Metody leczenia zeza

Przed skierowaniem na każde leczenie operacyjne, w tym na operację zeza, nasi specjaliści muszą przeprowadzić szereg precyzyjnych badań diagnostycznych. Lekarz prowadzący, indywidualnie dla każdego Pacjenta, dobiera optymalną i skuteczną terapię. Przeprowadza także rozmowę z Pacjentem lub z opiekunem Pacjenta (jeśli jest to dziecko) i wysłuchuje oczekiwań na temat efektów leczenia. Nasi strabolodzy, czyli specjaliści od leczenia zeza, udzielają wyczerpujących informacji i odpowiedzi na pytania oraz wyjaśniają szczegóły planowanego leczenia zeza u dzieci lub dorosłych. 

Należy być świadomym, że decyzja o leczeniu operacyjnym powinna być podjęta po uwzględnieniu wielu czynników, w tym ogólnego stanu zdrowia. W niektórych przypadkach choroba zezowa wynika z innych, współistniejących chorób oczu, jak np. zaćma lub choroby ogólnej jak choroby układu nerwowego.  Wtedy w pierwszym etapie należy wyleczyć bezpośrednią przyczynę zeza, zanim podejmie się decyzję o leczeniu operacyjnym ustawienia oczu. Ponadto, niektóre rodzaje zeza można leczyć z zastosowaniem okularów i tzw. obturacji czyli zasłonki, zakładanej przed lepsze oko pacjenta. Wyznaczony specjalista zajmuje się pacjentem podczas całego procesu leczenia zeza i przeprowadza podopiecznego przez etapy diagnostyki i terapii, których w leczeniu zeza może być kilka. Ostatecznie w leczeniu zeza może być wymagane leczenie operacyjne. Jest ono przeprowadzane przez chirurgów, którzy są doświadczonymi fachowcami o długoletnim stażu pracy. 

Na pewno leczenie zeza warto przeprowadzić jak najwcześniej. Po to, żeby uniknąć gorszego widzenia, braku widzenia przestrzennego oraz dyskomfortu i wielu kompleksów. Jedna decyzja o podjęciu leczenia procentuje przez całe życie.

Leczenie zeza: warto wiedzieć

więcej
Operacyjne leczenie zeza u dzieci i dorosłych
Operacyjne leczenie zeza u dzieci i dorosłych
Zez (łac. strabismus) jest schorzeniem polegającym na nierównoległym ustawieniu gałek ocznych. Problem...
więcej
Zez – przyczyny i objawy
Zez – przyczyny i objawy
Jakie są objawy zeza? Typowe dla zeza jest nierównoległe ustawienie gałek...
więcej
Leczenie zeza u dzieci
Leczenie zeza u dzieci
Korekcję zeza wykonujemy na bloku operacyjnym, w znieczuleniu ogólnym. Dzieci wraz...
więcej
Konsultacje okulistyczne i zabiegi w ramach kontraktu z NFZ
Konsultacje okulistyczne i zabiegi w ramach kontraktu z NFZ
Kliniki Okulistyczne Optegra cieszą się ogromnym zaufaniem pacjentów. W codziennej pracy...

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00