prof. dr hab. Zbigniew Zagórski

SPECJALISTA W DZIEDZINIE OKULISTYKI

Wróc do zespołu:


ZAKRES ŚWIADCZONYCH USŁUG MEDYCZNYCH

  • Leczenie jaskry
  • Diagnostyka 
  • Konsultacje okulistyczne
  • Irydotomia Laserem YAG

INFORMACJE

Wybitny specjalista w dziedzinie okulistyki, uczeń i współpracownik najwybitniejszych okulistów końca XX wieku (prof. T. Krwawicz, J. François’a, G. Naumanna). Ta współpraca i pionierskie osiągnięcia w patofizjologii rogówki oraz wpływ tlenu na proliferację komórek oka, przyczyniły się do wyboru Profesora Zagórskiego do najważniejszej organizacji okulistycznej na świecie – Międzynarodowej Rady Okulistyki, gdzie w latach 1994-2010 mógł reprezentować kraje Europy Środkowo-Wschodniej.  

Podczas kierowania Katedrą Okulistyki im Prof. Krwawicza w Lublinie zorganizował kilkadziesiąt kursów z udziałem wybitnych specjalistów z całego świata, co przyczyniło się do wprowadzenia nowych metod diagnostycznych i leczniczych oraz organizacji pierwszego w Polsce Banku Tkanek Oka. W tym okresie rozwijał także współpracę zagraniczną z wieloma ośrodkami na całym świecie i wspierał wyjazdy zagraniczne swoich współpracowników.  

Będąc czynnym chirurgiem wykonał ponad 20 000 operacji z różnych dziedzin okulistyki, w tym ponad 15 000 operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji ze wszczepem soczewek wewnątrzgałkowych (w tym torycznych i wieloogniskowych). 

Od 1998 roku jest zaangażowany w działalność niepublicznych Ośrodków Chirurgii Oka w Nałęczowie, a następnie w Rzeszowie i Krakowie.  

CZŁONKOSTWA

Członek  prestiżowych organizacji:

  • Akademia Międzynarodowa (Academia Ophthalmologica Internationalis)
  • Europejska (European Academy of Ophthalmology) z liczbą członków ograniczoną do 70. 
X
Odbierz