Laserowa korekcja starczowzroczności

Jeśli Twój wzrok zawsze był dobry, a dzisiaj oddalasz telefon czy książkę, by cokolwiek przeczytać, to znak, że dopadła Cię starczowzroczność – prezbiopia. Mamy rozwiązanie, które na stałe uchroni Cię przed noszeniem okularów po czterdziestce, również tych do czytania. Starość musi poczekać!

Starczowzroczność.

Kiedy pojawia się starczowzroczność. Objawy starczowzroczności.

Zapewne pamiętasz moment, w którym Twoi rodzice nagle zaczęli używać okularów do czytania, chociaż wcześniej ich nie potrzebowali. Diagnoza problemu – starczowzroczność, inaczej prezbiopia. Starcza wada wzroku to nie choroba, a efekt naturalnego starzenia się organizmu, którego nie da się powstrzymać.

Jeżeli jesteś jeszcze w pełni sił, aktywny sportowo i zawodowo, a jednak już teraz daleko wyciągasz rękę, aby zobaczyć ekran swojego smartfona, to niestety niedługo możesz być zmuszony do zakupu pierwszych okularów do czytania.

Okulary po 38. roku życia? Stop! Mamy lepsze rozwiązanie na leczenie prezbiopii. Starość nie jest dla Ciebie –musi poczekać, a my wiemy, jak ją zatrzymać!

Skąd te problemy ze wzrokiem po czterdziestce?

Za dobre widzenie w oku odpowiada między innymi soczewka. Jej rolę możemy porównać do zoomu w aparacie fotograficznym – w zależności od tego, czy patrzymy w dal, czy oglądamy coś z bliska, soczewka wyostrza obraz zmieniając odpowiednio swój kształt. Zjawisko to nazywa się akomodacją.

dr n. med. Jolanta Oficjalska

Specjalista okulistyki

„Soczewka tuż po urodzeniu jest niczym galaretka. U osób starszych lub nawet po czterdziestym piątym roku życia, wygląda jak mały kamyczek – traci swą elastyczność i przez to przestaje akomodować”.

Co to oznacza w praktyce? Wyjaśnijmy działanie soczewki na przykładzie jazdy samochodem. Brak akomodacji soczewki oka powoduje, że gdy patrzymy w dal, nie możemy swobodnie przenieść wzroku na deskę rozdzielczą – nasze oko nie jest w stanie dostosować się szybko z patrzenia w dal na bliż i dlatego potrzebujemy okularów do czytanie, tzw. „plusów”. A gdyby tak można było cofnąć czas i pożegnać starczowzroczność?

Rewolucja na Twoich oczach – poznaj Clearvu® i usuń starczowzroczność

Clearvu® to najnowsza usługa w ofercie Optegra, dostępna dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie okulistyki. To świetny sposób leczenia prezbiopii! Pacjentom po 38. roku życia oferujemy laserową korekcję wzroku, przeznaczoną do usuwania starczowzroczności.

Clearvu® to metoda laserowej korekcji starczowzroczności, dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra. Obejmuje pełny proces diagnostyczny i terapeutyczny, począwszy od procesu kwalifikacji, poprzez zabieg Presbyond®, aż po kompleksową opiekę pooperacyjną. Pomożemy Ci wyleczyć starczowzroczność laserem!

W kilka minut możesz skutecznie i bezboleśnie pozbyć się wady wzroku, dokonać korekcji starczowzroczności i na zawsze uwolnić od okularów, bez względu na wiek. Usunięcie starczowzroczności laserem to zabieg mało inwazyjny, przeprowadzany najnowszym sprzętem firmy Zeiss. Laserowa korekcja wzroku po czterdziestce sprawi, że poczujesz się młody duchem i ciałem.

Nie jesteśmy perfekcyjnie symetryczni

Pewnie już się o tym przekonałeś, na przykład podczas porównywania swoich uszu, stóp czy dłoni. Ludzkie ciało nie jest idealnie symetryczne i jest to zupełnie naturalne. Przez setki lat ewolucji nasz organizm nauczył się wyrównywać te niedoskonałości, dążąc do osiągnięcia balansu. Właśnie w oparciu o tę wiedzę powstała najnowsza metoda korekcji starczowzroczności, Clearvu®. Polega ona na laserowej korekcji wzroku w taki sposób, aby jedno oko lepiej widziało to, co daleko, a drugie to, co blisko. Dodatkowo, odpowiednie wykorzystanie naturalnej asymetrii naszych oczu w połączeniu z pracą lasera, umożliwia stworzenie tzw. strefy „połączonej”, dzięki czemu każde oko widzi dobrze, również na odległość pośrednią. A starczowzroczność znika!

Podsumowując, laserowa korekcja starczowzroczności metodą Clearvu® sprawia, że Pacjent po czterdziestym roku życia widzi dobrze na wszystkie odległości bez wspomagania się okularami.

dr n. med. Barbara Czarnota-Nowakowska

Specjalista Okulistyki, Dyrektor Chirurgii Refrakcyjnej

„Efekty, jakie osiągniemy po zabiegu Pacjent może zobaczyć w czasie wizyty kwalifikacyjnej. Przy pomocy soczewek okularowych pokazujemy jak będzie widział po operacji Clearvu®.”

Jakie wady mogą być skorygowane poprzez leczenie metodą Clearvu® ?

  • Krótkowzroczność do – 8.50 dioptrii,
  • Nadwzroczność + 3.50 dioptrii,
  • Astygmatyzm do 2.00 dioptrii.

Czy laserowa korekcja starczowzroczności jest dla mnie?

Jeśli jesteś po czterdziestce i odczuwasz dolegliwości opisane w powyższym artykule, które wskazują na występowanie starczowzroczności – nie czekaj! Umów się na wizytę kwalifikacyjną do laserowej korekcji wzroku 38+ u nas i wspólnie z lekarzem wybierz dla siebie laserową korekcję starczowzroczności. Leczeniem starczowzroczności laserem jest szybkie, całkowicie bezpieczne i daje fantastyczne rezultaty. Nie pozwól by starcza wada wzroku odebrała Ci radość z życia. Powierz swoje oczy w nasze ręce i wspólnie pozbędziemy się Twojej starczowzroczność.

System ratalny na dogodnych warunkach!
Gwarancja Lepszego Widzenia z Optegra już od 267 PLN /miesięcznie!*
* (Dotyczy oferty na zabieg laserowej korekcji wzroku w cenie 9 900 PLN; plan rat: 50 rat, RRSO: 15,87%, stopa oprocentowania stała: 10,95%)

Laserowa korekcja starczowzroczności: najczęstsze pytania i odpowiedzi

Laserowa korekcja Clearvu® polecana jest wszystkim osobom po 38 roku życia, które mają starczowzroczność i chcą pozbyć się okularów bądź soczewek kontaktowych.

Jak rozpoznać starczowzroczność? Objawem są problem z widzeniem z bliskiej odległości. Utrudnione może być więc czytanie gazety czy treści SMS-a bez uprzedniego założenia okularów.

Wielkość wady i ewentualne przeciwwskazania medyczne są dokładnie sprawdzane na wizycie kwalifikacyjnej do zabiegu.

Dalekowzroczność do ok. +3.50 dioptrii, krótkowzroczność do ok. -8.50 dioptrii i astygmatyzm do ok. 2.00 dioptrii.

Dbamy o komfort naszych Pacjentów i staramy się dostosowywać terminy zabiegów do ich potrzeb. Zwyczajowo Pacjenci nie czekają na operację dłużej niż tydzień, maksymalnie dwa tygodnie. W zależności od dostępności wolnych terminów, możliwe jest przeprowadzenie zabiegu już nawet następnego dnia po pozytywnej kwalifikacji.

Podczas wizyty będą wykonane następujące badania diagnostyczne:

  • Badanie wady refrakcji i ocena ostrości wzroku.
  • Badanie tolerancji monowizji i oka dominującego
  • Badanie przedniego odcinka oka oraz  ocena przezierności ośrodków optycznych.
  • Badanie dna oka: ocena plamki, naczyń siatkówki i obwodu siatkówki
  • Badanie topografii i tomografii rogówki, czyli kształtu, grubości oraz krzywizny rogówki.
  • Badanie gęstości komórek śródbłonka rogówki
  • Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego.
  • Badanie plamki żółtej i nerwu wzrokowego za pomocą optycznej koherentnej tomografii OCT
  • Badanie aberracji całego układu optycznego
  • Badanie długości gałki ocznej

 

Przed zabiegiem:

      • nie zakładaj miękkich soczewek kontaktowych (żelowych) przez okres 2 tygodni poprzedzających zabieg,
      • nie zakładaj twardych soczewek kontaktowych (szklanych) przez okres 4 tygodni poprzedzających zabieg,
      • na 2 doby przed zabiegiem nie spożywaj napojów alkoholowych,
      • nie przerywaj przyjmowania stosowanych już tabletek antykoncepcyjnych na 6 miesięcy przed zabiegiem i 6 miesięcy po zabiegu.


W dniu zabiegu:

      • przygotuj się na spędzenie w klinice od 3 do 4 godzin,
      • załóż wygodny strój, aby czuć się komfortowo i swobodnie,
      • zjedz lekkostrawny posiłek,
      • zabierz ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem,
      • nie wykonuj makijażu,
      • poproś bliską osobę o towarzystwo w klinice i asystę po zabiegu.


Po zabiegu:

      • bezpośrednio po zabiegu nie możesz prowadzić pojazdu,
      • postępuj zgodnie ze wszystkimi zaleceniami lekarza okulisty (zażywanie leków, stosowanie kropli),
      • możesz odczuwać dyskomfort w postaci wrażliwości na światło, łzawienia, swędzenia oczu oraz wrażenia obecności piasku w operowanym oku,
      • nie możesz pocierać oczu oraz zaciskać mocno powiek,
      • w czasie kąpieli uważaj, aby mydło lub szampon nie dostało się do zoperowanego oka,
      • noś okulary przeciwsłoneczne dla szybszej regeneracji oka,
      • zażyj tabletkę przeciwbólową w przypadku pojawienia się dolegliwości bólowych,
      • przez pierwsze kilka dni po zabiegu ogranicz pracę przy komputerze,
      • przez pierwszy miesiąc po zabiegu staraj się unikać zakurzonych i zadymionych pomieszczeń,
      • przez pierwszy miesiąc po zabiegu nie kąp się w basenie oraz nie przebywaj na pełnym słońcu lub w solarium bez okularów przeciwsłonecznych.

Stabilizacja wzroku i neuroadaptacja po zabiegu laserowej korekcji Clearvu® trwa kilka miesięcy – w tym czasie zgłaszaj się na wizyty kontrolne do lekarza prowadzącego według ustalonego planu opieki pooperacyjnej.

 

 

 

Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku, do których należy Clearvu®, to jedne z najczęściej wykonywanych procedur medycznych na świecie i obarczone niewielkim ryzykiem powikłań.

Są one uznawane za najbezpieczniejsze metody korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu.

Aż 95% Pacjentów, którzy poddali się laserowej korekcji wzroku w Klinikach Optegra, deklaruje pełne zadowolenie z rezultatów widzenia uzyskanych po zabiegu.

 

Clearvu® to najnowocześniejsze, dostępne na rynku rozwiązanie w dziedzinie okulistyki. Zabieg należy do głębokich metod laserowej korekcji wad wzroku, które są bezbolesne. Podczas zabiegu Pacjent nie odczuwa bólu, ponieważ jego oczy są znieczulone specjalnymi kroplami, które mają natychmiastowe działanie.

Ból nie jest odczuwany również po zabiegu. Występuje jedynie lekki dyskomfort, który ustępuje następnego dnia.

 

Sam zabieg przeprowadzony przy użyciu lasera trwa kilka minut, ale cała związana z nim procedura zajmuje około kilkunastu minut.

Dodatkowo, przed zabiegiem każdy Pacjent przechodzi powtórne badania. Czas przygotowania do zabiegu wynosi około 2 godzin.

Po zabiegu Pacjent udaje się do sali pozabiegowej na około godzinny odpoczynek, podczas którego ponownie bada go lekarz.

Clearvu ®, tak jak wszystkie inne zabiegi laserowej korekcji wad wzroku, wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych. Oznacza to, że nie wymaga hospitalizacji Pacjenta, który po kilku godzinach opuszcza klinikę.

Wszystkie zabiegi korekcji wad wzroku, w tym Clearvu®, wykonywane są przez doświadczony i wyspecjalizowany zespół lekarzy okulistów.

 

W większości przypadków efekt po zabiegu jest natychmiastowy – sprawność wzroku jest bardzo dobra już po jednym, dwóch dniach od zabiegu – wielu pacjentów może czytać bez okularów już następnego dnia .

Podobnie jak w przypadku każdej innej metody korekcji wzroku, również i w tej sytuacji i oko, i mózg potrzebują się zaadaptować do nowych warunków. Powrót do pełnej ostrości widzenia i pełnego komfortu (czyli okres rekonwalescencji) trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy (średnio ok. 4-6 miesięcy), co nie przeszkadza cieszyć się z efektów już następnego dnia po zabiegu.

Podczas rekonwalescencji należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza okulisty. W ciągu pierwszego tygodnia Pacjent stosuje antybiotyki oraz sterydowe i niesterydowe leki przeciwzapalne. Przez okres jednego miesiąca należy wkraplać do oczu sztuczne łzy – krople, które nawilżają gałkę oczną. Prosimy o przestrzeganie wskazań lekarza prowadzącego.

Wszystkim zabiegom laserowej korekcji wzroku, a więc również Clearvu®, nie mogą zostać poddane osoby z zaćmą, jaskrą, zespołem suchego oka, skłonnościami do zapalnych schorzeń oczu, z alergią. Ponadto, przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, okres karmienia piersią czy posiadanie rozrusznika serca. W niektórych przypadkach zabieg nie może też odbyć się u osób, które cierpią na niektóre choroby autoimmunologiczne lub mają nieustabilizowaną gospodarkę hormonalną.
Przed zabiegiem każdy Pacjent odbywa obligatoryjną wizytę kwalifikacyjną.

Tak. Nie ma możliwości przeprowadzenia zabiegu Clearvu® tylko na jednym oku.

 

W większości przypadków efekt po zabiegu jest natychmiastowy, a sprawność wzroku jest bardzo dobra już po jednym, dwóch dniach od zabiegu. Oznacza to powrót do normalnego funkcjonowania.

Przez pierwszy miesiąc po zabiegu zalecamy zrezygnować z uprawiania sportów, podczas których następuje obfite wydzielanie potu w okolicach twarzy. Należy też unikać narażania oczu na dotyk np. dłoni lub ciał obcych. Nie należy również uprawiać sportów wodnych. Inne formy aktywności fizycznej można podjąć już tydzień po zabiegu.

Przez okres pierwszego miesiąca po zabiegu nie należy chodzić do solarium oraz kąpać się w basenie, morzu czy jeziorze.
Przez okres dwóch miesięcy po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny i nurkować.

Dla należytej rekonwalescencji po zabiegu laserowej korekcji wzroku należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza okulisty. Dotyczy to nie tylko zażywania leków czy stosowanie kropli, ale również wszystkich pozostałych wytycznych, o których lekarz dokładnie poinformuje w dniu zabiegu.

Laserowa korekcja wzroku, podobnie jak każdy inny zabieg, niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań.

Jest ono relatywnie niskie, bo przypadku laserowej korekcji wzroku powikłania odnotowywane są zaledwie w 2-3 % zabiegów.

Najpopularniejszymi dolegliwościami, które można odczuwać po zabiegu są pieczenie i łzawienie oka. Przez kilka dni, a nawet tygodni, możemy też zauważać brak pełnej ostrości widzenia, co jest normalnym stanem po operacji. Ostrość widzenia powinna powrócić w pełni maksymalnie po kilku tygodniach. Laserowa korekcja wzroku może powodować również uczucie tzw. suchego oka, efekt zamglenia oraz spadek jakości widzenia w słabym świetle (np. po zmroku). Istnieje również niewielkie ryzyko nieprawidłowego zrastania się płatka rogówki, co może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowego zabiegu, który wykonywany jest już bez dodatkowych opłat.

Laserowa korekcja wzroku jest zaliczana do zabiegów medycyny estetycznej, co na całym świecie (także w Polsce) oznacza, że jest wykonywana wyłącznie w klinikach prywatnych.
W związku z tym jej koszty nie mogą być pokryte w ramach umowy z NFZ.

Rezultaty laserowej korekcji wzroku mają charakter stały i rzadko zdarza się, że zabieg trzeba powtórzyć.

W zdecydowanej większości przypadków zabieg skutkuje całkowitym pozbyciem się wady. Jeżeli jednak, np. ze względów medycznych, nie jest to możliwe wówczas Pacjent może liczyć na znaczną poprawę wzroku, o czym zostanie informowany na wizycie kwalifikacyjnej.
Laserową korekcję wzroku wykonuje się raz i wada nie powinna się odnawiać.

Pacjent powinien ściśle przestrzegać zaleceń lekarza Optegra, które będą przedstawione i szczegółowo objaśnione w dniu zabiegu. Zalecenia te obejmują sposób stosowania przepisanych lub zalecanych leków, informacje o czynnościach, od których Pacjent powinien się powstrzymać lub wykonywanie których powinien ograniczyć w okresie po zabiegu w Optegra. Lekarz Optegra w dniu zabiegu przedstawi Pacjentowi również plan wizyt kontrolnych po takim zabiegu, przy czym Pacjent, w celu utrzymania ważności gwarancji zobowiązany jest odbywać obowiązkowe wizyty kontrolne.

Plan obowiązkowych wizyt kontrolnych po zabiegu Clearvu™, o ile lekarz Optegra nie zaleci inaczej:

  • 1 dzień po zabiegu,
  • 1 miesiąc po zabiegu,
  • 3 miesiąc po zabiegu,
  • i ostatnia wizyta pomiędzy 11 a 18 miesiącem po zabiegu.

Lekarz Optegra może zalecić dodatkowe wizyty poza powyższym schematem;

Po odbyciu ostatniej z wizyt kontrolnych, o których mowa powyżej tj. wizyty pomiędzy 11, a 18 miesiącem po zabiegu, dalsze wizyty kontrolne, co do zasady nie stanowią już warunku koniecznego dla utrzymania niniejszej Gwarancji i mają wyłącznie charakter fakultatywny, chyba że lekarz Optegra, z przyczyn medycznych lub na życzenie Pacjenta uzna, że konieczne jest wprowadzenie indywidualnego trybu dalszych obowiązkowych wizyt kontrolnych dla danego Pacjenta i fakt ten wraz z uzasadnieniem odnotuje w dokumentacji medycznej Pacjenta.

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem:

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

pixel