dr n. med. Jolanta Oficjalska

DYREKTOR MEDYCZNY

SPECJALISTA W DZIEDZINIE OKULISTYKI

Wróc do zespołu:


ZAKRES ŚWIADCZONYCH USŁUG MEDYCZNYCH

  • Konsultacje okulistyczne 
  • Operacje usunięcia zaćmy
  • Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy
  • Kwalifikacje do zabiegów witrektomii (chirurgii szklistkowo-siatkówkowej)

INFORMACJE

Dyrektor Medyczny Optegra Polska, wieloletni zastępcą kierownika Katedry i Kliniki Okulistycznej Akademii Medycznej we Wrocławiu. 

Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu. 

Specjalizuje się w chirurgii szklistkowo-siatkówkowej chorób plamki, odwarstwień siatkówki, powikłań retinopatii cukrzycowej, zakrzepów żył siatkówki. 

Wykonuje zabiegi operacyjne usunięcia zaćmy, również w przypadkach chorób współistniejących i powikłanych. Wszczepia soczewki multifokalne i toryczne. 

W swojej karierze zawodowej wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów chirurgii okulistycznej: usunięcia zaćmy, witrektomii, zabiegów p/jaskrowych, odwarstwienia siatkówki, przeszczepów rogówki i innych z całego zakresu chirurgii okulistycznej.  

Zabiegi witrektomii wykonuje od roku 1995, kiedy to po powrocie ze stażu u prof. Krolla w Marburgu, wykonała jako jedna z pierwszych w Polsce operacje siatkówki w retinopatii cukrzycowej.  

Wśród licznych sukcesów i wdrożeń innowacyjnych metod leczenia, wymienić należy wykonanie w roku 1998 pierwszego w Polsce przeszczepu rąbka rogówki, witrektomii 27G, implantacji zastawek p/jaskrowych, użycia barwników w chirurgii siatkówki. 

Członkini Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Niemieckiego Towarzystwa Okulistycznego.  

Przez wiele lat była członkiem Zarządu Sekcji Retinologii PTO, zastępcą redaktora naczelnego „Przeglądu Okulistycznego”.  

Dr n. med. Jolanta Oficjalska posiada znaczny dorobek naukowy. Autorka i współautorka ponad 120 publikacji i filmów naukowych. Otrzymała kilkanaście nagród na międzynarodowych i krajowych kongresach naukowych w tym w roku 2004 tzw. Oskara przyznawanego przez Niemieckie Towarzystwo Chirurgów Okulistycznych za film o chirurgii gruźlicy siatkówki.  

W głównym kręgu zainteresowania dr n. med. Jolanty Oficjalskiej pozostają niezmiennie od lat najtrudniejsze zabiegi operacyjne, w sytuacjach wydawałoby się z medycznego punktu widzenia beznadziejnych. Tu osiągnięte sukcesy cieszą najbardziej. 

CZŁONKOSTWA

Członkini Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Niemieckiego Towarzystwa Okulistycznego.  

Przez wiele lat była członkiem Zarządu Sekcji Retinologii PTO, zastępcą redaktora naczelnego „Przeglądu Okulistycznego”.

X
Odbierz