Na problemy okulistyczne cierpi coraz więcej osób. Wpływ na to ma wiele szkodliwych czynników, w tym korzystanie z urządzeń elektronicznych, co w dzisiejszych czasach jest nieuniknione. Chociaż najpopularniejsze wady wzroku takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm można korygować poprzez zastosowanie odpowiednio dobranych okularów, czy soczewek kontaktowych, wykonywanie w nich niektórych czynności bywają uciążliwe. Na szczęście możliwe jest wykonanie zabiegu laserowego. To najnowocześniejsza, skuteczna i bezpieczna metoda korekcji wzroku bez długiej rekonwalescencji. Sprawdź, na czym polega i skorzystaj z innowacyjnej technologii, aby odzyskać komfort życia i doskonały wzrok.
Laserowa chirurgia refrakcyjna rogówki stosowana jest na świecie od 1988 roku, choć od tamtego czasu dokonano ogromnych postępów w tej dziedzinie. Obecnie, aby przeprowadzić zabieg laserowej korekcji wzroku, niepotrzebny jest szpital okulistyczny, kilkudniowy pobyt i długa rekonwalescencja. To nie tylko poprawa widzenia czy zwiększenie jakości widzenia, ale całkowity powrót do pełnej ostrości wzroku.
Korekcja wad wzroku wykonywana jest obecnie z zastosowaniem najnowszych technik laserowych, m.in. lasera femtosekundowego, LASEK, LASIK, femtoLASIK i innych. Dzięki nim płatek rogówki kształtowany jest w sposób niezwykle precyzyjny i szybki. W trakcie zabiegu krzywizna rogówki formowana jest w taki sposób, aby wpadające do oka promienie padały centralnie na siatkówkę. Dzięki takiej ablacji możliwe jest idealne korygowanie nawet wysokich wad wzroku i nie ma potrzeby noszenia okularów.
Laserowa korekcja wzroku należy do zabiegów bezpiecznych i powierzchownych. Polega na zmianie kształtu rogówki w sposób bezdotykowy. To działanie bezbolesne, a okres rekonwalescencji to kilka dni. Przed skorygowaniem wad wzroku metodą laserową okulista wykonuje badanie kwalifikacyjne. Kilka dni po zabiegu odbywa się również wizyta kontrolna. Cały zabieg trwa kilkanaście minut.
Skorzystanie z możliwości, jakie daje laserowa korekcja wzroku, dedykowane jest osobom cierpiącym na krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm, także w przypadku wad zaawansowanych. Przy wadach sferycznych zabieg wykonuje się w zakresie od -14 dioptrii do +6 dioptrii. Przy wadach cylindrycznych do 5 dioptrii.
Korekcję wad wzroku za pomocą lasera wykonuje się u osób z ustabilizowaną wadą wzroku.
Korekcji krótkowzroczności, jak i innych wad za pomocą lasera nie można przeprowadzić, jeżeli występują określone przeciwwskazania. Należą do nich:
Niektóre przeciwwskazania mają jednak charakter tymczasowy. Po ich ustaniu warto udać się do specjalisty. Prawdopodobnie laserowa korekcja wzroku będzie wówczas możliwa do wykonania.
Laserowe korygowanie rogówki za pomocą lasera oferuje wiele placówek. Jednak w przypadku tak ważnego narządu, jakim jest wzrok, warto zaufać najlepszym oddziałom w Polsce. To najwyższej jakości sprzęt okulistyczny i wykwalifikowani, doświadczeni specjaliści, którzy zagwarantują komfort i bezpieczeństwo zabiegu, a także jego skuteczność.
Warszawa Ochota
ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. nr 18
02-366 Warszawa
tel: 222 426 260
Czynne:
poniedziałek – piątek
od 7:30 do 20:00
Cena zabiegu laserowej korekcji wzroku zależy od zastosowanej technologii, a także indywidualnego przypadku Pacjenta. Poznaj cennik najbliższej kliniki Optegra w Warszawie.
W przypadku laserowej korekcji wzroku warto kierować się doświadczeniem specjalistów oraz opiniami Pacjentów. Przeczytaj opinie osób, które zdecydowały się skorzystać z naszych usług.
W Klinice Optegra zatrudnieni są wysoko wykwalifikowani i doświadczeni eksperci, którzy podczas przeprowadzania zabiegów stosują najnowocześniejsze i w pełni bezpieczne technologie. Przeczytaj o naszych specjalistach poniżej.
Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00