lek. med. Beata Sawicka-Wojtiuk

SPECJALISTA OKULISTYKI

Specjalizacje:

Zabiegi Laserowej Korekcji Wzroku / Zabiegi Laserowej Korekcji Starczowzroczności / Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku / Kontrole po zabiegach / Konsultacje okulistyczne

umów wizytę

Wróc do zespołu:


Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie.

Staż specjalizacyjny odbyłam w Klinice Okulistyki w Lublinie, gdzie uzyskałam pierwszy i drugi stopień specjalizacji z okulistyki.

Pracuję w Ośrodku Chirurgii Oka prof. Zbigniewa Zagórskiego w Nałęczowie, gabinetach okulistycznych i w Klinice Optegra.

Po odbyciu szkoleń z chirurgii refrakcyjnej pod kierownictwem chirurgów francuskich, w 2002 roku rozpoczęłam wykonywanie zabiegów laserowej korekcji wzroku.

Wykonuję zabiegi powierzchowne – LASEK, EBK, a także wewnątrzstromalne – FemtoLasik i Lentivu.

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób oczu. Moim szczególnym zainteresowaniem są choroby rogówki, a przede wszystkim stożek rogówki.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, a także Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych – ESCRS.

Biorę udział w krajowych i zagranicznych zjazdach, dotyczących interesującej mnie dziedziny, podczas których uczestniczę w szkoleniach i prezentuję własne wyniki badań.

Chirurgia refrakcyjna jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną okulistyki, co stanowi dla mnie stały bodziec do dalszego szkolenia, pokonywania granic i samodoskonalenia.