dr n. med. Zofia Pniakowska

SPECJALISTA OKULISTYKI

Specjalizacje:

Kwalifikacje do laserowej korekcji wzroku / Kwalifikacje do laserowej korekcji starczowzroczności / Kontrole po zabiegach / Konsultacje okulistyczne

umów wizytę

Wróc do zespołu:


Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Kierunek Lekarski ukończyłam w 2014 roku. Obecnie realizuję szkolenie specjalizacyjne w zakresie okulistyki.

W 2020 roku uzyskałam stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie okulistyki. Tematyka mojej rozprawy doktorskiej dotyczy innowacyjnych parametrów biomechaniki rogówki, które znajdują obecnie szerokie zastosowanie w chirurgii refrakcyjnej, wpływając na doskonalenie technik laserowej korekcji wzroku, a także zwiększając bezpieczeństwo kwalifikacji Pacjentów do tych zabiegów.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam i nadal zdobywam pracując w Polsce, w Klinice Okulistyki i Rehabilitacji Wzrokowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im WAM. Ponadto, w 2017 roku odbyłam staż kliniczny w Wielkiej Brytanii, w Klinikach leczenia Zaćmy oraz Jaskry jak również w Klinice Chirurgii Aparatu Ochronnego Oka w Moorfields Eye Hospital w Londynie.

Regularnie, aktywnie uczestniczę w szkoleniach, sympozjach i konferencjach naukowych.

Jestem autorką wielu prac naukowych, opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, oraz członkiem ESCRS.

Aktualnie moje główne zainteresowania zawodowe obejmują diagnostykę i leczenie: chorób powierzchni oka, w tym rogówki, chorób aparatu ochronnego oka, choroby zezowej, chorób soczewki, jaskry i chorób błony naczyniowej.

W Klinice Optegra zajmuję się kwalifikacją Pacjentów do zabiegów chirurgii refrakcyjnej.

Okulistyka jest dla mnie najpiękniejszą przygodą życia.

Komfort, zaufanie i bezpieczeństwo pacjenta budowane w oparciu o merytoryczną wiedzę to dewiza mojej codziennej praktyki lekarskiej.