Zespół Kliniki Optegra Kraków

Gwarancja lepszego widzenia

Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku naszych Pacjentów to cel naszych działań.

Sprawdź

Cennik zabiegów
i operacji

Cennik zabiegów korekcji wzroku, a także leczenia chorób widzenia, wszystkich klinik Optegra
w Polsce.

Sprawdź

Poznaj nasz zespół

dr n. med. Edyta Sacha umów wizytę
dr n. med. Edyta Sacha

SPECJALISTA OKULISTYKI, KIEROWNIK MEDYCZNY OPTEGRA KRAKÓW


Specjalizacje:

Zabiegi Laserowej Korekcji Wzroku/ Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Operacje usunięcia zaćmy/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne/ Laseroterapia siatkówki/ Irydotomia/ Kapsulotomia Laserem YAG

Od 20 lat pracuję jako lekarz okulista. Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pracę na Oddziale Okulistycznym.

Problemy z jakimi zgłaszają się do mnie Pacjenci dotycza wad wzroku, leczenia zaćmy oraz schorzeń siatkówki oka. W codziennej pracy w klinikach Optegra specjalizuję się w zabiegach korekcji wzroku oraz operacjach zaćmy. Przeprowadzam diagnostykę, kwalifikację, wykonuję zabiegi a następnie kontroluję efekty po zabiegowe.

Swoja wiedzę regularnie uzupełniam na praktycznych szkoleniach. Cyklicznie uczestniczę w konferencjach naukowych z zakresu chirurgii oka.

Wolne chwile spędzam z rodziną i przyjaciółmi. Uwielbiam podróże a moim ulubionym miejscem odpoczynku jest Półwysep Helski.

lek. med. Anna Maroszyńska-Wojnowska umów wizytę
lek. med. Anna Maroszyńska-Wojnowska

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego CMUJ w Krakowie 1986. Posiadam dwa stopnie specjalizacji w zakresie okulistyki. Przez 20 lat pracowałam w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Krakowie-Witkowicach.

Od 2003 roku pracuję w Klinice Optegra.

W Klinice zajmuję się kwalifikacją Pacjentów do operacji zaćmy i chirurgii refrakcyjnej. Diagnozuję schorzenia siatkówki, wykonuję drobne operacje plastyczne powiek, gradówki, guzków i innych podobnych.

Posiadam certyfikat uprawniający do podawania injekcji doszklistkowych, wykonywania USG gałki ocznej i wykonywania angiografii fluoresceinowej,

Uczestniczyłam w ECRS oraz w zjazdach i sympozjach okulistycznych Polskiego Towarzystwa Okulistycznego co potwierdzają liczne certyfikaty.

Bardzo lubię podróże dalekie i bliskie, wycieczki i spacery w górach, jazdę na rowerze i kontakt z naturą. Kocham zwierzęta. Jestem miłośniczką psów, a szczególnie mojego ulubieńca, z którym chodzę na spacery.
Dużo czytam. Lubię dobre książki, film, teatr. Uwielbiam gotować
i spotykać się z przyjaciółmi.

lek. med. Jacek Krukowski umów wizytę
lek. med. Jacek Krukowski

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Operacje usunięcia zaćmy / Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy

Ukończyłem Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Lublinie w 1993 roku. Zaraz po studiach rozpocząłem specjalizację w zakresie okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jana Bożego w Lublinie. Od 1998 roku byłem asystentem II Kliniki Okulistyki w Lublinie kierowanej przez Prof. Jerzego Toczołowskiego.  Od 2000 roku byłem starszym asystentem I Kliniki Okulistyki w Lublinie kierowanej przez Prof. Zbigniewa Zagórskiego – pełniłem  w niej między innymi funkcję kierownika  Oddziału Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego.

Od 2001 roku współpracowałem z Ośrodkami Chirurgii Oka Profesora Zagórskiego, a od 2002 roku obejmowałem stanowisko konsultanta w tych ośrodkach.

W 2002 roku ukończyłem  w Bremie European VitreoRetinal Training School. Odbyłem szkolenia  i kursy w Karlsruhe, Genewie,Mediolanie i Kopenhadze. 

Specjalizuję się w chirurgii zaćmy, którą zajmuję się od 1997 roku. Wykonuję zabiegi laserowe w zaćmie wtórnej i jaskrze. Zajmuję się też leczeniem zachowawczym innych schorzeń narządu wzroku, w tym fotokoagulacją laserową  w retinopatii cukrzycowej.

dr n. med. Monika Węglarz umów wizytę
dr n. med. Monika Węglarz

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Diagnostyka i kwalifikacje do zabiegów chorób siatkówki/ Iniekcje wewnątrzgałkowe/ Laseroterapia siatkówki/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Konsultacje okulistyczne

Ukończyłam z wyróżnieniem Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kurs specjalizacyjny w dziedzinie okulistyki odbyłam w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie pracuję do dziś. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, 

W Klinice Optegra przeprowadzam podstawową diagnostykę okulistyczną oraz poszerzoną o obrazowanie tylnego odcinka oka (OCT, USG, angiografia). Opiekuję się Pacjentami ze schorzeniami siatkówki, a także operowanymi z powodu zaćmy i wady refrakcji, przeprowadzam badania kwalifikacyjne i kontrolne po zabiegu. Wykonuję zabiegi laserokoagulacji siatkówki, usunięcia zaćmy wtórnej, irydotomii laserowej. 

Największą nagrodą dla mnie za zaangażowanie, które wkładam w opiekę nad moimi Pacjentami jest ich zadowolenie po zakończonym leczeniu.

lek. med. Agnieszka Szoturma umów wizytę
lek. med. Agnieszka Szoturma

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego z 1996 roku. Posiadam dwa stopnie specjalizacji z okulistyki.

W 2005 roku zdałam egzamin specjalizacyjny II stopnia z okulistyki.

W Klinice Optegra pracuję od 2003 roku. W codziennej pracy wykonuję kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy oraz zabiegów korekcji wzroku. Kontrole po zabiegowe oraz diagnostyka.

W tym okresie odbyłam liczne kursy okulistyczne w Polsce i za granica w zakresie chirurgii refrakcyjnej.

Uwielbiam podróże, górskie wędrówki i związane z tym poznawanie innych krajów i odmiennych kultur. Interesuję się sztuką, przede wszystkim teatrem, literaturą i malarstwem.

dr n. med. Maciej Klepacki umów wizytę
dr n. med. Maciej Klepacki

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Operacje usunięcia zaćmy

Absolwent wydziału lekarskiego w Katowicach-Ligocie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Od 2001 roku pracuje na Oddziale Okulistycznym Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, w którym od 2018 roku pełni funkcje Kierownika Oddziału.  

Wykonuje operacje zaćmy, w swoim dorobku ma ponad 27 000 zabiegów usunięcia zaćmy we wszczepem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. 

lek. med. Łukasz Szmuksta umów wizytę
lek. med. Łukasz Szmuksta

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Zabiegi okuloplastyczne

W 2002 roku ukończyłem Wydział Lekarski Collegium Medicum UJ w Krakowie. Po odbyciu stażu podyplomowego w Szpitalu Bonifratrów w Krakowie rozpocząłem praktykę jako młodszy, a następnie starszy asystent w wieloprofilowym Klinicznym Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, gdzie pod okiem wszechstronnych i doświadczonych specjalistów z zakresu okuloplastyki, chirurgii zaćmy, jaskry, witrektomii, urazów oka i aparatu ochronnego oka zdobywałem swoją wiedzę.

Po zakończeniu stażu specjalizacyjnego zdecydowałem się na otwarcie własnego gabinetu w Tarnowie.

Mam wieloletnie doświadczenie zawodowe zarówno w leczeniu zachowawczym jak i chirurgii okulistycznej dotyczącej operacji zaćmy, zaopatrywania urazów gałki ocznej i aparatu ochronnego oka, zabiegów przeciwjaskrowych, laserowych i innych. Specjalizuję się w zabiegach zaćmy, w tym również w zabiegach zaćmy powikłanej oraz zabiegach okuloplastycznych w tym operacjach podwinięcia, odwinięcia, opadania powiek, zabiegach usunięcia skrzydlika oraz różnego typu guzków.

Wykonałem kilkaset zabiegów okuloplastycznych.

Stale doskonalę też swoje umiejętności biorąc udział w licznych krajowych i zagranicznych szkoleniach i sympozjach głównie w zakresie chirurgii okulistycznej m. in.:
European School for Advanced Studies in Ophtalmology at University of Malta- Orbital, Lacrimal & Ophtalmic Plastic Surgery, European Society of Ophtalmic Plastic and Reconstructive Surgery (ESOPRS) – Barcelona, Munich International Symposium on Ophtalmic Plastic and Reconstructive Surgery – Monachium.

W swojej pracy kieruję się zasadami, które wpoili mi moi obecni oraz poprzedni nauczyciele sztuki chirurgicznej jak: indywidualne podejście do Pacjenta, poszukiwanie nowych rozwiązań, stałe doskonalenie się i traktowanie zawodu z pasją.

Moją pasją poza chirurgią oczu jest sport, szczególnie kolarstwo i jazda na nartach. Lubię również gotować, szczególnie cenię sobie kuchnię śródziemnomorską.

lek. med. FEBO Adela Justyńska umów wizytę
lek. med. FEBO Adela Justyńska

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Diagnostyka i kwalifikacje do zabiegów chorób siatkówki/ Iniekcje wewnątrzgałkowe/ Laseroteriapia siatkówki/ Konsultacje okulistyczne

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

W 2014 roku uzyskałam stopień specjalisty chorób  oczu  w Polsce oraz dodatkowo tytuł Fellow of the European Board of Ophthalmology uznawany w krajach Europy.

Od 2007r zajmuję się praktyczną opieką nad Pacjentami pracując m.in. w Ośrodku Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Oddział w Krakowie oraz w Poradni Chorób Siatkówki, Poradni Laserowej i Poradni Cukrzycowej Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego jako Starszy Asystent.

Swoje umiejętności i wiedzę doskonalę odbywając staże w doskonałych krajowych ośrodkach oraz w najlepszych europejskich klinikach m.in. w Moorfields Eye Hospital, w Londynie w Wielkiej Brytanii; Hanusch Krankenhaus w Wiedniu, w Austrii; VISSUM Instituto Oftalmológico de Alicante w Hiszpanii.
Ponadto regularnie podnoszę kwalifikacje podczas kursów i kongresów okulistycznych w Polsce i za granicą (USA, Wielka Brytania, Austria, Francja, Hiszpania, Singapur)

Regularne wyjazdy na szkolenia łączę ze swoją największą przyjemnością czyli podróżami. W czasie wolnym ciągle jestem w drodze. Zwiedzam, poznaję inne kultury, nawiązuję kontakty, podziwiam świat.

lek. med. Renata Rakoczy-Gołda umów wizytę
lek. med. Renata Rakoczy-Gołda

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Zabiegi Laserowej Korekcji Wzroku/ Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne

Studia medyczne i dyplom lekarza uzyskałam w Akademii Medycznej w Krakowie.
W okresie kilkunastu lat po studiach pracowałam w wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Witkowicach, gdzie zdobywałam umiejętności chirurgiczne i uzyskałam I i II stopień specjalizacji z okulistyki.

Z Klinika Okulistyczna Intermedica w Krakowie, obecnie Optegra Polska, jestem związana od początku istnienia czyli od 2000 roku.

Od 2003 roku zajmuję się chirurgią laserową. Jako główny operator wykonuję wszelkiego rodzaju zabiegi chirurgii refrakcyjnej metodą LASEK, EBK, LASIK, FEMTOLASIK.

Do tej pory wykonałam kilkanaście tysięcy zabiegów. Jestem doświadczonym lekarzem w zakresie Cross linkingu w stożku rogówki, wykonuję także inne zabiegi np. kapsulotomię laserem Yag. Zajmuję się także w szerokim zakresie diagnostyką, kwalifikacjami Pacjentów
do zabiegów laserowej korekcji wad wzroku, stożka rogówki i zaćmy.

Po pracy, wolny czas spędzam w domu z rodziną, z przyjaciółmi, z dobrą książką, czy filmem. Wyprawy w Polskie góry to moja pasja i pomysł na pozyskanie nowej energii.

lek. med. FEBO Karol Ratka umów wizytę
lek. med. FEBO Karol Ratka

LEKARZ OKULISTA


Specjalizacje:

Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku//Konsultacje okulistyczne/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Kwalifikacje do zabiegów okuloplastycznych

Ukończyłem Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2012 roku. Staż podyplomowy przebyłem w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Od 2014 roku jestem w trakcie kursu specjalizacji w dziedzinie okulistyki.

Od początku specjalizacji poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w licznych konferencjach i warsztatach praktycznych (m.in. chirurgia zaćmy, chirurgia jaskry, laseroterapia). Od kilku lat wykonuję zabiegi laserowe w cukrzycy, jaskrze, po operacjach zaćmy.

W praktyce zawodowej szczególnie ważnym i interesującym dla mnie tematem jest diagnostyka i terapia Pacjentów z jaskrą, którą zajmuję się w Oddziale Chirurgii Jaskry i Poradni Leczenia Jaskry Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego.

W Klinice Optegra przeprowadzam pełną diagnostykę okulistyczną (badanie przedniego i tylnego odcinka oka, OCT, USG) oraz kwalifikuję i kontroluję Pacjentów po operacjach zaćmy.

W czasie wolnym lubię uprawiać sporty, zwłaszcza drużynowe, a najwięcej energii do pracy daje mi regularne pływanie. W sezonie letnim moje pasje to wycieczki górskie i wyjazdy motocyklem. Uwielbiam gotowanie, a moja specjalizacja jest kuchnia orientalna.

lek. med. FEBO Jagoda Miszczyk umów wizytę
lek. med. FEBO Jagoda Miszczyk

LEKARZ OKULISTA


Specjalizacje:

Konsultacje okulistyczne/ Kwalifikacje do zabiegów okuloplastycznych

Lek.med FEBO Jagoda Miszczyk ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Od wielu lat współpracuje z Okulistycznym Oddziałem Klinicznym 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała również za granicą, między innymi w  Jules Stein Eye Institute UCLA w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych, na Uniwersytecie Medycznym w Graz w Austrii oraz w Moorfields Eye Hospital w Londynie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i European Society of Cataract and Refractive Surgery.

Regularnie podnosi kwalifikacje i zdobywa kolejne umiejętności w ramach krajowych i międzynarodowych konferencji, sympozjów i szkoleń doskonalących.

Chętnie łączy pasje podróżowania z możliwością rozwoju zawodowego. Podejmuje wyzwania diagnostyczno – terapeutyczne w zakresie leczenia chorób przedniego i tylnego odcinka oka. Interesuje się chirurgią okuloplastyczną.

W trakcie wizyt szczególną uwagę zwraca na relację z Pacjentem. W przystępny i zrozumiały sposób prowadzi zarówno proces diagnostyki jaki i leczenia.

lek. med. FEBO Magdalena Turczynowska umów wizytę
lek. med. FEBO Magdalena Turczynowska

LEKARZ OKULISTA


Specjalizacje:

Konsultacje okulistyczne

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie. Studia ukończyłam w 2010 roku. Specjalizację w dziedzinie okulistyki odbywałam w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym oraz w Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam również podczas licznych staży w renomowanych ośrodkach, m.in.:

  • Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej SU w Krakowie
  • Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach 
  • Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu
  • Oddziale Okulistycznym Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju
  • Instituto de Microcirurgia Ocular w Barcelonie

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), European Society of Cataract and Refractive Surgery (ESCRS), European Society of Retina Specialists (EURETINA). W maju 2019 roku zdałam międzynarodowy egzamin okulistyczny uzyskując prestiżowy tytuł Fellow of the European Board of Ophthalmology.

Jestem autorką i współautorką licznych publikacji w czasopismach krajowych oraz zagranicznych, m.in.: Przegląd okulistyczny, Acta Ophthalmologica, Journal of Cataract and Refractive Surgery, Clinical and Experimental Ophthalmology, European Ophthalmic Review, Asia-Pacific Journal of Ophthalmology. Jestem również współautorem podręczników z dziedziny okulistyki znanych wydawnictw naukowych:

  • Optimizing Suboptimal Results Following Cataract Surgery (Thieme, USA)
  • Endophthalmitis – A Guide to Diagnosis and Management (Springer, Singapore)

Poza pracą zawodową moją ogromną pasją są podróże. Uwielbiam poznawać ludzi, ich kulturę, poszerzać horyzonty, zdobywać doświadczenia… Nowe miejsca najchętniej odkrywam od kuchni (dosłownie!). Gotowanie to przyjemność której oddaję się bez reszty w wolnych chwilach. Z każdej dalekiej podróży staram się przywieźć nowy przepis i nowe smaki.

lek. med Maria Siedlińska umów wizytę
lek. med Maria Siedlińska

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Konsultacje okulistyczne/Kontrole po zabiegach

Jestem lekarzem, specjalistą okulistyki. Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kurs specjalizacyjny w dziedzinie okulistyki odbyłam w Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam również za granicą, między innymi w Massachusetts Eye and Ear Infirmary, Harvard Medical School w Bostonie.


Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego odcinka oka, jaskry, oraz poszerzoną o obrazowanie tylnego odcinka (USG, OCT, pole widzenia), badaniem i korekcją wad wzroku dorosłych i dzieci. Przedmiotem mojego szczególnego zainteresowania jest okulistyka dziecięca. Indywidualne, profesjonalne podejście do pacjenta, zgodne z najnowszymi doniesieniami naukowymi to moja dewiza. Dokładam wszelkich starań, aby pacjent miał pełną świadomość odnośnie diagnozy i zaleceń.