lek. med. FEBO Karol Ratka

LEKARZ OKULISTA

Specjalizacje:

Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku//Konsultacje okulistyczne/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Kwalifikacje do zabiegów okuloplastycznych

umów wizytę

Wróc do zespołu:


Ukończyłem Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2012 roku. Staż podyplomowy przebyłem w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Od 2014 roku jestem w trakcie kursu specjalizacji w dziedzinie okulistyki.

Od początku specjalizacji poszerzam swoją wiedzę, biorąc udział w licznych konferencjach i warsztatach praktycznych (m.in. chirurgia zaćmy, chirurgia jaskry, laseroterapia). Od kilku lat wykonuję zabiegi laserowe u Pacjentów obciążonych cukrzycą, jaskrą oraz po operacjach zaćmy.

W praktyce zawodowej szczególnie ważnym i interesującym dla mnie tematem jest diagnostyka i terapia Pacjentów z jaskrą, którą zajmuję się w Oddziale Chirurgii Jaskry i Poradni Leczenia Jaskry Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego.

W Klinice Optegra przeprowadzam pełną diagnostykę okulistyczną (badanie przedniego i tylnego odcinka oka, OCT, USG). Kwalifikuję Pacjentów do operacji usunięcia zaćmy, refrakcyjnej wymiany soczewki (RLE), laserowej korekcji wzroku. Przeprowadzam również kontrole po wykonanych zabiegach.

W czasie wolnym lubię uprawiać sporty, zwłaszcza drużynowe, a najwięcej energii do pracy daje mi regularne pływanie. W sezonie letnim moje pasje to wycieczki górskie i wyjazdy motocyklem. Uwielbiam gotowanie, a moja specjalizacja jest kuchnia orientalna.

Kraków