dr n. med. Ewa Spoz

SPECJALISTA OKULISTYKI

Specjalizacje:

Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Kwalifikacje do zabiegów refrakcyjnej wymiany soczewki i wszczepienia soczewek fakijnych/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne

umów wizytę

Wróc do zespołu:


Ukończyłam Wydział Lekarski Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tytuł dr n. med. obroniłam w 2009r. Moja praca doktorska dotyczyła wykrywania i monitorowania wczesnych zmian cukrzycowych w narządzie wzroku.

Tytuł specjalisty w zakresie okulistyki uzyskałam w 2011r.

Przez cały okres zawodowy związana jestem z I Klinika Okulistyki PUM, obecnie zajmuję stanowisko starszego asystenta.

Specjalizuję się w chirurgii zaćmy, którą zajmuję się od 2011 roku.           
W mojej praktyce lekarskiej przeprowadzam kwalifikację do operacji zaćmy  i zabiegów laserowej korekcji wad wzroku , stożka rogówki , oraz kontrole pooperacyjne.                                                                

Wykonuję zabiegi laserowe w zaćmie wtórnej, w jaskrze, w retinopatii cukrzycowej  lub zakrzepie. Zajmuję się też diagnostyką i leczeniem zachowawczym innych schorzeń narządu wzroku, w tym jaskrą , zapaleniem błony naczyniowej oraz leczeniem zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem wykonując iniekcje doszklistkowe.                    
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.           
Okulistyka jest moją pasją dlatego systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych oraz regularnie czytając najnowsze doniesienia naukowe z zakresu okulistyki                                                                                                 
Swoją pracę wykonuję z pełnym zaangażowaniem. Z życzliwością i troską podchodzę do każdego pacjenta. Staram się przekazać Pacjentowi informacje związane z operacją i wspólnie znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Prywatnie swój czas poświęcam Rodzinie i na spotkania z przyjaciółmi oraz opieką nad dwoma kotami : rasowym rosyjskim niebieskim Takao i znajdą rudzielcem Akage.
Moim ulubionym czasopismem jest Kuchnia a jadąc do pracy lubię słuchać wiadomości lub audiobooków.