Laserowa korekcja wzroku Kraków

Laserowa korekcja wzroku Kraków

więcej
Laserowa korekcja wzroku

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Zabieg Laserowej korekcji wzroku.

Dowiedz się więcej

Część Pacjentów z wadami wzroku na pewnym etapie życia decyduje się na rezygnację z noszenia okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. W jaki sposób? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań chirurgii okulistycznej jest zabieg laserowej korekcji wzroku, która pozwala specjaliście zniwelować daną wadę refrakcji w bezdotykowy, bezbolesny i bezpieczny sposób. Procedura zmiany kształtu rogówki w Klinice Optegra Kraków umożliwia trwałą poprawę wzroku, trwa maksymalnie kilkanaście minut, nie wymaga specjalnych przygotowań ani nie wiąże się z hospitalizacją.

Na czym polega zabieg laserowej korekcji wzroku?

Zabieg laserowej korekcji wzroku polega na ukształtowaniu rogówki za pomocą lasera tak, aby promienie świetlne, które wpadają do gałki ocznej, skupiały się dokładnie na siatkówce, a widziany przez Pacjenta obraz był wyraźny. Modelowanie rogówki poprawia jakość widzenia bez bólu. Przed rozpoczęciem pracy laserem, lekarz aplikuje Pacjentowi specjalne krople do oczu, które mają działanie znieczulające. W trakcie pracy urządzenia  czujesz jedynie dotyk i widzisz światło lasera. 

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który odbywa się z użyciem nowoczesnej technologii oraz bezpiecznych metod, takich jak m.in.: 

 • LASEK, 
 • LASIK,
 • FemtoLASIK,
 • SMILE® / Lentivu®.

Zabieg laserowej korekcji wzroku wykonuje doświadczony i wykwalifikowany specjalista. W trakcie niwelowania wady wzroku laserem chirurg nie ingeruje w głębsze warstwy rogówki. Wiedz, że istnieją metody korekcji wzroku, które umożliwiają usunięcie nawet bardzo dużych wad, do -12 dioptrii i tym samym znaczną poprawę jakości widzenia.

Wizyta kwalifikacyjna przed korekcją wzroku za pomocą lasera

Przed korekcją laserową w Klinice Optegra w Krakowie zawsze odbywa się wizyta kwalifikująca do zabiegu. Podczas pierwszej wizyty lekarz okulista przeprowadza wywiad z Pacjentem, ocenia ogólny stan zdrowia, przeprowadza szereg badań okulistycznych, wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Na tej podstawie specjalista może dobrać optymalną metodę laserowej korekcji wzroku. Warto zaznaczyć, że zabieg wymaga ustabilizowanej wady, dlatego zwykle nie wykonujemy go u osób przed ukończeniem 21. roku życia.

Jakie wady wzroku można usunąć za pomocą lasera? Krótkowzroczność, astygmatyzm, nadwzroczność, starczowzroczność

Laserowa korekcja wzroku jest przeprowadzana przede wszystkim przy takich wadach wzroku jak:

 • krótkowzroczność (miopia) – wada refrakcji powoduje problemy z ostrością widzenia przedmiotów znajdujących się daleko. U osób z miopią gałka oczna ulega wydłużeniu, a promienie świetlne zbyt mocno się załamują. Przy krótkowzroczności rejestrowany obraz powstaje przed siatkówką, zamiast na niej, z tego względu widziane w oddali przedmioty są rozmyte, niewyraźne,
 • nadwzroczność (dalekowzroczność) – przy tej wadzie wzroku występują problemy z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko. U osób z nadwzrocznością gałka oczna jest skrócona lub też zbyt płaska rogówka i soczewka oka sprawiają, że promienie świetlne słabo się załamują i obraz powstaje za siatkówką,
 • astygmatyzm (niezborność) – to skutek nieregularnego kształtu soczewki lub rogówki, co prowadzi do zniekształcenia widzenia w bliskim i dalekim zasięgu (promienie świetlne skupiają się w wielu punktach). U Pacjentów z wysoką niezbornością, rogówka ma kształt zbliżony do piłki do rugby, a nie do piłki do koszykówki, jak wygląda u osób ze prawidłową gałką oczną,
 • prezbiopia (starczowzroczność) – wada wzroku, która zwykle pojawia się u osób po 38. roku życia, jest ściśle związana z wiekiem. U Pacjentów dotkniętych prezbiopią, na skutek spadku elastyczności soczewki i zdolności akomodacyjnych oka, występują problemy z widzeniem przedmiotów znajdujących się w bliży. 

Laserowa korekcja wad wzroku – przeciwwskazania do zabiegu okulistycznego

Do podstawowych przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie laserowej korekcji wzroku, zaliczamy m.in.:

 • zespół suchego oka,
 • ciążę i czas karmienia piersią,
 • jaskrę,
 • jednooczność,
 • cukrzycę,
 • stożek rogówki,
 • zwyrodnienie plamki żółtej,
 • głębokie niedowidzenie,
 • choroby degeneracyjne siatkówki,
 • schorzenia o podłożu autoimmunologicznym.

Niektóre przeciwwskazania są względne (tymczasowe, jak np. ciąża czy laktacja) i korekcję wzroku z wykorzystaniem lasera można wykonać w późniejszym terminie.

Lepsze widzenie dzięki laserowej korekcji wzroku w Krakowie – gdzie wykonać zabieg?

W Krakowie funkcjonuje wiele placówek oferujących laserową korekcję wzroku. Przed wyborem konkretnego miejsca warto zrobić szczegółowy rekonesans, aby oddać się w ręce renomowanych specjalistów, którzy pracują z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Nie bez znaczenia jest też pozostały personel medyczny, który dba o zachowanie wysokich standardów higieny w trakcie zabiegu i w okresie pozabiegowym. Wszystko to gwarantuje klinika okulistyczna Optegra w Krakowie.

Kraków

ul. Kapelanka 42a,
30-347 Kraków

222 426 260

[email protected]

[email protected]

Czynne:

poniedziałek – piątek
od 8:00 do 20:00

Numer konta bankowego ↷

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku w Krakowie? Cennik

Cena laserowej korekcji wzroku zależy od kilku czynników, w tym wady refrakcji i wybranej metody zabiegowej, która jest ustalana indywidualnie dla każdego Pacjenta. Koszt zabiegu różni się też w zależności od wybranej placówki (miasta, w której znajduje się dana klinika). Jeśli chcesz poznać szczegóły, sprawdź cennik kliniki Optegra w Krakowie.

Zabieg laserowej korekcji wzroku w Klinice Optegra – opinie Pacjentów

Korekcja laserowa wad wzroku nie wiąże się z wysokim ryzykiem powikłań, co sprawia, że tak wiele osób decyduje się na zabieg, by uwolnić się od okularów. To bezpieczna procedura, którą możesz wykonać oddając się w ręce doświadczonych specjalistów z kliniki Optegra. Sprawdź opinie naszych Pacjentów i przekonaj się, że warto poddać się laserowej korekcji wzroku w krakowskim oddziale.

więcej
Opinie Naszych Pacjentów

Opinie Naszych Pacjentów

Część Pacjentów z wadami wzroku na pewnym etapie życia decyduje się…

Jacy specjaliści pracują w krakowskiej klinice Optegra?

W klinice okulistycznej Optegra w Krakowie każdy zabieg przeprowadzany jest przez cenionych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy cieszą się uznaniem w środowisku medycznym. Poznaj sylwetki specjalistów z Krakowa:

więcej
macin-jawor

Lek. Marcin Jawor jest kierownikiem medycznym Optegra Kraków. Przeprowadza zabiegi laserowej korekcji wzroku metodami femtoLASIK, Lentivu, Clearvu, LASEK i EBK. Zajmuje się też diagnostyką i leczeniem stożka rogówki oraz prowadzi kwalifikację do refrakcyjnej wymiany soczewek i operacji zaćmy.

więcej
karol-ratka

Lek. med. FEBO Karol Ratka jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W Klinice Optegra przeprowadza pełną diagnostykę okulistyczną (badanie przedniego i tylnego odcinka oka, OCT, USG). Kwalifikuje Pacjentów do operacji usunięcia zaćmy, refrakcyjnej wymiany soczewki (RLE), laserowej korekcji wzroku. Przeprowadza również kontrole po wykonanych zabiegach.

więcej
katarzyna-buczak-gasinska

Dr n. med. Katarzyna Buczak-Gasińska. Okulista z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, przeprowadza zabiegi laserowej korekcji wad refrakcji, laserowego usuwania zaćmy wtórnej, laserokoagulacji zmian  degeneracyjnych  siatkówki. Ponadto leczy zespół suchego oka i przeprowadza kwalifikację do chirurgii refrakcyjnej.

więcej
renata-rakoczy-golda

Lek. Renata Rakoczy-Gołda z kliniką w Krakowie jest związana od 2000 roku. Jako główny operator wykonuje wszelkiego rodzaju zabiegi chirurgii refrakcyjnej metodą LASEK, EBK, LASIK, FEMTOLASIK. Do tej pory wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów.

Laserowa korekcja wzroku – cennik

Kwalifikacja do zabiegu usunięcia wady wzroku 399 zł
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu® – dwoje oczu 11 290 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dwoje oczu 9 990 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dopłata ze względów medycznych 1 000 zł**
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK LBV – dwoje oczu 11 990 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku: LASIK / LASIK Wavefront / Epi-Lasik / SBK LASIK Metody wycofane – zastąpione metodami nowocześniejszymi: Lentivu® oraz Femtolasik
Laserowa korekcja wzroku EBK – dwoje oczu 8 900 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku LASEK / LASEK Wavefront/ PRK – dwoje oczu 6 900 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku LASEK / LASEK Wavefront / PRK – jedno oko 3 900 zł Oblicz ratę
Kontrola po zabiegu – I bezpłatnie
Kontrola po zabiegu – II 250 zł
Kontrola po zabiegu – III 250 zł
Kontrola po zabiegu po 11 miesiącach i powyżej 250 zł
Badanie diagnostyczne do reoperacji 399 zł

** Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dopłata ze względów medycznych dotyczy przypadków:

 • Nadwzroczność powyżej sfery +2,50 dioptrii lub/i cylinder w nadwzroczności powyżej -1.50 dioptrii
 • Astygmatyzm mieszany – bez względu na wielkość wady
 • Krótkowzroczność powyżej sfery -6.00 lub/i cylinder w krótkowzroczności powyżej -3.00 dioptrii
System ratalny na dogodnych warunkach!
Gwarancja Lepszego Widzenia z Optegra już od 205,62 PLN /msc!*
* (Dotyczy oferty na zabieg laserowej korekcji wzroku w cenie 9 900 PLN; plan rat: 60 rat, RRSO: 9,41%, stopa oprocentowania stała: 8,81%)

Korekcja starczowzroczności – cennik

Kwalifikacja do laserowej korekcji starczowzroczności 399 zł
Laserowa korekcja starczowzroczności PRESBYOND® /Clearvu® – dwoje oczu 14 300 zł Oblicz ratę
Kontrola po zabiegu – I bezpłatnie
Kontrola po zabiegu – II 250 zł
Kontrola po zabiegu – III 250 zł
Kontrola po zabiegu po 11 miesiącach i powyżej 250 zł
Badanie diagnostyczne do reoperacji 399 zł

Dodatkowe informacje

więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity

Korekcja wzroku: fakty i mity

Technologia laserowej korekcji wzroku jest obecna na rynku kilkadziesiąt lat. W...
więcej
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku....
więcej
Soczewki fakijne

Soczewki fakijne

Współczesna medycyna i rozwijająca się technologia rewolucjonizują dostępne metody korekcji wad...
więcej
Gwarancja Lepszego Widzenia

Gwarancja Lepszego Widzenia

Nasz punkt widzenia Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku...
więcej
Laserowa Korekcja Wzroku

Laserowa Korekcja Wzroku

Oczy są oknem na świat. Bez ich doskonałego funkcjonowania wiele rodzajów...
więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® to najnowocześniejsza dostępna na rynku metoda laserowej korekcji wzroku, wykorzystująca odkrycie...
więcej
Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

W Optegra wierzymy, że wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest...
więcej
Korekcja astygmatyzmu

Korekcja astygmatyzmu

Czy wiesz, że z astygmatyzmem boryka się prawie połowa Brytyjczyków noszących...
więcej
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Serdecznie dziękuję – zabieg Lentivu® odmienił moje życie. Nie wierzyłam, że...
więcej
Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Przed rozpoczęciem terapii, związanej z laserową korekcją wzroku w Klinice Optegra...

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

X
Odbierz