Urszula Dudziak

W listopadzie 2020 roku miałam zabieg usuwania zaćmy w klinice Optegra w Warszawie. Fakt, że mój wzrok stawał się z wiekiem coraz słabszy, nie pozostawiał mi złudzeń, że pewnego dnia będę musiała podjąć decyzję i go skorygować, poprawić. O takiej możliwości dowiedziałam się od Darka Pekałowskiego, z którym jestem związana zawodowo.

Decyzję o wykonaniu zabiegu podjęłam, kiedy zobaczyłam (przez własne okulary), że Darek czyta gazetę bez okularów i dowiedziałam się od niego, jak wygląda cała procedura. Darek nie szczędził pochwał i nie ukrywał swojego zadowolenia z decyzji o zabiegu korekcji wzroku. Samo przygotowanie do zabiegu, wszelkiego rodzaju pomiary, badania, zostały przeprowadzone w Optegrze bardzo skrupulatnie. Zostałam bardzo wnikliwie poinformowana o procedurze usuwania zaćmy i czułam się świetnie przygotowana.

Oczywiście, przed samym zabiegiem, towarzyszył mi niepokój, co było do przewidzenia.  Pacjenci, podobnie jak ja, czekający na zabieg np.  drugiego oka, uspokajali mnie, że nie ma się czego bać, że zabieg jest zupełnie bezbolesny i robiony szybko, fachowo i bardzo bezpiecznie. Uwierzyłam i dobrze zrobiłam.  

Jestem teraz kilka tygodni po zabiegu i za dwa tygodnie będę miała skorygowane drugie oko.

Już teraz widzę ogromną poprawę widzenia w operowanym oku, a czas adaptacji mózgu do obecnej zmiany widzenia potrwa jeszcze kilka tygodni. Jestem zachwycona samą procedurą, która trwała kilkanaście minut, przygotowaniem do zabiegu i rezultatem. Lekarze i cały personel traktują pacjentów serdecznie i fachowo. Mogę polecić tę placówkę z czystym sumieniem każdemu, komu dokucza problem ze wzrokiem.

Urszula Dudziak