dr n. med. Zofia Pniakowska

SPECJALISTA OKULISTYKI

Specjalizacje:

Kwalifikacje do laserowej korekcji wzroku / Kwalifikacje do laserowej korekcji starczowzroczności / Kontrole po zabiegach / Konsultacje okulistyczne

umów wizytę

Wróc do zespołu:


Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Kierunek Lekarski ukończyłam w 2014 roku.

W 2020 roku uzyskałam stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie okulistyki. Tematyka mojej rozprawy doktorskiej dotyczy innowacyjnych parametrów biomechaniki rogówki, które znajdują obecnie szerokie zastosowanie w chirurgii refrakcyjnej, wpływając na doskonalenie technik laserowej korekcji wzroku, a także zwiększając bezpieczeństwo kwalifikacji pacjentów do tych zabiegów.

W 2021 roku zdałam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie okulistyki. 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Polsce i za granicą. W 2017 roku odbyłam staż kliniczny w Moorfields Eye Hospital w Londynie (Wielka Brytania) w Klinikach Leczenia Zaćmy oraz Jaskry jak również w Klinice Chirurgii Aparatu Ochronnego Oka.

Obecnie pracuję na stanowisku Starszego Asystenta w  Klinice Okulistyki i Rehabilitacji Wzrokowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM, gdzie zajmuję się diagnostyką i programem leczenia AMD (zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem), leczeniem chorób powierzchni oka w tym rogówki, leczeniem zaćmy i jaskry. 

Ponadto, jako Nauczyciel Akademicki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prowadzę zajęcia ze studentami medycyny Wydziału Anglojęzycznego, Kolegium Wojskowo – Lekarskiego oraz Ratownictwa Medycznego.

Regularnie, aktywnie uczestniczę w szkoleniach, sympozjach i konferencjach naukowych. Jestem autorką wielu prac naukowych, opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, oraz członkiem ESCRS (Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych).

W Klinice Optegra zajmuję się kwalifikacją pacjentów do zabiegów chirurgii refrakcyjnej.

Okulistyka jest dla mnie najpiękniejszą przygodą życia.

Komfort, zaufanie i bezpieczeństwo pacjenta, budowane w oparciu o merytoryczną wiedzę to dewiza mojej codziennej praktyki lekarskiej.