabiegu – I bezpłatnie
Kontrola po zabiegu – II 250 zł
Kontrola po zabiegu – III 250 zł
Kontrola po zabiegu po 11 miesiącach i powyżej 250 zł
Badanie diagnostyczne do reoperacji 399 zł

** Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dopłata ze względów medycznych dotyczy przypadków:

 • Nadwzroczność powyżej sfery +2,50 dioptrii lub/i cylinder w nadwzroczności powyżej -1.50 dioptrii
 • Astygmatyzm mieszany – bez względu na wielkość wady
 • Krótkowzroczność powyżej sfery -6.00 lub/i cylinder w krótkowzroczności powyżej -3.00 dioptrii
System ratalny na dogodnych warunkach!
Gwarancja Lepszego Widzenia z Optegra już od 205,62 PLN /msc!*
* (Dotyczy oferty na zabieg laserowej korekcji wzroku w cenie 9 900 PLN; plan rat: 60 rat, RRSO: 9,41%, stopa oprocentowania stała: 8,81%)

Korekcja starczowzroczności – cennik

Szybka kwalifikacja z ekspertem Jest to badanie dla Pacjentów w każdym wieku, którzy rozważają zabieg korekcji wady wzroku. Badanie pozwoli wstępnie ocenić, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Nie wymaga ono wcześniejszego zdejmowania soczewek kontaktowych. Podczas badania nie są również rozszerzane źrenice, co pozwala Pacjentowi kontynuować np. pracę przy komputerze oraz samodzielny powrót do domu pojazdem mechanicznym 99 zł
Kwalifikacja do laserowej korekcji starczowzroczności 399 zł
Laserowa korekcja starczowzroczności PRESBYOND® /Clearvu® – dwoje oczu 14 300 zł Oblicz ratę
Kontrola po zabiegu – I bezpłatnie
Kontrola po zabiegu – II 250 zł
Kontrola po zabiegu – III 250 zł
Kontrola po zabiegu po 11 miesiącach i powyżej 250 zł
Badanie diagnostyczne do reoperacji 399 zł

Dodatkowe informacje

więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity

Korekcja wzroku: fakty i mity

Technologia laserowej korekcji wzroku jest obecna na rynku kilkadziesiąt lat. W...
więcej
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku....
więcej
Soczewki fakijne

Soczewki fakijne

Współczesna medycyna i rozwijająca się technologia rewolucjonizują dostępne metody korekcji wad...
więcej
Gwarancja Lepszego Widzenia

Gwarancja Lepszego Widzenia

Nasz punkt widzenia Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku...
więcej
Laserowa Korekcja Wzroku

Laserowa Korekcja Wzroku

Oczy są oknem na świat. Bez ich doskonałego funkcjonowania wiele rodzajów...
więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® to najnowocześniejsza dostępna na rynku metoda laserowej korekcji wzroku, wykorzystująca odkrycie...
więcej
Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

W Optegra wierzymy, że wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest...
więcej
Korekcja astygmatyzmu

Korekcja astygmatyzmu

Czy wiesz, że z astygmatyzmem boryka się prawie połowa Brytyjczyków noszących...
więcej
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Serdecznie dziękuję – zabieg Lentivu® odmienił moje życie. Nie wierzyłam, że...
więcej
Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Przed rozpoczęciem terapii, związanej z laserową korekcją wzroku w Klinice Optegra...

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

X
Odbierz