Technologia i sprzęt

Profesjonalna opieka, którą otaczamy Pacjentów stanowi podstawę wszystkich podejmowanych przez nas działań. Kliniki Optegra wyposażamy wyłącznie w sprzęt najwyższej klasy, innowacyjny i zaawansowany technologicznie. Dzięki temu, potrafimy skutecznie troszczyć się o zdrowie oczu każdego Pacjenta. Nowatorskie rozwiązania oraz metody, stosowane przez naszych specjalistów, pozwalają z powodzeniem przywrócić Pacjentom ostre widzenie.

Do zabiegów laserowej korekcji wzroku i laserowej korekcji starczowzroczności używamy urządzeń najnowszej generacji:

Laser femtosekundowy
Sprzęt trzeciej generacji, który charakteryzuje się doskonałą powtarzalnością i przewidywalnością, nawet przy wysokim poziomie korekcji. Precyzja i szybkość pracy lasera powodują, że jest to idealna platforma dla chirurgii refrakcyjnej.

Laser excimerowy
Jeden z najszybszych laserów na rynku, który pozwala na maksymalne skrócenie czasu zabiegu. Dodatkowo, zwiększa jego precyzję oraz zapewnia wysoki komfort i Pacjentowi, i lekarzowi. Wraz z laserem femtosekundowym oraz stacją diagnostyczną tworzy zintegrowaną platformę diagnostyczno-terapeutyczną, pozwalającą na wykonanie zabiegu korekcji wzroku każdą metodą. Umożliwia również korekcję starczowzroczności (prezbiopii).

Chirurgia leczenia zaćmy

Urządzenie do fakoemulsyfikacji
To najnowocześniejsze urządzenie do fakoemulsyfikacji wyróżnia wiele innowacyjnych cech i parametrów technicznych, które podnoszą jakość zabiegów usunięcia zaćmy. Sprzęt posiada wbudowane kasety oraz nowoczesny system, dzięki któremu przez cały czas trwania zabiegu kontrolowane jest ciśnienie wewnątrzgałkowe. Pozwala to na zapobiec powstaniu powikłań pooperacyjnych.

Leczenie jaskry

Laser firmy Zeiss jest niezwykle precyzyjny i efektywny. Przywraca pełen komfort widzenia u Pacjentów z przymgleniem tylnej torebki soczewki, które może rozwinąć się po operacji zaćmy. Obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe w tzw. jaskrze zamkniętego kąta, wykorzystując niewielki poziom energii. Metodę stosujemy jako odrębną terapię lub komplementarnie – podczas leczenia kroplami przeciwjaskrowymi.

Starcze zwyrodnienie plamki (AMD)

Anty – VEGF
W klinikach Optegra nasi specjaliści podają Pacjentom (w formie iniekcji) leki blokujące naczyniowy czynnik wzrostu, który przyczynia się do rozwoju wysiękowej postaci AMD. Zabieg jest skuteczny, precyzyjny i całkowicie bezbolesny. Polega na wprowadzaniu do ciała szklistego oka preparatów. Metoda pozwala szybko odczuć wyraźną poprawę jakości widzenia, która utrzymuje się przez długi czas.

Diagnostyka siatkówki

Angiografia fluoresceinowa
To metoda diagnostyczna, która umożliwia specjalistom dokonanie dokładnej oceny stanu naczyń krwionośnych siatkówki, naczyniówki oraz tęczówki oka. Jest niezwykle pomocna w diagnozowaniu i leczeniu m.in. retinopatii cukrzycowej, zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) czy zakrzepów naczyń siatkówki. Polega na dożylnym podaniu środka kontrastowego (fluoresceiny) i wykonaniu serii zdjęć dna oka.

Optyczna koherentna tomografia (OCT)
Jedna z najnowocześniejszych technik obrazowania, dzięki której lekarz weryfikuje stan siatkówki i dokonuje dokładnych pomiarów jej pojedynczych warstw. Jest to badanie całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne, umożliwiające wczesne wykrycie nieprawidłowości w strukturze oka.

X
Odbierz