Laserowa korekcja starczowzroczności

Jeżeli nigdy nie nosiłeś okularów do czytania, a dzisiaj oddalasz telefon czy książkę, by cokolwiek przeczytać, to znak, że dopadła Cię starczowzroczność. Słabe widzenie z bliska brzmi strasznie, ale mamy rozwiązanie, które na stałe uchroni Cię przed noszeniem okularów po 38 roku życia, również tych do czytania. Starość musi poczekać!

Starczowzroczność.

Stara dobra starczowzroczność

Zapewne pamiętasz moment, w którym Twoi rodzice nagle zaczęli używać okularów do czytania, chociaż wcześniej ich nie potrzebowali. Diagnoza problemu – starczowzroczność, inaczej prezbiopia. To nie choroba, a efekt naturalnego starzenia się organizmu, którego nie da się powstrzymać.
Jeżeli jesteś jeszcze w pełni sił, aktywny sportowo i zawodowo, a jednak już teraz daleko wyciągasz rękę, aby zobaczyć ekran swojego smartfona, to niestety niedługo możesz być zmuszony do zakupu pierwszych okularów do czytania.
Okulary po 38. roku życia? Stop! Mamy lepsze rozwiązanie na leczenie prezbiopii. Starość nie jest dla Ciebie –musi poczekać, a my wiemy, jak ją zatrzymać!

Skąd te problemy ze wzrokiem po 38 roku życia?

Za dobre widzenie w oku odpowiada między innymi soczewka. Jej rolę możemy porównać do zoomu w aparacie fotograficznym – w zależności od tego, czy patrzymy w dal, czy oglądamy coś z bliska, soczewka wyostrza obraz zmieniając odpowiednio swój kształt. Zjawisko to nazywa się akomodacją.

dr n. med. Jolanta Oficjalska

Specjalista okulistyki

„Soczewka tuż po urodzeniu jest niczym galaretka. U osób starszych, lub nawet po czterdziestym piątym roku życia wygląda jak mały kamyczek – traci swą elastyczność i przez to przestaje akomodować”.

Co to oznacza w praktyce? Wyjaśnijmy działanie soczewki na przykładzie jazdy samochodem. Brak akomodacji soczewki oka powoduje, że gdy patrzymy w dali, nie możemy swobodnie przenieść wzroku na deskę rozdzielczą – nasze oko nie jest w stanie dostosować się szybko z patrzenia w dal na bliż. I dlatego potrzebujemy okularów do bliży, tzw. „plusów”. A gdyby tak można było cofnąć czas?

Rewolucja na Twoich oczach – poznaj Clearvu®

Clearvu® Jedna z najnowszych metod dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra. Dzięki zastosowaniu zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie okulistyki. Pacjentom po 38. roku życia oferujemy doskonale nam znaną laserową korekcję wzroku, przeznaczoną do korekcji starczowzroczności, która jest rewolucją w Polsce!


Clearvu® to metoda laserowej korekcji starczowzroczności, dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra. Obejmuje pełny proces diagnostyczny i terapeutyczny, począwszy od procesu kwalifikacji, poprzez zabieg Presbyond®, aż po kompleksową opiekę pooperacyjną.


W kilka minut możesz skutecznie i bezboleśnie pozbyć się wady wzroku i na zawsze uwolnić się od okularów (bez względu na wiek). Leczenie laserem starczowzroczności to zabieg mało inwazyjny, do przeprowadzenia którego korzystamy z najnowszego sprzętu firmy Zeiss. Laserowa korekcja wzroku po 38 sprawi, że poczujesz się młody duchem i ciałem.

Nie jesteśmy perfekcyjnie symetryczni

Pewnie już się o tym przekonałeś, na przykład podczas porównywania swoich uszu, stop czy dłoni. Ludzkie ciało nie jest idealnie symetryczne i jest to zupełnie naturalne. Przez setki lat ewolucji nasz organizm nauczył się wyrównywać te niedoskonałości, dążąc do osiągnięcia balansu. Właśnie w oparciu o tę wiedzę powstała najnowsza metoda korekcji starczowzroczności Clearvu® . Polega ona na laserowej korekcji wzroku w taki sposób, aby jedno oko lepiej widziało to,  co w dali, a drugie to, co blisko. Dodatkowo, odpowiednie wykorzystanie naturalnej asymetryczności naszych oczu w połączeniu z pracą lasera umożliwia stworzenie tzw. strefy „połączonej”, dzięki czemu każde oko widzi dobrze również na odległość pośrednią. 

Podsumowując, laserowa korekcja starczowzroczności metodą Clearvu® sprawia, że Pacjent po 38. roku życia widzi dobrze na wszystkie odległości bez wspomagania się okularami.

lek. med. Barbara Czarnota-Nowakowska

Specjalista Okulistyki

„Efekty jakie będziemy mieć po zabiegu możemy zobaczyć w czasie wizyty kwalifikacyjnej. Przy pomocy soczewek okularowych pokazujemy jak będziemy widzieć po zabiegu Clearvu®.”

O jakich wadach wzroku mówimy? Które mogą być skorygowane poprzez leczenie starczowzroczności Clearvu® ?

  • Krótkowzroczność do – 8.50 dioptrii
  • Nadwzroczność + 3.50 dioptrii
  • Astygmatyzm do 2.00 dioptrii

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem:
222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

pixel