Zespół Kliniki Optegra Lublin

Gwarancja lepszego widzenia

Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku naszych Pacjentów to cel naszych działań.

Sprawdź

Cennik zabiegów
i operacji

Cennik zabiegów korekcji wzroku, a także leczenia chorób widzenia, wszystkich klinik Optegra
w Polsce.

Sprawdź

Poznaj nasz zespół

lek. med. Beata Sawicka-Wojtiuk umów wizytę
lek. med. Beata Sawicka-Wojtiuk

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Zabiegi Laserowej Korekcji Wzroku/ Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne

Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej  w Lublinie.

Staż specjalizacyjny odbyłam w Klinice Okulistyki w Lublinie , gdzie uzyskałam pierwszy i drugi stopień specjalizacji z okulistyki.

Pracuję w Ośrodku Chirurgii Oka Prof. Zbigniewa Zagórskiego w Nałęczowie , gabinetach okulistycznych  i Klinice Optegra. 

Po odbyciu szkoleń z chirurgii refrakcyjnej pod kierownictwem chirurgów francuskich, w 2002 roku rozpoczęłam wykonywanie zabiegów laserowej korekcji wzroku.

Wykonuję zabiegi powierzchowne – LASEK, EBK, a także wewnątrzstromalne FemtoLasik i Lentivu.

Zajmuję się  diagnostyką i leczeniem  chorób oczu. Moim  szczególnym zainteresowaniem   są choroby  rogówki a przede wszystkim stożek rogówki.

Jestem członkiem Polskiego  Towarzystwa Okulistycznego a także Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych – ESCRS.

Biorę udział w krajowych i zagranicznych zjazdach dotyczących interesującej mnie dziedziny , gdzie uczestniczę w szkoleniach i prezentuję  własne wyniki badań.

Chirurgia refrakcyjna jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną okulistyki,  co stanowi stały bodziec do  dalszego szkolenia, pokonywania granic i samodoskonalenia.

dr n. med. Aleksandra Wlaź umów wizytę
dr n. med. Aleksandra Wlaź

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne

Absolwentka II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Anglojęzycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W latach 2012–2017 odbywała szkolenie specjalizacyjne w Klinice Diagnostyki i Mikrochirurgii Jaskry SPSK1 w Lublinie pod kierunkiem Prof. Tomasza Żarnowskiego, gdzie aktualnie pracuje. W październiku 2015 r., jako laureatka stypendium Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, odbyła staż w Klinice Okulistyki im. Fyodorova w Moskwie. We wrześniu 2016 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych. W kwietniu 2018 r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny oraz uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki.

W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu, przeprowadza kwalifikacje do zabiegów laserowej korekcji wzroku oraz kontrole pooperacyjne. Wykonuje zabiegi laserowe w obrębie przedniego odcinka oka, m. in. kapsulotomię, irydotomię oraz selektywną trabekuloplastykę laserową. Do jej szczególnych zainteresowań należy chirurgia refrakcyjna oraz jaskra.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych.

lek. med. Karolina Ciszewska umów wizytę
lek. med. Karolina Ciszewska

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Konsultacje okulistyczne

Ukończyłam studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie okulistyki odbyłam w Klinice Okulistyki w Lublinie.

W codziennej praktyce lekarskiej w Klinice Okulistycznej Optegra zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób zarówno przedniego, jak i tylnego odcinka gałki ocznej.

Regularnie uczestniczę w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych, dzięki czemu systematycznie poszerzam swoją wiedzę i podnoszę kwalifikacje zawodowe. W ramach pracy doktorskiej prowadzę treningi fiksacji z wykorzystaniem mikroperymetrii u Pacjentów z zaawansowanym AMD.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych.

Pracuję jako starszy asystent w Klinice Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego w Lublinie, a także w Poradni Okulistycznej CM Luxmed.

W gabinecie każdy Pacjent może liczyć na mą życzliwość i uśmiech, a przede wszystkim na profesjonalne, indywidualne i pełne zaangażowania podejście w proces diagnostyczny i leczniczy.

dr n. med. Dominika Wróbel-Dudzińska umów wizytę
dr n. med. Dominika Wróbel-Dudzińska

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne

Ukończyłam studia na I Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Szkolenie specjalizacyjne odbyłam w Klinice Diagnostyki i Mikrochirurgii Jaskry SPSK Nr 1 w Lublinie, gdzie aktualnie pracuję. W październiku 2014 roku uzyskałam stopień doktora nauk medycznych. W kwietniu 2018r. zdałam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny oraz uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki.

Doświadczenie w dziedzinie okulistyki zdobywałam także w międzynarodowych ośrodkach okulistycznych min. w Brazylii, Tajwanie, Hiszpanii, Belgii, Niemczech oraz w Polsce.

W swojej praktyce lekarskiej zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób oczu, ze szczególnym zainteresowaniem chorobami przedniego odcinka oka (schorzenia rogówki i jaskra) oraz chirurgią refrakcyjną. Przeprowadzam kwalifikacje do zabiegów laserowej korekcji wzroku oraz kontrole pooperacyjne.

Jestem współautorką wielu publikacji naukowych w tym, współautorką książki, pt.: Difficult and Complicated Cases in Refractive Surgery”.

Ponadto jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych w kraju i za granicą.

Dr n. med. Agnieszka Kustra umów wizytę
Dr n. med. Agnieszka Kustra

LEKARZ OKULISTA


Specjalizacje:

Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Konsultacje okulistyczne/ Kontrole po zabiegach

Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Szkolenie specjalizacyjne odbyłam w Klinice Diagnostyki i Mikrochirurgii Jaskry SPSK 1 w Lublinie, gdzie poświęciłam się zarówno pracy klinicznej, dydaktycznej, jak i badawczej, prowadząc badania naukowe, głównie z zakresu jaskry oraz zaćmy w zespole pseudoeksfoliacji. 

W październiku 2018 roku otrzymałam stopień doktora nauk medycznych. Doświadczenia w dziedzinie okulistyki zdobywałam na szkoleniach krajowych i zagranicznych ( Niemcy, Hiszpania).

Jestem autorem prac opublikowanych na łamach czasopism naukowych, jak również referatów wygłaszanych na konferencjach i szkoleniach okulistycznych.

W swojej praktyce lekarskiej zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób oczu; moje główne obszary zainteresowania to choroby przedniego odcinka, chirurgia refrakcyjna, jaskra oraz okuloplastyka. Przeprowadzam kwalifikacje do zabiegów laserowej korekcji wzroku oraz kontrole pooperacyjne.

Regularnie uczestniczę w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych, dzięki czemu systematycznie poszerzam swoją wiedzę i podnoszę kwalifikacje zawodowe.

Jestem członkiem Polskiego  Towarzystwa Okulistycznego a także Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych – ESCRS.

W swojej pracy zawodowej dużą wagę zwracam na kontakt z Pacjentem, profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem podchodząc do każdego zgłaszanego problemu.