Zespół Kliniki Optegra Szczecin

Gwarancja lepszego widzenia

Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku naszych Pacjentów to cel naszych działań.

Sprawdź

Cennik zabiegów
i operacji

Cennik zabiegów korekcji wzroku, a także leczenia chorób widzenia, wszystkich klinik Optegra
w Polsce.

Sprawdź

Poznaj nasz zespół

lek. med. MRCOphth, FRCOphth, FEBO Estera Igras umów wizytę
lek. med. MRCOphth, FRCOphth, FEBO Estera Igras

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Zabiegi Laserowej Korekcji Wzroku/ Zabiegi Laserowej Korekcji Starczowzroczności/ Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Kwalifikacje do zabiegów okuloplastycznych/ Zabiegi okuloplastyczne/ Kontrole po zabiegach

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Po ukończeniu studiów wyjechałam do Irlandii, gdzie ukończyłam staż podyplomowy a następnie specjalizacje z dziedziny okulistyki. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego na renomowanych oddziałach okulistycznych zdobyłam bogate doświadczenie w leczeniu ambulatoryjnym i chirurgicznym chorób narządu wzroku.

Zdałam międzynarodowe egzaminy specjalizacyjne z dziedziny okulistyki m.in MRCOphth (Dublin), FRCOphth (London), FEBO (Paris).

Ukończyłam 2 letnie studia podyplomowe z dzieciny chirurgii refrakcyjnej i zaćmy w Wielkiej Brytanii, otrzymując tytuł MSc in Cataract and Refractive Surgery.

W klinice okulistycznej Optegra wykonuję:

  • kwalifikacje do laserowej korekcji wad wzroku,
  • kwalifikacje do zabiegów usunięcia zaćmy,
  • kwalifikacje Pacjentów ze stożkiem rogówki oraz leczeniem metodą cross-linking,
  • zabiegi laserowej korekcji wzroku: Lentivu ®, Clearvu®, FemtoLASIK, EBK oraz LASEK u Pacjentów z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem, starczowzrocznością oraz wadami mieszanymi,
  • zabiegi chirurgii plastycznej powiek m.in podwinięcie powiek dolnych, plastyka powiek górnych, usuwanie gradówek, kępek żółtych, płukanie przewodów łzowych ,  
  • USG gałek ocznych, badanie OCT, mapy tomograficzne rogówki (Pentacam).

Jestem członkiem światowych stowarzyszeń w dziedzinie okulistyki.

Moje badania naukowe zostały wielokrotnie wygłoszone na międzynarodowych konferencjach okulistycznych m.in. w Stanach Zjednoczonych, Turcji, Hiszpanii, Irlandii.

Jestem autorem wielu publikacji naukowe w cenionych, międzynarodowych czasopismach okulistycznych.

Moją pasja jest podróżowanie.

lek. med. Bożena Osiadacz umów wizytę
lek. med. Bożena Osiadacz

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Kwalifikacje do zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku/ Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne

Ukończyłam Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Pracując na Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego uzyskałam specjalizację II stopnia.

Od kilku lat pracuję w Klinice Okulistycznej Optegra, gdzie zajmuję się kwalifikacją Pacjentów do zabiegu laserowej korekcji wzroku oraz zabiegu usunięcia zaćmy. Przeprowadzam również kompleksowe badania okulistyczne z pełna diagnostyką oka.

Swoich Pacjentów traktuję indywidualnie i staram się kompleksowo rozwiązywać ich wszelkie problemy ze wzrokiem.
Dbam o podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach krajowych oraz zagranicznych.

dr n. med. Ewa Spoz umów wizytę
dr n. med. Ewa Spoz

SPECJALISTA OKULISTYKI


Specjalizacje:

Kwalifikacje do operacji usunięcia zaćmy/ Kwalifikacje do zabiegów refrakcyjnej wymiany soczewki i wszczepienia soczewek fakijnych/ Kontrole po zabiegach/ Konsultacje okulistyczne

Ukończyłam Wydział Lekarski Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tytuł dr n. med. obroniłam w 2009r. Moja praca doktorska dotyczyła wykrywania i monitorowania wczesnych zmian cukrzycowych w narządzie wzroku.

Tytuł specjalisty w zakresie okulistyki uzyskałam w 2011r.

Przez cały okres zawodowy związana jestem z I Klinika Okulistyki PUM, obecnie zajmuję stanowisko starszego asystenta.

Specjalizuję się w chirurgii zaćmy, którą zajmuję się od 2011 roku.           
W mojej praktyce lekarskiej przeprowadzam kwalifikację do operacji zaćmy  i zabiegów laserowej korekcji wad wzroku , stożka rogówki , oraz kontrole pooperacyjne.                                                                

Wykonuję zabiegi laserowe w zaćmie wtórnej, w jaskrze, w retinopatii cukrzycowej  lub zakrzepie. Zajmuję się też diagnostyką i leczeniem zachowawczym innych schorzeń narządu wzroku, w tym jaskrą , zapaleniem błony naczyniowej oraz leczeniem zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem wykonując iniekcje doszklistkowe.                    
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.           
Okulistyka jest moją pasją dlatego systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych oraz regularnie czytając najnowsze doniesienia naukowe z zakresu okulistyki                                                                                                 
Swoją pracę wykonuję z pełnym zaangażowaniem. Z życzliwością i troską podchodzę do każdego pacjenta. Staram się przekazać Pacjentowi informacje związane z operacją i wspólnie znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Prywatnie swój czas poświęcam Rodzinie i na spotkania z przyjaciółmi oraz opieką nad dwoma kotami : rasowym rosyjskim niebieskim Takao i znajdą rudzielcem Akage.
Moim ulubionym czasopismem jest Kuchnia a jadąc do pracy lubię słuchać wiadomości lub audiobooków.

dr n. med. Magdalena Micor umów wizytę
dr n. med. Magdalena Micor

LEKARZ OKULISTA


Specjalizacje:

Konsultacje okulistyczne

Studia medyczne ukończyłam na Pomorskiej Akademii Medycznej W Szczecinie w 1997 roku. W 2003 roku uzyskałam z wyróżnieniem cum laude tytuł Doktora Nauk Medycznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w PAM Szczecin w Katedrze i Klinice Okulistyki, W Belfast (Północna Irlandia) na stażu w Royal Victoria Hospital, w przychodniach WOMP-ZCLiP i KMW w Szczecinie, Lux Med i Medicus.

Od kilku lat pracuję w Klinice Optegra. Specjalizuję się w diagnostyce, konsultacjach okulistycznych, kwalifikacjach do laserowej korekcji wzroku oraz kontrolach po zabiegu.

Moją pasję sa podróże.