Laserowa korekcja wzroku - Kraków

Laserowa korekcja wzroku – Kraków

więcej
Laserowa korekcja wzroku

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku

Dowiedz się więcej
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Zabieg Laserowej korekcji wzroku.

Dowiedz się więcej

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Wiele osób mających wadę wzroku rozpoczyna swój dzień od sięgnięcia po okulary lub założenia soczewek kontaktowych. A co, jeśli zamiast tego nowy dzień będziesz mógł powitać lekturą wiadomości w ulubionym serwisie, czytaniem książek z dziećmi czy porannym joggingiem? Brzmi przyjemnie, prawda? Krakowska klinika Optegra pomoże Ci w realizacji tej wizji. Mamy optymalne rozwiązanie dla osób chcących oglądać świat bez potrzeby sięgania po okulary – laserową korekcję wzroku. To zabieg, który w większości przypadków pozwala na całkowite wyeliminowanie okularów i soczewek kontaktowych z Twojego życia. To Ty decydujesz o tym, jak rozpoczniesz swój dzień! Jeśli szukasz miejsca, któremu możesz powierzyć swój wzrok – Klinika Optegra w Krakowie to najlepszy wybór!

Jakie wady wzroku eliminuje klinika laserowej korekcji wzroku w Krakowie?

Klinika Optegra w Krakowie oferuje zabieg laserowej korekcji wzroku, który może pomóc w redukcji następujących wad wzroku:

 • krótkowzroczność — czyli trudność w widzeniu przedmiotów znajdujących się daleko. To jedna z najczęstszych wad wzroku na świecie, występuje zarówno u dzieci, jak i dorosłych. W tej wadzie gałka oczna ulega wydłużeniu, co powoduje, że siatkówka znajduje się zbyt daleko od soczewki oka, przez co promienie świetlne są zbyt mocno załamywane, a widziany obraz powstaje przed siatkówką, a nie na niej, powodując rozmycie przedmiotów widzianych w pewnej odległości;
 • nadwzroczność  – osoby z nadwzrocznością mają problemy z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko, a przy wysokiej nadwzroczności również daleko. Gałka oczna w tym przypadku jest skrócona lub zbyt płaska rogówka i soczewka oka powodują, że promienie świetlne są za słabo załamywane, a obraz powstaje za siatkówką;
 • astygmatyzm — wynika z nieregularnego kształtu soczewki lub rogówki, co prowadzi do zniekształcenia widzenia zarówno w bliskim, jak i dalekim zasięgu. Promienie świetlne nie skupiają się w jednym, lecz wielu punktach. W przypadku astygmatyzmu rogówka ma kształt bardziej podobny do piłki do rugby niż do do koszykówki, jak powinna wyglądać w zdrowym oku. Lekarze okuliści mogą modelować kształt rogówki za pomocą lasera, aby poprawić równomierne skupianie światła i zniwelować astygmatyzm;
 • prezbiopia (starczowzroczność) – wada wzroku, która pojawia się z wiekiem (po 38. roku życia) i powoduje trudności z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko. To spadek elastyczności soczewki wewnątrzgałkowej i zdolności akomodacyjnej oka. Jest naturalnym procesem starzenia organizmu – Pacjent obserwuje stopniowe pogarszanie się ostrości wzroku.

Proces kwalifikacyjny do zabiegu laserowej korekty widzenia

Jeżeli zastanawiasz się, jak wyglądałoby Twoje życie po zabiegu korekcji wzroku, przyjdź do nas na wizytę kwalifikacyjną. Podczas spotkania w Klinice Optegra w Krakowie, przeprowadzimy specjalistyczne badania diagnostyczne z wykorzystaniem technologii najnowszej generacji. Wszystkie są praktycznie bezbolesne.

Wizyta kwalifikacyjna jest niezwykle ważna w całym procesie laserowej korekcji wzroku. Przeprowadzenie niezbędnych badań, poznanie Twojego stylu życia i oczekiwań oraz ewentualnych przeciwwskazań pozwoli lekarzowi na dopasowanie najlepszej metody korekcji wzroku.

W czasie pobytu w krakowskiej Klinice przez cały czas towarzyszyć Ci będzie zespół wysoce wykwalifikowanych lekarzy i optometrystów. Nasz doświadczony personel jest gwarancją starannie wykonanych badań, które pozwolą na przeprowadzenie w pełni bezpiecznego zabiegu laserowej korekty wad wzroku w Krakowie i wyeliminowanie najmniejszego ryzyka.

Należy pamiętać, że podczas wizyty kwalifikacyjnej do operacji laserowej oczu w Krakowie zostaną podane krople rozszerzające źrenicę. Z tego powodu nie zalecamy prowadzenia pojazdów przez kilka godzin od momentu ich zaaplikowania.

Do zabiegu korekcji wzroku za pomocą lasera kwalifikuje się prawie 90% Pacjentów.

Laserowa korekcja wzroku – przygotowanie

Informacje, jak należy przygotować się do zabiegu laserowej korekcji wzroku w Krakowie, uzyskasz od Opiekuna Pacjenta Kliniki Optegra, po wyjściu z gabinetu lekarza okulisty.

Pamiętaj, aby dzień przed zabiegiem dokładnie oczyścić skórę z makijażu. W dniu operacji laserowej oczu zjedz niewielki posiłek. Unikaj picia kawy lub innych napojów z kofeiną. Ubierz się wygodnie, nie zakładaj bluzy z kapturem, nie nanoś na twarz kremu i makijażu oraz zrezygnuj z perfum. Weź ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV — na pewno przydadzą Ci się po zabiegu.

W dniu korekcji laserowej wzroku w Krakowie nie zalecamy prowadzenia samochodu, dlatego poproś kogoś, aby odebrał Cię po wykonanym zabiegu.

krakow-ico-2

Prywatny szpital zbiegowej korekcji wzroku

Opis zabiegu laserowej korekcji wzroku

W naszym krakowskim oddziale zabieg laserowej korekcji wzroku wykonujemy zazwyczaj u osób między 18. a 60. rokiem życia. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem przeprowadzanym tylko na zewnętrznej części oka – rogówce. W ten sposób możemy skorygować krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Metody stosowane przez specjalistów krakowskiej kliniki pozwalają skorygować także starczowzroczność pojawiającą się po 38. roku życia.

W Klinice Optegra w Krakowie oferujemy szeroki wybór metod laserowej korekcji wad wzroku. Stosujemy wyłącznie minimalnie inwazyjne metody operacyjne, m.in. FemtoLASIK czy opracowany w oparciu o metodę Smile – proces Lentivu®. Cały proces przeprowadzamy przy użyciu nowoczesnych urządzeń, takich jak laser femtosekundowy czy laser excimerowy, którego precyzję możemy porównać do usunięcia ¼ ludzkiego włosa. Wszystkie zabiegi zazwyczaj trwają kilka minut, a rekonwalescencja i powrót do pełnej sprawności są szybkie.

Najmniej inwazyjną metodą laserowej korekcji wzroku jest metoda Lentivu®, dostępna między innymi w Klinikach Optegra w Polsce. Obejmuje cały proces terapeutyczny oraz diagnostyczny. Korekcję laserową wzroku wykonuje się przy użyciu lasera firmy Zeiss. Warto zaznaczyć, że technologia zastosowana w tego typu laserach zdobyła Nagrodę Nobla!

Do małoinwazyjnych metod korygowania starczowzroczności w centrum okulistycznym Optegra Kraków zaliczamy metodę Clearvu®. To stosunkowo nowa oferta dostępna w Klinikach Optegra w Polsce, skierowana do osób po 38. roku życia. Po wykonaniu laserowej korekcji oczu metodą Clearvu® nie będziesz potrzebować okularów wcale lub przez przeważającą część dnia.

Zabieg laserowego usuwania wady wzroku w Krakowie metodą FemtoLASIK charakteryzuje się szerokim zakresem korygowanych wad. To zabieg praktycznie bezbolesny, stosowany na świecie od 2001 roku.

Po przyjściu do Kliniki w dniu zabiegu zostaną powtórzone badania ostrości wzroku oraz badanie w lampie szczelinowej. Następnie zostaniesz poproszony na salę operacyjną, gdzie wyspecjalizowany zespół medyczny przygotuje Cię do wybranej laserowej operacji oczu. Dostaniesz strój wymagany na bloku operacyjnym oraz zostanie podane Ci znieczulenie miejscowe w postaci kropli do oczu.

Podczas pracy lasera na prawym oku, lewe będzie zasłonięte. Analogicznie, gdy zabieg będzie wykonywany na lewym oku, prawe zostanie przysłonione. Przez cały czas trwania zabiegu chirurg będzie opowiadać o wykonywanych czynnościach, abyś czuł się bezpiecznie i komfortowo.

Po krótkim odpoczynku, jaki odbywa się po zakończonym zabiegu, lekarz przeprowadzi kontrolę wzroku. Wykona badanie w lampie szczelinowej, wypisze receptę, zwolnienie dla pracodawcy oraz kartę wypisową. Po otrzymaniu dokumentów będziesz mógł wrócić do domu.

krakow-ico-4

Lentivu®
Najmniej inwazyjna korekcja wzroku

Co czuje Pacjent podczas korekcji wzroku za pomocą lasera?

Przebieg całego zabiegu jest praktycznie bezbolesny. Przed rozpoczęciem laserowej korekcji wzroku zostaną Ci podane specjalne krople znieczulające o natychmiastowym działaniu. Uczucie, które może pojawić się w trakcie procedury, to, w zależności od zastosowanej metody, wrażenie obecności ciała obcego w oku, uczucie dotykania oka lub polewania płynem – ale trwa to dosłownie chwilę.

Jeśli masz jakiekolwiek obawy lub pytania związane z zabiegiem laserowej korekcji wzroku – koniecznie zadaj je lekarzowi w trakcie konsultacji. Specjaliści z krakowskiego oddziału Kliniki Optegra z chęcią służą pomocą i wyjaśnią wszelkie nurtujące Cię kwestie.

Warto również przygotować się na to, co czeka Cię po zabiegu. Bezpośrednio po jego zakończeniu możliwe, że będziesz odczuwać pewien dyskomfort – szczypanie, pieczenie lub łzawienie oraz mieć zamazany obraz. Twoje oczy mogą być trochę zaczerwienione, a powieki obrzęknięte. Stopień nasilenia dolegliwości to zazwyczaj kwestia indywidualnej reakcji na zabieg i zastosowanej metody. Większość objawów ustępuje po upływie 3-4 godzin, a maksymalnie następnego dnia.

Laserowa korekcja wzroku – proces rekonwalescencji

W większości przypadków bardzo dobrą ostrość widzenia zauważysz już następnego dnia po zabiegu korekcji wzroku z wykorzystaniem lasera w Krakowie. Aby proces gojenia przebiegał prawidłowo i szybko, musisz przestrzegać kilku zaleceń:

 • unikaj zaciskania i pocierania oczu bezpośrednio po zabiegu,
 • jeśli po zabiegu lekarz założy na Twoje oko ochronną soczewkę kontaktową, nie zdejmuj jej na noc i nie zakładaj ponownie, jeżeli Ci wypadnie,
 • nie prowadź samochodu tak długo, jak wskaże lekarz, 
 • przed kontaktem z okolicą operowanego oka umyj dokładnie ręce,
 • do utrzymywania higieny powiek używaj jałowych chusteczek,
 • przestrzegaj schematu wizyt kontrolnych,
 • stosuj krople zalecone przez lekarza wg jego zaleceń,
 • przez tydzień unikaj makijażu oczu, aktywności fizycznej, 
 • przez miesiąc unikaj pływania w basenie i korzystania z sauny,
 • początkowo ogranicz korzystanie z urządzeń elektronicznych do 4 godzin dziennie.

Pamiętaj, że ostateczny efekt laserowej korekcji wzroku w krakowskiej Klinice Optegra pojawi się po upływie 6-12 miesięcy od zabiegu. Pełne wygojenie po zabiegu laserowej korekcji wzroku zazwyczaj zajmuje kilka tygodni. W tym czasie możesz zauważyć stopniową poprawę widzenia.

Po około tygodniu lub dwóch większość Pacjentów jest w stanie wrócić do codziennych aktywności, a widzenie staje się bardziej stabilne.

krakow-ico-5

Clearvu®
Korekcja wzroku „po czterdziestce”.

Jakie efekty można uzyskać, poddając się zabiegowi?

Decydując się na zabieg laserowej korekcji wzroku w krakowskiej Klinice Optegra, możesz spodziewać się następujących rezultatów:

 • poprawa jakości widzenia, korekcja wad wzroku,
 • redukcja lub całkowita eliminacja potrzeby noszenia okularów lub soczewek kontaktowych w codziennych sytuacjach,
 • szybki powrót do codziennych aktywności po zabiegu – nawet następnego dnia,
 • trwałe efekty, poprawa wzroku na lata, a nawet całe życie,
 • poprawa jakości i komfortu życia codziennego, bez konieczności pamiętania o okularach lub soczewkach kontaktowych,
 • pozbycie się ryzyka wystąpienia potencjalnych problemów zdrowotnych związanych z noszeniem soczewek, takich jak infekcje oka czy reakcje alergiczne,
 • większa swoboda i pewność siebie w każdej sytuacji.

Pamiętaj, że efekty zabiegu mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech oka i Twojego stanu zdrowia. Przed przystąpieniem do laserowej korekcji wady wzroku zalecamy konsultację z doświadczonym lekarzem okulistą pracującym w krakowskiej Klinice Optegra, który dokładnie oceni, czy Twoja wada kwalifikuje się do przeprowadzenia takiego zabiegu oraz jaka metoda sprawdzi się najlepiej.

Kiedy należy podjąć decyzję o zabiegu?

Zastanawiasz się, czy zabieg laserowej korekcji wzroku w krakowskim oddziale Kliniki Optegra jest dla Ciebie? Wobec tego, mamy do Ciebie kilka pytań.

 1. Czy masz więcej niż 18 lat i stwierdzono u Ciebie stabilną wadę wzroku (nadwzroczność do ok. +6,0 dioptrii, krótkowzroczność do ok. -12,0 dioptrii lub astygmatyzm do ok. 6,0 dioptrii)?
 2. Czy nosisz okulary lub soczewki kontaktowe?
 3. Czy noszone soczewki lub okulary sprawiają Ci dyskomfort w życiu codziennym?
 4. Czy chciałabyś móc swobodnie widzieć i czytać bez pomocy w formie okularów lub soczewek kontaktowych?
 5. Czy często dotykają Cię infekcje oka związane z noszeniem soczewek?
 6. Czy cenisz sobie doświadczenie, bezpieczeństwo i opiekę najlepszych specjalistów?

Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś TAK – laserowa korekcja wzroku może być rozwiązaniem stworzonym dla Ciebie! Odwiedź krakowską Klinikę Optegra i porozmawiaj z naszymi specjalistami.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowej korekcji wady wzroku

 • zbyt młody wiek — zabieg nie jest zalecany w przypadku młodzieży w wieku poniżej 18-21 lat, ponieważ ich wady wzroku często nadal się zmieniają,
 • szybki postęp/rozwój wady w ciągu roku przed terminem zabiegu,
 • zdiagnozowane choroby oczu, np.: zaćma, jaskra, zespół suchego oka, skłonności do schorzeń zapalnych oczu, alergii,
 • ciąża lub okres karmienia piersią,
 • rozrusznik serca, aktywne choroby autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne.

Powyższa lista zawiera tylko ogólne przeciwwskazania — każdy przypadek jest indywidualnie rozpatrywany przez lekarza okulistę podczas pierwszej wizyty. Dopiero po przeprowadzeniu dokładnego badania oczu i wywiadu z pacjentem można określić, czy laserowa korekcja wzroku jest odpowiednia dla Ciebie. Jeśli wystąpią jakieś przeciwwskazania, lekarz zaproponuje Ci inne metody korekcji wzroku.

Ryzyko, jakie niesie zabieg i ewentualne powikłania laserowej korekcji wzroku

Ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych jest stosunkowo niskie, wynosi zaledwie 2-3%. Najpopularniejsze dolegliwości odczuwane po laserowej korekcji wzroku to:

 • łzawienie, pieczenie oczu,
 • brak pełnej ostrości widzenia do kilku tygodni po zabiegu,
 • uczucie tzw. suchego oka, efekt zamglenia oraz osłabienie jakości widzenia w słabym świetle.

Istnieje również niewielkie ryzyko nieprawidłowego zrastania się płatka rogówki, które wiąże się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowego zabiegu, wykonywanego bezpłatnie.

Laserowa korekcja wzroku – lekarze

Klinika Okulistyczna Optegra w Krakowie to prywatne centrum okulistyczne specjalizujące się w chirurgii refrakcyjnej. Istniejemy na rynku od 25 lat i zatrudniamy najlepszych, doświadczonych specjalistów refrakcyjnych. To właśnie w Klinice Optegra w Krakowie wykonaliśmy pierwsze zabiegi laserowej korekcji wzroku w Małopolsce.

krakow-ico-1

25 lat doświadczenia

Lekarze z krakowskiej Kliniki Optegra należą do grona wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie laserowej korekcji wzroku, którzy swoje wieloletnie doświadczenie zdobywali na licznych szkoleniach, konferencjach oraz sympozjach naukowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Lekarze z Kliniki Optegra w Krakowie to autorzy wielu artykułów i publikacji naukowych.

Koszt laserowej korekcji wzroku

Laserowa korekcja wzroku – cennik

Kwalifikacja do zabiegu usunięcia wady wzroku 399 zł
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu® – dwoje oczu 11 290 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dwoje oczu 9 990 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dopłata ze względów medycznych 1 000 zł**
Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK LBV – dwoje oczu 11 990 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku: LASIK / LASIK Wavefront / Epi-Lasik / SBK LASIK Metody wycofane – zastąpione metodami nowocześniejszymi: Lentivu® oraz Femtolasik
Laserowa korekcja wzroku EBK – dwoje oczu 8 900 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku LASEK / LASEK Wavefront/ PRK – dwoje oczu 6 900 zł Oblicz ratę
Laserowa korekcja wzroku LASEK / LASEK Wavefront / PRK – jedno oko 3 900 zł Oblicz ratę
Kontrola po zabiegu – I bezpłatnie
Kontrola po zabiegu – II 250 zł
Kontrola po zabiegu – III 250 zł
Kontrola po zabiegu po 11 miesiącach i powyżej 250 zł
Badanie diagnostyczne do reoperacji 399 zł

** Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK – dopłata ze względów medycznych dotyczy przypadków:

 • Nadwzroczność powyżej sfery +2,50 dioptrii lub/i cylinder w nadwzroczności powyżej -1.50 dioptrii
 • Astygmatyzm mieszany – bez względu na wielkość wady
 • Krótkowzroczność powyżej sfery -6.00 lub/i cylinder w krótkowzroczności powyżej -3.00 dioptrii
System ratalny na dogodnych warunkach!
Gwarancja Lepszego Widzenia z Optegra już od 205,62 PLN /msc!*
* (Dotyczy oferty na zabieg laserowej korekcji wzroku w cenie 9 900 PLN; plan rat: 60 rat, RRSO: 9,41%, stopa oprocentowania stała: 8,81%)

Korekcja starczowzroczności – cennik

Kwalifikacja do laserowej korekcji starczowzroczności 399 zł
Laserowa korekcja starczowzroczności PRESBYOND® /Clearvu® – dwoje oczu 14 300 zł Oblicz ratę
Kontrola po zabiegu – I bezpłatnie
Kontrola po zabiegu – II 250 zł
Kontrola po zabiegu – III 250 zł
Kontrola po zabiegu po 11 miesiącach i powyżej 250 zł
Badanie diagnostyczne do reoperacji 399 zł

Jak dojechać do naszej kliniki — Optegra Kraków 

Zastanawiasz się, jak do nas trafić? Nic prostszego — krakowska Klinika Okulistyczna Optegra znajduje się przy ulicy ul. Kapelanka 42, ok. 2 km od Centrum Kongresowego, 2,5 km od Zamku Królewskiego na Wawelu i 4 km od Rynku Głównego. To dzielnica VIII Dębniki. Bez trudu dojedziesz do nas komunikacją miejską — tramwajami: 11, 18, 22, 52 oraz autobusami: 194, 136, 578, 106.

Dodatkowe informacje

więcej
Korekcja wzroku: fakty i mity

Korekcja wzroku: fakty i mity

Technologia laserowej korekcji wzroku jest obecna na rynku kilkadziesiąt lat. W...
więcej
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku....
więcej
Soczewki fakijne

Soczewki fakijne

Współczesna medycyna i rozwijająca się technologia rewolucjonizują dostępne metody korekcji wad...
więcej
Gwarancja Lepszego Widzenia

Gwarancja Lepszego Widzenia

Nasz punkt widzenia Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku...
więcej
Laserowa Korekcja Wzroku

Laserowa Korekcja Wzroku

Oczy są oknem na świat. Bez ich doskonałego funkcjonowania wiele rodzajów...
więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® – najmniej inwazyjna i najszybsza metoda na świecie

Lentivu® to najnowocześniejsza dostępna na rynku metoda laserowej korekcji wzroku, wykorzystująca odkrycie...
więcej
Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza!

W Optegra wierzymy, że wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest...
więcej
Korekcja astygmatyzmu

Korekcja astygmatyzmu

Czy wiesz, że z astygmatyzmem boryka się prawie połowa Brytyjczyków noszących...
więcej
Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

więcej
Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku: Fakty i mity

Serdecznie dziękuję – zabieg Lentivu® odmienił moje życie. Nie wierzyłam, że...
więcej
Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku

Przed rozpoczęciem terapii, związanej z laserową korekcją wzroku w Klinice Optegra...

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00