Laserowa korekcja wzroku – cena. Ile kosztuje ten zabieg okulistyczny? Poznaj nasz cennik

Zabieg laserowej korekcji wzroku poprzedzony odpowiednią diagnostyką to wysoce efektywny sposób na odzyskanie komfortu widzenia. Pacjenci, którzy poddają się laserowej korekcji, bardzo szybko mogą wrócić do codziennej rutyny życia i uwolnić się od noszenia szkieł korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Jesteś ciekawy, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku? Cena zabiegu zależy od wybranej metody (np. LASIK, FemtoLASIK, EBK) i waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych za skorygowanie wady w obu oczach. Sprawdź, z jakimi wydatkiem wiążą się poszczególne techniki laserowe i dowiedz się, jak wygląda kwalifikacja do tych zabiegów!

Zabieg laserowej korekcji wzroku to gwarancja lepszego widzenia

Zanim zapoznasz się ze szczegółowym cennikiem laserowej korekcji wzroku, powinieneś dowiedzieć się kilku istotnych informacji na temat tego zabiegu. Laserowa korekcja wzroku koryguje różne wady wzroku, w tym:

  • krótkowzroczność,
  • nadwzroczność,
  • astygmatyzm.

Pacjenci po zakwalifikowaniu do zabiegu poddają się procedurze wybranej przez lekarza (to zawsze lekarz decyduje o zastosowaniu najdogodniejszej techniki). Niekiedy zdarza się, że z uwagi na różne przeciwwskazania wybór jest niewielki i np. jeśli Pacjent chce usunąć wadę refrakcji, musi poddać się konkretnemu zabiegowi laserowemu. 

Laserowa korekcja wzroku – cena FemtoLASIK. Czy zabieg można wykonać na NFZ?

Zastanawiasz się, czy NFZ refunduje laserową korekcję wzroku? Obecnie możesz wykonać laserową korekcję wzroku jedynie prywatnie. Cena laserowej korekcji wzroku jest zależna od metody zabiegu, jak już wspomnieliśmy. W przypadku FemtoLASIK koszt to około 9900 złotych (oboje oczu). Wiedz jednak, że laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK może wymagać też dopłaty ze względów medycznych w wysokości około 1000 złotych, m.in. w przypadku:

  • dalekowzroczności powyżej sfery +2,50 dioptrii lub / i cylinder w nadwzroczności powyżej -1,50 dioptrii,
  • astygmatyzmu mieszanego (bez względu na wielkość wady),
  • krótkowzroczności powyżej sfery -6,00 lub / i cylinder w krótkowzroczności powyżej -3,00 dioptrii.

FemtoLASIK to unowocześniona odsłona klasycznej metody LASIK (bardzo popularnej w latach 90.). Korekcja wzroku z wykorzystaniem FemtoLASIK jest przeznaczona dla Pacjentów z krótkowzrocznością do –12,00 dioptrii, nadwzrocznością do +6,00 dioptrii i astygmatyzmem do 6,00 dioptrii.

Laserowa korekcja wzroku – cena LASEK

LASEK to jedna z najstarszych technik zabiegowych, zaliczana do tzw. metod powierzchniowych (nie narusza głębokich struktur oka). Polega na usunięciu nabłonka rogówki przy użyciu roztworu alkoholu. Następnie specjalny laser excimerowy pozwala lekarzowi odpowiednio wymodelować rogówkę. Jaka jest cena laserowej korekcji wzroku w tym przypadku? Zabieg na oboje oczu przeprowadzony metodą LASEK to wydatek rzędu 6900 złotych.

Zabieg laserowej korekcji wzroku – cena EBK

Podobnie jak LASEK jest to jedna z powierzchniowych metod korekcji. Laserowa korekcja wzroku EBK (dwoje oczu) kosztuje 8900 złotych. EBK (Epithelial Bowman’s Keratectomy) łączy procedury z techniki LASEK i PRK. To bezpieczna i szybka procedura, która umożliwia naturalną regenerację nabłonka rogówki. Warto jednak podkreślić, że zakres wad korygowanych za pomocą metody EBK jest dość mały. Jest to więc rozwiązanie przeznaczone dla niewielkiej grupy Pacjentów.

Laserowa korekcja wzroku – cena Lentivu® 

To najmniej inwazyjna i najnowocześniejsza metoda, dzięki czemu skraca się czas rekonwalescencji po zabiegu. Korekcja wzroku jednego oka zajmuje specjaliście tylko 24 sekundy. W ramach ciekawostki warto dodać, że twórcy Lentivu® otrzymali Nagrodę Nobla w 2018 roku w dziedzinie fizyki. Ile kosztuje mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu®? Koszt zabiegu na dwoje oczu wynosi 10 900 złotych.

Laserowa korekcja wzroku – cena PRK

Fotorefrakcyjna keratektomia (PRK) polega na modelowaniu laserem centralnej powierzchni rogówki w taki sposób, aby ogniskowała obraz precyzyjnie na powierzchnię siatkówki. Zabieg PRK jest wykonywany najczęściej u Pacjentów z cienką rogówką lub / i dużą źrenicą. PRK jest też znakomitym rozwiązaniem dla entuzjastów sportów kontaktowych, takich jak np. boks. Metoda PRK to jeden z tańszych zabiegów. Jego cena (dwoje oczu) wynosi 6900 złotych.

Laserowa korekcja wzroku – ile kosztuje kwalifikacja do usunięcia wady wzroku? Jakie formy płatności akceptujemy?

Wiedz, że w zależności od kliniki okulistycznej cena laserowej korekcji wzroku może obejmować nie tylko zabieg właściwy, ale też np.: badania wstępne, wizyty kontrolne i leki, które Pacjent powinien przyjmować po zabiegu. W klinice Optegra kwalifikacja do zabiegu usunięcia wady wzroku kosztuje 399 złotych. Kontrola po zabiegu po 11 miesiącach i powyżej to wydatek rzędu 250 złotych.

Na koniec warto dodać, że za zabieg laserowej korekcji możesz zapłacić, rozkładając koszty na dogodne raty i bez konieczności wnoszenia wkładu własnego. To sprawia, że laseroterapia staje się dostępna również dla Pacjentów, którzy nie mogą pozwolić sobie na jednorazowy duży wydatek rzędu 6900-10 900 złotych. Płatność może zostać podzielona nawet na 60 niewielkich rat. Jeśli chcesz poznać szczegóły finansowe dotyczące danej procedury zabiegowej, zapraszamy do kontaktu. Możesz też skorzystać z internetowego kalkulatora rat oferowanego przez bank.

Jaki formy płatności akceptujemy? Możesz opłacić zabieg przelewem elektronicznym, tradycyjnym wysłanym na nasz rachunek bankowy lub za pośrednictwem platformy płatności elektronicznych.

FAQ

Jesteś ciekawy, czy NFZ może pokryć koszty laserowej korekcji wad wzroku? Niestety obecnie nie ma możliwości wykonania zabiegu laserowej korekcji wad wzroku finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. To Pacjent w 100% odpowiada za płatność. Jeśli chcesz poznać dokładne ceny zabiegów, zapraszamy serdecznie do wizyty w naszej klinice.

Zastanawiasz się, czy korekcja wad wzroku laserem wymaga powtórzenia za jakiś czas? Laserową korekcję wzroku robisz raz na całe życie, a osiągnięte efekty są trwałe. Rozważasz poddanie się temu zabiegowi i chcesz wykonać diagnostykę narządu wzroku? Zarezerwuj termin konsultacji. Nasz wykwalifikowany personel medyczny zadba o Twój komfort i wykona szczegółowe badania, korzystając z certyfikowanego sprzętu medycznego.

Jeżeli chcesz upewnić się, czy kwalifikujesz się do zabiegu laserowej korekcji wzroku, możesz umówić się na spotkanie z jednym naszych specjalistów, zapraszamy do odwiedzin kliniki Optegra. Mamy do dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny, nasz zespół chętnie odpowie na każde Twoje pytanie dotyczące różnych metod chirurgii refrakcyjnej.

Źródła:

  • https://www.optegra.com.pl/cennik/klinika-warszawa
  • https://www.optegra.com.pl/wp-content/uploads/2019/07/Regulamin-sklepu-internetowego-Optegra.pdf
więcej

Blefaroplastyka – koretka i plastyka powiek górnych i dolnych

Plastyka powiek górnych lub dolnych to powszechnie wykonywany w ostatnich latach zabieg chirurgiczny, który pozwala nadać powiekom pożądany kształt....
więcej

Czym jest plamka żółta i jakie pełni funkcje? 

Plamka żółta odpowiada za ostrość widzenia. Patologie w tym obszarze zwykle dają o sobie znać pod postacią różnych zaburzeń...
więcej

Test Amslera – test plamki żółtej

Jak pokazuje praktyka okulistyczna, wielu Pacjentów nigdy nie słyszało o teście Amslera, który jest prostym i nieinwazyjnym badaniem wynalezionym...
więcej

Iniekcje doszklistkowe – zastrzyk do oka

Wielu Pacjentów klinik okulistycznych nie wie, czym są iniekcje doszklistkowe. Otóż najprościej mówiąc, są to zastrzyki do gałki ocznej,...
więcej

Jak widzą osoby z wadami wzroku?

Pacjenci z różnymi wadami wzroku w inny sposób odbierają rzeczywistość. U jednych przedmioty znajdujące się blisko są niewyraźne, a...

X
Odbierz