W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z występowaniem różnych wad wzroku, takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Ich obecność wiąże się z koniecznością korekty wzroku poprzez noszenie okularów lub soczewek kontaktowych, których odpowiednią moc dobiera specjalista. Istnieje jednak metoda, za pomocą której można pozbyć się wady wzroku w sposób trwały. Takie zabiegi można wykonywać przy użyciu lasera. Sprawdź, na czym polega korekcja wzroku metodą laserową i które centrum okulistyki wykona taki zabieg na najwyższym poziomie.
Korekcja wzroku laserem polega na właściwym modelowaniu kształtu rogówki oka za pomocą odpowiedniej wiązki światła. Działanie to pozwala uzyskać taki kształt struktury, dzięki któremu możliwe jest prawidłowe ogniskowanie na siatkówce oka. Przeprowadzenie zabiegu powoduje usunięcie dotychczasowej wady wzroku i odzyskanie pełnej ostrości widzenia u każdego Pacjenta.
Aby przeprowadzić takie usunięcie wady wzroku, niezbędna jest kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji. Samo działanie znacznie różni się od operacji przeprowadzanych w ramach standardowej chirurgii, jest całkowicie bezbolesne i trwa zaledwie kilkanaście minut.
Najczęściej laserowa korekcja wad wzroku wykonywana jest u osób borykających się z krótkowzrocznością, ale też w sytuacji występowania u nich nadwzroczności i astygmatyzmu. Badanie kwalifikacyjne przebiega tak samo zarówno w przypadku Pacjentów, którzy niedawno przeprowadzali stosowną diagnostykę, jak i zgłaszają się z chęcią wykonania zabiegu po wielu latach noszenia szkieł korekcyjnych. Badanie ważne jest maksymalnie 3 miesiące.
Aby zakwalifikować się do przeprowadzenia zabiegu, wada wzroku musi być ustabilizowana. Aby zapewnić każdemu Pacjentowi najwyższy poziom bezpieczeństwa, wykluczana jest również obecność możliwych przeciwwskazań.
Często Pacjenci, decydując się na wykonanie danego zabiegu w centrum zdrowia czy klinice, nie wiedzą, że niektóre choroby lub stany tymczasowe sprawiają, że danej procedury nie można wykonać. Na szczęście w przypadku laserowej korekcji wzroku przeciwwskazań jest stosunkowo niewiele. Wśród nich znajduje się przeciwwskazania względne:
Bezwzględne przeciwwskazania:
Część z przeciwwskazań ma charakter tymczasowy lub względny, dlatego warto swój stan zdrowia skonsultować ze specjalistą, który określi podczas badania, kiedy będzie możliwa do przeprowadzenia korekcja wzroku z zastosowaniem lasera i zaproponuje orientacyjny termin.
Z pewnością Gdańsk i okolice Trójmiasta to lokalizacja, która najbardziej odpowiada wielu osobom i w tym rejonie działa wiele placówek oferujących laserową korekcję wad wzroku. Jednak pełen profesjonalizm i innowacyjność w zakresie stosowanego sprzętu, jak i profesjonalne podejście do pacjenta oferuje klinika okulistyczna Optegra, należąca do międzynarodowej, renomowanej sieci, która swoje placówki ma również w Polsce. Jesteśmy jedynym centrum referencyjnym ZEISS w Polsce.
Wszystkie nasze kliniki:
To bezpieczny wybór oraz inwestycja we własne zdrowie.
Warszawa Ochota
ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. nr 18
02-366 Warszawa
tel: 222 426 260
Czynne:
poniedziałek – piątek
od 7:30 do 20:00
Koszt zabiegu laserowej korekcji wzroku w zależności od zastosowanej metody, schorzenia, jak i renomy placówki może się od siebie różnić. Dokładne ceny zabiegów wraz cenami badań kwalifikacyjnych różnią się w zależności od lokalizacji – poznaj cennik najbliższej kliniki Optegra w Warszawie.
Optegra to sieć klinik, której można zaufać. Z laserowej korekcji wzroku skorzystało już wielu Pacjentów, których opinie świadczą same za siebie. Sprawdź je i umów wizytę już dziś.
W placówkach Optegra pracują wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy wykonują zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń laserowych. Szczegółowy biogram można znaleźć w opisie pod wybranym nazwiskiem.
Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00