Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku

Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku jest najważniejsza. W Klinikach Optegra zawiera najbardziej rozbudowany zestaw badań okulistycznych, zapewniający najwyższe bezpieczeństwo laserowej korekcji wzroku. Wybór metody uzależniony jest między innymi od wad wzroku oraz medycznych uwarunkowań rogówki oka. Po rozmowie z lekarzem okulistą będziesz wiedzieć, do jakich metod laserowej korekcji wzroku się kwalifikujesz.

Sprawdź, czy spełniasz podstawowe kryteria kwalifikujące Cię do laserowej korekcji wzroku:

 • masz skończone 21 lat (do tego czasu Twoje oko jest w ciągłej fazie rozwoju) i Twoja wada już się ustabilizowała. Zabiegowi mogą się jednak poddać również młodsze, pełnoletnie osoby, jednak w takim przypadku oczekujemy udokumentowania stabilności wady wzroku co najmniej na przestrzeni ostatniego roku np. na podstawie starej recepty na okulary, 
 • nie jesteś w ciąży,
 • nie karmisz piersią,
 • nie masz stanu zapalnego oczu,
 • nie masz stożka rogówki.

Wizyta kwalifikacyjna trwa od 1,5 do 2,5 godziny i składa się ze szczegółowych badań:

 • komputerowe badanie wady wzroku,
 • ocena ostrości wzroku: bez korekcji, w okularach i w najlepszej możliwej korekcji,
 • test cross-blur – badanie tolerancji monowizji*,
 • test dominacji oka[1].
 • aberrometria,
 • badanie w biomikroskopie przedniego odcinka oka
 • badanie dna oka: ocena plamki żółtej, naczyń siatkówki i obwodu siatkówki,
 • badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego,
 • topografia i tomografia rogówki, czyli dokładne badanie kształtu, grubości oraz krzywizny rogówki,
 • badania biometryczne pozwalające ocenić m.in. długość gałki ocznej,
 • OCT rogówki*,
 • pomiar ilości komórek śródbłonka rogówki*.

* badania wykonywane u osób powyżej 40 roku życia

Dzięki nim oraz poznaniu Twoich oczekiwań, preferencji i prowadzonego stylu życia, lekarz zaproponuje najbardziej bezpieczny i efektywny dla Ciebie typ zabiegu.

Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe należy z nich zrezygnować:

 • na 7 dni przed wizytą kwalifikacyjną w przypadku soczewek miękkich,
 • na 14 dni przed wizytą kwalifikacyjną w przypadku miękkich soczewek torycznych,
 • na miesiąc przed wizytą kwalifikacyjną, gdy używasz twardych soczewek kontaktowych.

JAK WYGLĄDA WIZYTA KWALIFIKACYJNA?

Podczas wizyty kwalifikacyjnej zostanie zbadana Twoja wada wzroku. W naszych Klinikach badanie wady wzroku i ostrości widzenia wykonywane jest przez optometrystę, czyli osobę specjalizującą się w takich badaniach. Oczy będą badane za pomocą autokeratorefraktometru (komputerowe badanie wzroku), a następnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu dobrana zostanie najlepsza dla Ciebie korekcja. Sprawdzimy ostrość Twojego wzroku, wadę wzroku (wada sferyczna i astygmatyzm), widzenie z bliskich odległości oraz widzenie obuoczne (współpracę między oczami).

W dniu kwalifikacji do zabiegu laserowej korekcji wzroku zbadana zostanie również grubość i krzywizna Twojej rogówki, czyli tej części oka, na której wykonywany będzie zabieg. Dodatkowo mierzona będzie długość gałki ocznej, ciśnienie wewnątrzgałkowe oraz aberracje oka, czyli zniekształcenia obrazu, których nie można skorygować za pomocą okularów, czy soczewek kontaktowych. W razie potrzeby wykonane zostaną u Ciebie również inne badania, takie jak OCT rogówki lub siatkówki, czy pomiar komórek śródbłonka rogówki.

Po wykonaniu opisanych wyżej badań zostaną zapuszczone Tobie krople, które rozszerzają źrenice.

Ostatnim etapem wizyty kwalifikacyjnej będzie spotkanie z lekarzem. Lekarz zbada Twoje oczy w biomikroskopie (lampie szczelinowej), obejrzy rogówkę, soczewkę i dno oka. Powiększenie mikroskopu pozwoli na dokładne obejrzenie struktur oka i ocenę ich budowy. Zostanie również sprawdzony stan nawilżenia Twojego oka i wydzielania łez. Pamiętaj, że wszystkie badania są bezbolesne. Bardzo istotny jest również wywiad, podczas którego lekarz zapyta Cię o takie rzeczy jak wykonywany zawód, czy hobby. Tylko zebranie pełnej informacji na temat Twojego trybu życia wraz z analizą wyników wcześniejszych pomiarów pozwoli lekarzowi zaproponować zabieg lub zabiegi, które spełnią w najwyższym stopniu Twoje oczekiwania. Podczas rozmowy z lekarzem otrzymasz informacje na temat zabiegów do których zostałeś zakwalifikowany, różnic pomiędzy zabiegami oraz okresu rekonwalescencji po zabiegu. Oczywiście będzie to również czas na zadanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości.

Pamiętaj również, że podczas wizyty kwalifikacyjnej zostaną podane krople rozszerzające źrenice, przez co będziesz mieć pogorszone widzenie, dlatego nie zalecamy prowadzenia pojazdów przez ok. 3-4 godziny.

Po wizycie kwalifikacyjnej możesz od razu zapisać się na zabieg. Czas oczekiwania jest stosunkowo krótki i zazwyczaj nie będziesz czekać dłużej niż tydzień, maksymalnie dwa tygodnie. Czasami wolne terminy są nawet następnego dnia.

Podsumowanie najważniejszych informacji:

 • wizyta kwalifikacyjna wraz z badaniami diagnostycznymi trwa od 1,5 do 2,5 godziny,
 • pacjent nie może nosić soczewek kontaktowych miękkich przez 7 dni, miękkich torycznych przez 14 dni oraz twardych soczewek kontaktowych na miesiąc przed terminem wizyty kwalifikacyjnej,
 • na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą aktualnie używane okulary, ostatnie recepty okulistyczne oraz listę przyjmowanych leków,
 • podczas badań źrenice Pacjenta zostają rozszerzone, wskutek czego pole widzenia staje się zamazane przez ok. 3-4 godziny po wizycie, dlatego w tym czasie zalecamy aby zrezygnować z prowadzenia samochodu,
 • po rozszerzeniu źrenic oczy stają się wrażliwe na światło, dlatego zalecamy zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne nawet podczas niewielkiego nasłonecznienia.

Laserowa korekcja wzroku

więcej
Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku

Twój dzień rozpoczyna się od szukania okularów? Chciałbyś to zmienić? Zapisz...
więcej
Laserowa korekcja starczowzroczności

Laserowa korekcja starczowzroczności

Jeśli Twój wzrok zawsze był dobry, a dzisiaj oddalasz telefon czy...
więcej
Lentivu®

Lentivu®

Lentivu® to metoda laserowej korekcji wzroku, dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra....
więcej
Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Nowoczesne zabiegi korekcji wzroku

Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku....
więcej
Gwarancja Lepszego Widzenia

Gwarancja Lepszego Widzenia

Nasz punkt widzenia Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku...
więcej
Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja wzroku: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

X
Odbierz