Technologia i sprzęt

Profesjonalna i pełna troski opieka, którą otaczamy Pacjentów, stanowi podstawę wszystkich podejmowanych przez nas działań. Nasze Kliniki wyposażamy wyłącznie w sprzęt najwyższej klasy, innowacyjny i zaawansowany technologicznie. Dzięki temu, potrafimy skutecznie zatroszczyć się o zdrowie każdych oczu. Nowatorskie rozwiązania oraz metody, stosowane przez naszych specjalistów, pozwalają z powodzeniem przywrócić Pacjentom ostry, naturalny sposób widzenia.

Do przeprowadzanych przez nas zabiegów używamy najnowocześniejszych urządzeń:

Laserowa korekcja wzroku
Laserowa korekcja starczowzroczności

VisuMax® firmy Carl Zeiss
Sprzęt trzeciej generacji, który charakteryzuje się doskonałą powtarzalnością i przewidywalnością nawet przy wysokim poziomie korekcji. Znakomita precyzja cięcia, szybkość i delikatność powoduje, że jest to idealna platforma dla chirurgii refrakcyjnej.

Laser excimerowy MEL 80/90.
Najnowsza generacja lasera do korekcji wzroku firmy Zeiss – jeden z najszybszych laserów na rynku, co pozwala na maksymalne skrócenie czasu zabiegu i zwiększa komfort Pacjenta i Lekarza.

Wraz z laserem Visumax oraz stacją diagnostyczną CRS Master tworzy zintegrowaną platformę diagnostyczno-terapeutyczną pozwalającą na wykonanie zabiegu korekcji wzroku każdą stosowaną metodą. Umożliwia również korekcję starczowzroczności (prezbiopii).
 

Wavelight
Zabieg w oparciu o technologię Wavelight pozwala na usuwanie nie tylko standardowej wady wzroku, ale także aberracji układu optycznego oka.

Zabieg Wavefront guided polega na pomiarze aberracji wyższych, pochodzących z całego układu optycznego oka. Na aberrację wyższego rzędu może zatem wpływać nie tylko rogówka, ale również film łzowy, soczewka i ciało szkliste. Zabieg wavefront guided może być szczególnie przydatny dla pacjentów, u których aberracje wyższego rzędu mają wysoki poziom, a to z kolei wiążę się z różnymi dolegliwościami, które są większe niż mogłaby wskazywać na to wada podstawowa.

Operacje zaćmy

Centurion® Vision System firmy Alcon
Najnowocześniejsze urządzenie do fakoemulsyfikacji wyróżnia wiele innowacyjnych cech i parametrów technicznych, podnoszących jakość wykonywanych zabiegów usunięcia zaćmy.

Leczenie jaskry

Laser Visulas YAG III firmy Zeiss
Laser Visulas YAG III jest nadzwyczajnie precyzyjny i efektywny. Przywraca Pacjentom pełen komfort widzenia u Pacjentów z przymgleniem tylnej torebki soczewki, które może rozwinąć się po operacji zaćmy. Obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe w tzw. jaskrze zamkniętego kąta, wykorzystując niewielki poziom energii. Metodę stosujemy jako odrębną terapię lub komplementarnie – podczas leczenia kroplami przeciwjaskrowymi.
 

Starcze zwyrodnienie plamki (AMD)

Anty – VEGF
W Klinikach Optegra nasi specjaliści podają Pacjentom (w formie iniekcji) leki blokujące naczyniowy czynnik wzrostu – przyczynę rozwoju wysiękowej postaci AMD. Zabieg jest skuteczny, precyzyjny i całkowicie bezbolesny, a polega na wprowadzaniu do ciała szklistego oka preparatów: Avastin, Lucentis i Eylea. Metoda pozwala w krótkim czasie odczuć wyraźną poprawę jakości widzenia, która utrzymuje się przez długi czas.
 

Diagnostyka siatkówki

Angiografia fluoresceinowa
To metoda diagnostyczna, która przy pomocy kontrastu, umożliwia specjalistom dokonanie dokładnej oceny stanu naczyń krwionośnych siatkówki, naczyniówki oraz tęczówki oka.

Optyczna Koherentna Tomografia (OCT)
Nieinwazyjna technika obrazowania, dzięki której lekarz weryfikuje stan siatkówki i dokonuje dokładnych pomiarów pojedynczych warstw siatkówki.