Zespół Kliniki Optegra Wrocław

Gwarancja lepszego widzenia

Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku naszych Pacjentów to cel naszych działań.

Sprawdź

Cennik zabiegów
i operacji

Cennik zabiegów korekcji wzroku, a także leczenia chorób widzenia, wszystkich klinik Optegra
w Polsce.

Sprawdź

Poznaj nasz zespół

dr n. med. Jolanta Oficjalska umów wizytę
dr n. med. Jolanta Oficjalska

SPECJALISTA OKULISTYKI, DYREKTOR MEDYCZNY OPTEGRA POLSKA


Specjalizacje:

Operacje usunięcia zaćmy/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Kwalifikacje do zabiegów witrektomii/ Konsultacje okulistyczne

Jestem dyrektorem Medycznym Optegra w Polsce, Europejskich Klinik Okulistycznych. Wieloletnim klinicystą, ordynatorem Oddziału Chirurgii Szklistkowo-Siatkówkowej, zastępcą kierownika Katedry i Kliniki Okulistycznej Akademii Medycznej we Wrocławiu, Doktorem nauk medycznych, adiunktem, specjalistą chorób oczu.

Odbyłam liczne staże i szkolenia w renomowanych ośrodkach okulistycznych w Polsce, Niemczech i Austrii. Jestem autorką wielu prac naukowych.

Specjalizuję się w chirurgii szklistkowo-siatkówkowej, chirurgicznym leczeniu chorób plamki, odwarstwień siatkówki, powikłań siatkówki w przebiegu cukrzycy.

Wielokrotnie uzyskałam stypendium programu Tempus-Erazmus, otrzymałam liczne nagrody i wyróżnienia za przedstawione referaty i filmy naukowe w tym główną nagrodę na zjeździe Chirurgów Okulistów w Norymberdze.

Prowadziłam także wiele kursów i szkoleń dot. schorzeń tylnego odcinka dna oka.

Jestem współautorem 120 prac naukowych, członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Niemieckiego Towarzystwa Okulistycznego, członkiem Zarządu Sekcji Retinologii PTO, zastępcą redaktora naczelnego „Przeglądu Okulistycznego”.

lek. med. Karolina Czajor umów wizytę
lek. med. Karolina Czajor

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Konsultacje okulistyczne-jaskrowe/ Diagnostyka

Jestem lekarzem, specjalistą okulistyki, absolwentką wydziału lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu w 2008 roku.

W 2009 roku rozpoczęłam pracę, specjalizację i studia doktoranckie w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Od początku szkolenia okulistycznego w centrum moich zainteresowań szczególne miejsce zajmowały jaskra, wykorzystanie badań elektrofizjologicznych w okulistyce oraz zagadnienia z kręgu neurookulistyki. Doskonalenie moich umiejętności kontynuowałam na stażach zagranicznych, m.in. w Klinice Oddziale Neurookulistyki Kliniki Uniwersyteckiej w Tybindze (Niemcy) oraz Oddziałach Neurookulistycznym i leczenia Jaskry Moorfield’s Eye Hospital w Londynie (realizacja grantów Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego). Uczestniczyłam także w szkoleniach modułu siatkówkowego European School for Advanced Studies in Ophthalmology w Lugano (Szwajcaria).

Jestem autorem i współautorem publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

W czasie mojej pracy zawodowej najważniejsze jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem
i dążenie do wspólnego rozwiązania jego problemu.

Przeprowadzam badania i zabiegi, takie jak: kwalifikacje do zabiegów usunięcia zaćmy, iniekcji anty VEGF, diagnostyki i leczenia jaskry, zabiegi z użyciem lasera YAG, laserowanie siatkówki, USG oka i oczodołu, badania OCT, angiografie, badania pola widzenia, iniekcje okołogałkowe i płukanie dróg łzowych.

Od 2013 roku pracuję w Klinikach grupy Otegra.

lek. med. Dominik Uram umów wizytę
lek. med. Dominik Uram

SPECJALISTA OKULISTYKI, KIEROWNIK MEDYCZNY OPTEGRA WROCŁAW, KIEROWNIK SPECJALNOŚCI CHORÓB SIATKÓWKI


Specjalizacje:

Zabiegi Laserowej Korekcji Wzroku/ Zabiegi Laserowej Korekcji Starczowzroczności/ Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Diagnostyka i kwalifikacje do zabiegów chorób siatkówki/ Kwalifikacje do operacji stożka rogówki/ Operacje stożka rogówki/ Iniekcje wewnątrzgałkowe

Jestem lekarzem medycyny, specjalistą w zakresie okulistyki, specjalizuję się w chorobach siatkówki i chirurgii laserowej.

Zdobyłem pięcioletnie doświadczenie w Columbia University Medical Center, (New York, USA).

Jestem absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, gdzie uzyskałem specjalizację.

Zakres wykonywanych usług:

 • Kwalifikacje i zabiegi chirurgii laserowej: Lentivu ®, Clearvu®, FemtoLASIK, LASEK, EBK,
 • Diagnostyka i leczenie AMD, leczenie powikłań cukrzycy tj. cukrzycowy obrzęk plamki, retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie plamki
 • Diagnostyka i leczenie chorób siatkówki pochodzenia
  naczyniowego  (zamknięcie naczyń siatkówki, zakrzep żył siatkówki, zator
  tętnic, retinopatia nadciśnieniowa)
 • Zabiegi z użyciem lasera YAG
 • Laserowanie siatkówki

Badania diagnostyczne:

 • Usg oka i oczodołu, badanie przedniego odcinka oka
  Pentacam, badanie OCT, angiografia, pole widzenia
 • Iniekcje okołogałkowe
 • Płukanie dróg łzowych
 • Iniekcje wewnątrzgałkowe
lek. med. Krystyna Agopsowicz umów wizytę
lek. med. Krystyna Agopsowicz

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Konsultacje okulistyczne/ Leczenie zeza u dzieci i dorosłych

W 1978 r. ukończyłam Wrocławską Akademię Medyczną. Przez 10 lat pracowałam w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym we Wrocławiu.  Następnie 10 lat w Wojewódzkim Dziecięcym Szpitalu Leczenia Zeza w Sobótce, gdzie pełniłam funkcję ordynatora oddziału oraz dyrektora szpitala.

I stopień specjalizacji uzyskałam w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym we Wrocławiu.

II stopień specjalizacji uzyskałam w Klinice Ocznej we Wrocławiu.

W klinice Optegra zajmuje się: leczeniem zeza i oczopląsu u dzieci i dorosłych, leseroterapia siatkówki, zabiegami laserem YAG, leczeniem AMD w tym zabiegi iniekcji doszklistkowych.

Od 1983 przez 18 lat prowadziłam własną praktykę okulistyczną – Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny przy ul. Stawowej we Wrocławiu , gdzie operowałam zeza również u Pacjentów dorosłych.

W ramach rozwoju zawodowego brałam udział w licznych stażach i konferencjach zagranicznych, w tym w konferencji w Kyoto (2014).

Jestem członkiem Europejskiego Towarzystwa Strabologicznego ESA oraz Polskiego Towarzystwa Strabologów.

Poza godzinami pracy czas wolny spędzam aktywnie uprawiając sport: rower, golf, pływanie a zima narciarstwo.

lek. med. Urszula Afeltowicz umów wizytę
lek. med. Urszula Afeltowicz

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Diagnostyka i kwalifikacje do zabiegów chorób siatkówki/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne dla dzieci i dorosłych

Jestem lekarzem medycyny.

Ukończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu, gdzie uzyskałam specjalizację w zakresie okulistyki.

Na co dzień przeprowadzam badania w zakresie:

 • Konsultacji okulistyczne
 • Kwalifikacji do zabiegów usunięcia zaćmy
 • Doboru soczewek kontaktowych, doboru okularów
 • Kwalifikacji do leczenia anty-VEGF
 • Badania pola widzenia
 • Badania przedniego odcinka oka Pentacam
 • Angiografii
 • Płukania dróg łzowych
dr n. med. Joanna Adamiec-Mroczek umów wizytę
dr n. med. Joanna Adamiec-Mroczek

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Diagnostyka i kwalifikacje do zabiegów chorób siatkówki/ Iniekcje wewnątrzgałkowe/ Konsultacje okulistyczne

Jestem specjalistą chorób oczu z kilkunastoletnim doświadczeniem klinicznym. W 2000r. ukończyłam z wyróżnieniem Wrocławską Akademię Medyczną. Od 2001 roku pracuję jako adiunkt w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jestem doktorem nauk medycznych.  Odbyłam liczne staże i szkolenia w wiodących ośrodkach w Niemczech oraz w Szwajcarii. Posiadam szczególne doświadczenie w diagnostyce (OCT, Angio-OCT, AF) i leczeniu schorzeń siatkówki (kwalifikacja do zabiegów witreo-retinalnych, laseroterapia, terapia anty-VEGF). Zajmuję się także leczeniem powikłań ocznych w cukrzycy. Jestem chirurgiem przedniego odcinka, autorem wielu publikacji naukowych oraz doniesień zjazdowych oraz nauczycielem akademickim.

 Pracę traktuję jak pasję i misję. Bardzo łatwo nawiązuję kontakt z Pacjentem, na którym zawsze skupiam całą swoją uwagę. Dobro chorego jest najważniejsze we wszystkich aspektach mojej pracy zawodowej. Jestem osobą komunikatywną, przystępną i w pełni kompetentną. Każdy sukces terapeutyczny przynosi mi ugruntowaną satysfakcję.  Czas wolny poświęcam rodzinie i przyjaciołom. Interesuje się muzyką poważną i literaturą.

lek. med. Karolina Agopsowicz-Spławska umów wizytę
lek. med. Karolina Agopsowicz-Spławska

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Konsultacje okulistyczne dla dzieci i dorosłych

Pasję związaną z okulistyką zaczęłam rozwijać już na studiach medycznych w Perugii we Włoszech, jako członek kola naukowego pod kierunkiem profesora Fiore.

Później, w ramach stażu specjalizacyjnego w Klinice Okulistyki Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu poświęciłam się zarówno pracy klinicznej, dydaktycznej, jak i badawczej, prowadząc badania naukowe, głównie z zakresu jaskry oraz wysokiej krótkowzroczności. 

Jestem autorem prac opublikowanych na łamach czasopism naukowych, jak również referatów wygłaszanych na konferencjach i szkoleniach okulistycznych. Zajmowałam się również tłumaczeniem podręczników anglojęzycznych.

Staram się stałe poszerzać i aktualizować swoją wiedzę zawodową, także poprzez uczestnictwo w międzynarodowych zjazdach specjalistycznych, takich jak kongresy w Kopenhadze, Mediolanie, Marsylii, Londynie czy Kyoto. W 2008 roku odbyłam staż w Moorfields Eye Hospital w Londynie, jako stypendystka Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Moje główne obszary zainteresowania to okulistyka dziecięca, a szczególnie leczenie zachowawcze i chirurgiczne choroby zezowej.

Jestem członkiem Europejskiego Towarzystwa Strabologicznego oraz Europejskiego  Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy.

W swojej pracy zawodowej dużą wagę zwracam na kontakt z Pacjentem, w którym kluczową rolą odgrywa stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania, poprzez zaangażowanie, profesjonalizm, a przede wszystkim empatyczne podejście do problemów osób dorosłych oraz dzieci.

Prywatnie jestem miłośniczką podróży oraz zwierząt. Lubię ludzi, dlatego łatwo nawiązuję przyjaźnie tam, gdzie aktualnie przebywam

lek. med. Oskar Sleiman umów wizytę
lek. med. Oskar Sleiman

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne/ Diagnostyka

Jestem lekarzem, okulistą. Dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu uzyskałem 30 sierpnia 2005 roku, jako specjalizację lekarską wybrałem okulistykę.

Wzrok to zmysł, który odpowiada za 60 procent ludzkiej percepcji. To stawia go na ważnym miejscu w życiu każdego człowieka. Oczami się ogląda i czyta, śmieje się, zakochuje się od pierwszego spojrzenia i wzrusza się ładnymi widokami. Oczy to zwierciadło duszy, mówi przysłowie.

Zaglądając głęboko w oczy Pacjentów, staram się, aby mogły jak najdłużej im służyć w dobrym stanie.

Dzisiaj pasjonuje mnie przemiana moich Pacjentów po Laserowej Korekcji Wad Wzroku. Uśmiech Pacjenta, który widzę po zabiegu, jest dla mnie inspiracją do dalszego działania.

W 2008 r. rozpocząłem specjalizację z okulistyki w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym
we Wrocławiu. Ale już wcześniej pracowałem w wielu ośrodkach okulistycznych.
M.in. w Klinice Okulistyki Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz, jako młodszy asystent na oddziałach okulistycznych szpitali we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu (przez siedem lat) i w Dzierżoniowie. Współpracę z tymi placówkami kontynuowałem w trakcie specjalizacji.

Pracując w wielu dolnośląskich ośrodkach okulistyki miałem szansę na naukę u boku doświadczonych specjalistów. Obserwowałem zarówno procedury dotyczące diagnozy oraz leczenia, jak i samego spotkania z osobą potrzebującą pomocy. Empatia, umiejętność nawiązania dobrego kontaktu z Pacjentem, to moim zdaniem jedna z najważniejszych cech dobrego lekarza. Przy każdej okazji staram się ją w sobie rozwijać.

Do wiosny 2015 roku pełniłem ponad 700 ostrych dyżurów, dzięki czemu zyskałem duże doświadczenie, zwłaszcza w zakresie stanów nagłych dotyczących narządu wzroku.

Dla lekarza bezpośredni kontakt z Pacjentem procentuje przy kolejnych przypadkach, ponieważ ułatwia postawienie trafnej diagnozy, ustalenie skutecznych metod leczenia, a w efekcie szybszej i doskonalszej pomocy.

Od 2013 roku pracuję również w Klinice Okulistycznej grupy OPTEGRA.

Wiosną 2014 roku uzyskałem tytuł specjalisty chorób oczu.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS).

W 2014 r. brałem udział w zjeździe European Board of Ophthalmology w Paryżu.
Regularnie, aktywnie uczestniczę  w krajowych i międzynarodowych konferencjach okulistycznych.

W okulistyce pasjonuje mnie jej ciągły dynamiczny rozwój i postęp techniczny. Jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Co roku pojawiają się nowe, jeszcze nowocześniejsze metody diagnostyki, obrazowania i leczenia chorób. Obserwuję je, aktywnie szukam i staram się z nich korzystać w codziennej pracy.

Stale podnoszę moje kwalifikacje i rozwijam zakres moich umiejętności.

Wykonuję operacje na aparacie ochronnym oka stosując nowoczesne rozwiązania.

Zajmuję się nowoczesnymi technikami usunięcia gałki ocznej wraz z wszczepianiem implantów oka.

Poza tym zajmuję się także badaniami diagnostycznymi, w tym USG, angiografii fluoresceinowej, OCT, Angio-OCT.

Uprawiam aktywnie sport, uwielbiam sporty zimowe i odpoczynek nad wodą. Pasjonują mnie podróże, lubię gotować i dobrze mi to wychodzi, tak przynajmniej mówią bliscy i przyjaciele.

lek. med. Ewa Drozdowska-Łukaszewicz umów wizytę
lek. med. Ewa Drozdowska-Łukaszewicz

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Operacje usunięcia zaćmy/Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/Konsultacje okulistyczne

Studia medyczne ukończyłam na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu, w latach 1980-1986.

Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe w oddziale okulistycznym.

Od 1990 roku przeprowadzam zabiegi mikrochirurgiczne w urazach, jaskrze, chirurgii  soczewki, wykorzystując najnowsze techniki operacyjne.

Wykonuję operacje zaćmy  z użyciem soczewek monofokalnych, torycznych, multifokalnych.

Od 1993r. zajmuję się chirurgią siatkówki, początkowo w procedurach zewnątrztwardówkowego zaopatrzenia odwarstwień siatkówki, a od 2005 wykonuję witrektomię w schorzenich szklistkowo-siatkówkowych.

lek. med. Piotr Marszalik umów wizytę
lek. med. Piotr Marszalik

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Operacje usunięcia zaćmy/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Zabiegi refrakcyjnej wymiany soczewki i wszczepienia soczewek fakijnych/ Kwalifikacje do zabiegów refrakcyjnej wymiany soczewki i wszczepienia soczewek fakijnych/ Kontrole po zabiegach

Moje spotkanie z okulistyką rozpocząłem w 2003 roku w Klinice Okulistyki Akademii Medycznej we Wrocławiu, żeby następnie kontynuować je w Polanicy Zdroju, gdzie od 2013 roku jestem Kierownikiem Oddziału Okulistycznego. Zawsze byłem też mocno związany z Wrocławiem. Od 2015 roku współpracuję z Kliniką Okulistyczną OPTEGRA we Wrocławiu.

Moje zainteresowania to przede wszystkim przedni odcinek oka. Operuję Pacjentów z zaćmą, jaskrą, chorobami rogówki. Wykonałem ponad 100 przeszczepów rogówki. Pomagam także Pacjentom pozbyć się okularów poprzez zabiegi chirurgii refrakcyjnej (laserowe oraz chirurgiczne). Wykonałem kilka tysięcy zabiegów laseroterapii w jaskrze, chorobach siatkówki i zaćmie wtórnej.

Mam w życiu ten przywilej, że moja praca jest dla mnie przyjemnością, przygodą i wyzwaniem. Każdy dzień i każdy Pacjent jest inny i zawsze poszukuję najbardziej optymalnego postępowania w każdej sytuacji.

A w czasie wolnym lubię podróże, nurkowanie i koty (zwłaszcza Ryśka i Zuzię).

lek. med. Grzegorz Nawrot umów wizytę
lek. med. Grzegorz Nawrot

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Zabiegi Laserowej Korekcji Wzroku/ Zabiegi Laserowej Korekcji Starczowzroczności/ Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne/ Diagnostyka

Jestem lekarzem medycyny, specjalistą w zakresie okulistyki, specjalizuję się w chirurgii laserowej.

Ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu, uzyskałem specjalizację w zakresie okulistyki w Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Odbyłem liczne szkolenia krajowe i zagraniczne, m.in. w Paryżu, Londynie, Genewie i Amsterdamie.

Zakres wykonywanych usług:

 • Kwalifikacje i zabiegi w zakresie chirurgii
refrakcyjnej (Lentivu, LASEK, PRK, EBK, FEMTO-lasik)
 • Diagnostyka i leczenie laserowe chorób siatkówki
 • Kwalifikacja do zabiegów usunięcia zaćmy (soczewki multifokalne, toryczne)
 • Zabiegi z użyciem lasera YAG (zaćma wtórna, jaskra zamkniętego kąta przesączania)
 • Operacyjne leczenie stożka rogówki (zabiegi cross-linking)

Badania diagnostyczne:

 • Usg oka, topografia rogówki Pentacam, badanie OCT, pole widzenia

Należę do Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS)

W klinice okulistycznej Optegra pracuję od 2014r.

Okulistyka stanowi dla mnie spełnienie zawodowego marzenia. To dziedzina dla pokornych, w której liczy się precyzja i szacunek dla szczegółu. Nieprzypadkowo uznaje się oczy za zwierciadło duszy. Możliwość ich leczenia to dla mnie wyróżnienie i inspiracja do ciągłego rozwoju.

lek. med. Beata Saniewska umów wizytę
lek. med. Beata Saniewska

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Konsultacje okulistyczne

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobyłam w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w Klinice Okulistyki we Wrocławiu.

W mojej praktyce lekarskiej przeprowadzam kwalifikacje do operacji zaćmy oraz kontrole po zabiegach. Ponadto zajmuję się diagnostyką i leczeniem zachowawczym chorób narządu wzroku, w tym jaskrą, nadciśnieniem ocznym, zespołem suchego oka, zapaleniem błony naczyniowej, zwyrodnieniem plamki, retinopatią cukrzycową oraz innych schorzeń przedniego i tylnego odcinka oka.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego ,  European Association for Vision and Eye Research i  European Society of Cataract and Refractive Surgeons. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach,  kursach i konferencjach krajowych i zagranicznych

lek. med. Joanna Kalinowska umów wizytę
lek. med. Joanna Kalinowska

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Konsultacje okulistyczne / Diagnostyka

Od 2013 roku pracuję w Klinice Okulistycznej Optegra we Wrocławiu.

Przeprowadzam konsultacje okulistyczne, wykonuję badania kwalifikacyjne i kontrolne związane z zabiegami usunięcia zaćmy.

Systematycznie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach okulistycznych w kraju i za granicą.

Lubię okulistykę i cieszę się, że postęp nauki oraz rozwój technologiczny pozwala nam coraz lepiej pomagać naszym pacjentom.

lek. med. Agnieszka Rafalska umów wizytę
lek. med. Agnieszka Rafalska

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Iniekcje wewnątrzgałkowe/ Irydotomia/ Kapsulotomia Laserem YAG/ Konsultacje okulistyczne/ Diagnostyka

Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ukończyłam z wyróżnieniem w 2015 roku. W 2016 roku rozpoczęłam studia doktoranckie oraz szkolenie specjalizacyjne w Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Jestem beneficjentem prestiżowego grantu Narodowego Centrum Nauki – Preludium, w ramach którego prowadzę badania genetyczne mające wyjaśnić, dlaczego niektórzy pacjenci cierpiący na cukrzycę są bardziej podatni na rozwój powikłań ocznych. Jestem autorką prac naukowych prezentowanych na konferencjach krajowych i międzynarodowych.

We wrocławskiej Klinice grupy Optegra pracuję od 2017 roku. Przeprowadzam kwalifikacje do laserowej korekcji wady wzroku i korekcji starczowzroczności oraz konsultacje okulistyczne.

Obszar moich szczególnych zainteresowań zawodowych to chirurgia refrakcyjna oraz choroby siatkówki, którym dedykowana jest moja praca naukowa. Zajmuję się również diagnostyką elektrofizjologiczną (wzrokowe potencjały wywołane, elektroretinografia, elektrookulografia). Odbyłam liczne staże zagraniczne:

 • Royal Free Hospital, London (Wielka Brytania)
 • Universitätsklinikum Freiburg (Niemcy)
 • Universitätsklinikum Innsbruck (Austria)
 • Universitätsklinikum Dresden (Niemcy)

Swoje umiejętności doskonaliłam na kursach, m.in. Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego oraz kursach chirurgii zaćmy. Posługuję się biegle językiem angielskim i niemieckim.

lek. med. Agnieszka Miśkiewicz-Wójcik umów wizytę
lek. med. Agnieszka Miśkiewicz-Wójcik

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Operacje usunięcia zaćmy/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Zabiegi refrakcyjnej wymiany soczewki/ Kwalifikacje do zabiegów refrakcyjnej wymiany soczewki/ Kontrole po zabiegach

Od urodzenia związana jestem ze Śląskiem, a od wczesnego dzieciństwa ze stolicą Dolnego Śląska. We Wrocławiu ukończyłam szkoły, uzyskałam dyplom Akademii Medycznej i tu pracuję. Mam wyjątkowe szczęście bo to piękne, ciekawe, bogate i przyjazne ludziom miasto.

Zawodowo związana jestem ze Szpitalem Wojskowym.

Jestem okulistą z „zacięciem” chirurgicznym. Swe umiejętności szlifowałam między innymi na kursach w Austrii w Schruns (chirurgia zaćmy) oraz w Niemczech w Bremie (chirurgia szklistkowo-siatkówkowa).

Mimo wykonanych już tysięcy zabiegów praca na bloku operacyjnym wciąż sprawia mi wielką radość i daje ogromną satysfakcję. Myślę, że Pacjenci to czują…

lek. med. Artur Andrzejak umów wizytę
lek. med. Artur Andrzejak

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Konsultacje okulistyczne / Diagnostyka