Technologia i sprzęt

Technologia i sprzęt

Profesjonalna i pełna troski opieka, którą otaczamy Pacjentów, stanowi podstawę wszystkich podejmowanych przez nas działań. Nasze Kliniki wyposażamy wyłącznie w sprzęt najwyższej klasy, innowacyjny i zaawansowany technologicznie. Dzięki temu, potrafimy skutecznie troszczyć się o zdrowie oczu każdego naszego Pacjenta. Nowatorskie rozwiązania oraz metody, stosowane przez naszych specjalistów, pozwalają, z powodzeniem, przywrócić Pacjentom ostry, naturalny sposób widzenia.

Do zabiegów laserowej korekcji wzroku i laserowej korekcji starczowzroczności używamy sprzętów najnowszej generacji:

VisuMax® firmy Carl Zeiss
Sprzęt trzeciej generacji, który charakteryzuje się doskonałą powtarzalnością i przewidywalnością nawet przy wysokim poziomie korekcji. Znakomita precyzja i szybkość pracy lasera powodują, że jest to idealna platforma dla chirurgii refrakcyjnej.

Laser excimerowy MEL 80/90.
Najnowsza generacja lasera do korekcji wzroku firmy Zeiss – jeden z najszybszych laserów na rynku, co pozwala na maksymalne skrócenie czasu zabiegu, zwiększa jego precyzję oraz podwyższa komfort i pacjenta, i lekarza.

Wraz z laserem Visumax oraz stacją diagnostyczną CRS Master tworzy zintegrowaną platformę diagnostyczno-terapeutyczną pozwalającą na wykonanie zabiegu korekcji wzroku każdą stosowaną metodą. Umożliwia również korekcję starczowzroczności (prezbiopii).

Chirurgia leczenia zaćmy

Centurion® Vision System firmy Alcon
Najnowocześniejsze urządzenie do fakoemulsyfikacji wyróżnia wiele innowacyjnych cech i parametrów technicznych, podnoszących jakość wykonywanych zabiegów usunięcia zaćmy. Urządzenie posiada wbudowane kasety oraz nowoczesny system, dzięki czemu przez cały czas trwania zabiegu kontrolowane jest ciśnienie wewnątrzgałkowe. Pozwala to na zapobiec powstaniu powikłań pooperacyjnych.

Leczenie jaskry

Laser Visulas YAG III firmy Zeiss, jest nadzwyczajnie precyzyjny i efektywny. Przywraca pełen komfort widzenia u pacjentów z przymgleniem tylnej torebki soczewki, które może rozwinąć się po operacji zaćmy. Obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe w tzw. jaskrze zamkniętego kąta, wykorzystując niewielki poziom energii. Metodę stosujemy jako odrębną terapię lub komplementarnie – podczas leczenia kroplami przeciwjaskrowymi.

Starcze zwyrodnienie plamki (AMD)

Anty – VEGF
W Klinikach Optegra nasi specjaliści podają pacjentom (w formie iniekcji) leki blokujące naczyniowy czynnik wzrostu – przyczynę rozwoju wysiękowej postaci AMD. Zabieg jest skuteczny, precyzyjny i całkowicie bezbolesny, a polega na wprowadzaniu do ciała szklistego oka preparatów: Avastin, Lucentis i Eylea. Metoda pozwala w krótkim czasie odczuć wyraźną poprawę jakości widzenia, która utrzymuje się przez długi czas.

Diagnostyka siatkówki

Angiografia fluoresceinowa
To metoda diagnostyczna, która umożliwia specjalistom dokonanie dokładnej oceny stanu naczyń krwionośnych siatkówki, naczyniówki oraz tęczówki oka. Jest niezwykle pomocna w diagnozowaniu i leczeniu m.in. retinopatii cukrzycowej, zwyrodnienia plamki żółtej (AMD), czy zakrzepach naczyń siatkówki. Polega na dożylnym podaniu środka kontrastowego (fluoresceiny) i wykonaniu serii zdjęć dna oka.

Optyczna Koherentna Tomografia (OCT)
Jedna z najnowocześniejszych technik obrazowania, dzięki której lekarz weryfikuje stan siatkówki i dokonuje dokładnych pomiarów pojedynczych warstw siatkówki. Jest to badanie w pełni bezbolesne i bezinwazyjne, umożliwiające wczesne wykrycie nieprawidłowości w strukturze oka.