Witamy w Klinice okulistycznej
Optegra w Katowicach!

Wizyta kwalifikacyjna jest najważniejsza
Dlaczego wizyta kwalifikacyjna jest najważniejsza?
24 specjalistyczne badania diagnostyczne
Poznaj korzyści wizyty w Optegra
Fakty i mity dotyczące laserowej korekcji wzroku
Rozwiej swoje wątpliwości

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem:
222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

opt-header-logo
Co zyskujesz?
 • Pakiet 24 specjalistycznych badań diagnostycznych wykonywanych z wykorzystaniem technologii najnowszej generacji.
 • Opiekę najbardziej doświadczonych okulistów w Polsce.
 • Najszerszy wybór metod korekcji wad wzroku.
 • Odpowiedź na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.
 • Dobór zabiegu korekcji wzroku odpowiedniego do Twojej wady i preferencji.

Najbardziej rozbudowany zestaw badań w ramach kwalifikacji do zabiegu laserowej korekcji wzroku, zapewniający najwyższe bezpieczeństwo laserowej korekcji wzroku.

Wizyta kwalifikacyjna
jest NAJWAŻNIEJSZA

Umów wizytę kwalifikacyjną do laserowej korekcji wzroku za 299 zł,
a w przypadku pozytywnej kwalifikacji dodatkowo odliczymy 299 zł od ceny zabiegu!

Umów wizytę

Dlaczego wizyta kwalifikacyjna jest najważniejsza?

Wizyta kwalifikacyjna jest niezbędna przed zabiegiem laserowej korekcji wzroku.

Dzięki szczegółowym badaniom i poznaniu oczekiwań pacjenta lekarz może zaproponować najbardziej bezpieczny i efektywny typ zabiegu. Wykluczone zostają również wszelkie przeciwwskazania. W dniu kwalifikacji pacjent spędza w klinice nieco ponad godzinę.

Po rejestracji w recepcji pacjent otrzymuje kwestionariusz dotyczący jego stanu zdrowia i widzenia. Po jego wypełnieniu, proszony jest na badania.

W pierwszej kolejności badana jest grubość i krzywizna rogówki, czyli tej części oka na której wykonuje się zabieg. Mierzona jest długość gałki ocznej, ciśnienie wewnątrzgałkowe oraz aberracje oka, czyli zniekształcenia obrazu, których nie można skorygować za pomocą okularów, czy soczewek kontaktowych. W razie potrzeby wykonywane są również inne badania takie jak OCT siatkówki, czy pomiar komórek śródbłonka rogówki.

Wykonywane jest również szczegółowe badanie wady wzroku.

W naszych klinikach pomiar wady wzroku i ostrości widzenia wykonywany jest przez optometrystę, czyli osobę specjalizującą się w takich badaniach. Oczy są badane za pomocą autokeratorefraktometru (komputerowe badanie wzroku), a następnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu dobierana jest najlepsza korekcja. Sprawdzamy ostrość wzroku, wadę wzroku (wada sferyczna i astygmatyzm), widzenie obuoczne (współpracę między oczami), widzenie z bliskich odległości. Należy pamiętać, że wyniki badań przy doborze okularów, czy soczewek kontaktowych są często odmienne od tych uzyskanych przed zabiegiem laserowym, wynika to z faktu, że niejednokrotnie przy doborze okularów zapisywana jest niepełna moc sferyczna lub cylindryczna.

Po wykonaniu opisanych wyżej badań do oczu pacjenta wpuszczane są krople, które rozszerzają źrenice.

Ostatnim etapem wizyty kwalifikacyjnej jest spotkanie z lekarzem. Lekarz bada oczy pacjenta przy biomikroskopie (lampie szczelinowej), ogląda rogówkę, soczewkę i dno oka. Powiększenie mikroskopu pozwala na dokładne obejrzenie struktur oka i ocenę ich budowy. Sprawdzane jest również nawilżenie oka i wydzielanie łez. Wszystkie badania są bezbolesne. Bardzo istotny jest też wywiad podczas którego lekarz pyta o takie rzeczy jak wykonywany zawód, czy hobby. Tylko zebranie pełnej informacji na temat trybu życia pacjenta wraz z analizą wyników wcześniejszych pomiarów pozwala lekarzowi zaproponować zabieg lub zabiegi które spełnią w najwyższym stopniu oczekiwania pacjenta. Podczas rozmowy z lekarzem pacjent otrzymuje informacje do których zabiegów może zostać zakwalifikowany, czym się one od siebie różnią, jak wygląda sam zabieg oraz okres rekonwalescencji. Jest również czas na zadanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości.

Po wizycie u lekarza, w recepcji pacjent otrzymuje komplet dokumentów - zgodę na zabieg i zalecenia przed i po zabiegowe. Może również od razu zarezerwować termin zabiegu.

Warto pamiętać, że w związku z podaniem kropli rozszerzających źrenice przez około 3 godziny po wizycie w naszej klinice widzenie będzie pogorszone i nie należy w tym czasie prowadzić samochodu.

Podczas wizyty kwalifikacyjnej wykonujemy:
 1. Komputerowe badanie refrakcji - przy użyciu autokeratorefraktometru (komputerowe badanie wzroku).

 2. Ocena dotychczasowej jakości widzenia (sprawdzenie ostrości wzroku bez korekcji i w korekcji własnej pacjenta).

 3. Szczegółowe badanie ostrości wzroku z pełną diagnostyką wady wzroku.

 4. Określenie zaburzeń widzenia obuocznego.

 5. Badanie widzenia z bliska.

 6. Test oka dominującego - badanie mające na celu ustalenie oka dominującego czyli tego, które Pacjent nieświadomie wykorzystuje jako oko "ważniejsze".

 7. Test cross-blur - badanie tolerancji Presbyond.

 8. Pomiar liczby komórek śródbłonka rogówki z użyciem mikroskopu spekularnego.

 9. Aberrometria - pomiar aberracji - zniekształceń układu optycznego oka

 10. Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego (w okresie pandemii COVID -19 badanie jest wykonywane wyłącznie w niezbędnych przypadkach.

 11. Topografia rogówki

 1. Badanie aparatem IOL Master.

 2. Tomografia rogówki, pachymetria.

 3. Pomiar średnicy źrenicy.

 4. Pogłębiony wywiad medyczny.

 5. Badanie przedniego odcinka oka w biomikroskopie.

 6. Ocena przezierności ośrodków optycznych.

 7. Badanie dna oka.

 8. Ocena ilościowa i jakościowa filmu łzowego z testem Schirmera.

 9. OCT rogówki.

 10. W przypadku wskazań OCT tylnego odcinka oka (plamka żółta i tarcza).

 11. Komputerowe badanie wzroku po cykloplegii.

 12. Badanie refrakcji i ostrości wzroku po rozszerzeniu źrenic (po cykloplegii).

 13. Zdrowotny wywiad medyczny i sprawdzenie oczekiwań Pacjenta po zabiegu.

Poznaj naszych zadowolonych Pacjentów:

test-1

Jestem zachwycona i wszystkim gorąco polecam! To była najlepsza decyzja w moim życiu! Już na drugi dzień widziałam 100 razy lepiej! To było niesamowite uczucie, z dnia na dzień mój wzrok się polepszał.

JOANNA OPOZDA
AKTORKA
test-2

Patrzę na świat nowymi oczami Teraz czuję, że dzięki zabiegowi korekcji wzroku Femto mogę wszystko! Czuję, jakbym dostała nowe życie.

AGATA ZAŁĘCKA
AKTORKA

Pierwszy raz od ponad 20 lat widzę wyraźnie, nie patrząc przez okulary…. Pierwszy raz przyglądam się na scenie i w realu szczegółom, których dotąd nie dostrzegałem.

WOJCIECH BLACH
AKTOR
test-3

Okulary to obowiązkowy gadżet dla tych, którzy mają problem ze wzrokiem. Wybierając klinikę Optegra zastanawiałem się czy istnieje w ogóle możliwość, by mimo posiadanej wady, zobaczyć więcej. 
Okazało się oczywiście, że tak. Jestem po zabiegu laserowej korekcji lewego oka i mogę powiedzieć jedno: cuda się zdarzają! Nareszcie mogę czytać najdrobniejsze literki, nie używając okularów optycznych.
Zawsze czytam skład produktów, które wykorzystuję do pracy w kuchni. Teraz wiem, co kupuję, bez pomocy okularów. 
To jest super sposób na to, by nie przynieść kota w worku. I dzięki komu to? 
Dzięki Optegra!

ANDRZEJ POLAN
KUCHARZ
test-4

Nie mogłam podarować mojej Mamie lepszego prezentu na Dzień Matki. Dzięki laserowej korekcji wzroku w Waszej klinice,  mama patrzy na świat otwartymi oczami i z uśmiechem na twarzy. Krótki i całkowicie bezbolesny zabieg to znakomita alternatywa dla osób borykających się z wadą wzroku, które nie lubią bądź nie tolerują okularów i soczewek kontaktowych. Jestem ogromnie wdzięczna  dr Barbarze Czarnocie za pełen profesjonalizm połączony z troskliwą opieką. Jestem szczerze wzruszona…Dziękuję!

AGNIESZKA WŁODARCZYK
AKTORKA
test-5

Świat jest piękny, tylko trzeba go zobaczyć.
Ja go widzę!
Dobrze trafiłeś, też go zobaczysz!

ANDRZEJ SUPRON
SPORTOWIEC
test-6

Już dwa dni po laserowej korekcji wzroku w klinice ..... mój syn oglądał świat z zachwytem. O! Niesamowite! Pierwszy raz widzę ostro wieżę kościoła przy Placu Zbawiciela! I tak zachwycał się co chwila :-))) Oddałam mojego Filipa w ręce kliniki.......z pełnym zaufaniem, bo rok wcześniej z powodzeniem podobną operację (inna wada wzroku) zrobił mój ukochany i był bardzo zadowolony. Wiem, że prędzej czy później ja też tam trafię!

GRAŻYNA WOLSZCZAK
AKTORKA
test-7

Mój partner, Paweł jest przewodnikiem wysokogórskim. W lipcu rusza na wyprawę do Chin. Będzie zdobywał 7-tysięcznik Muztagh Ata i zjeżdżał z niego na nartach. Biega też maratony, więc laserowa korekcja wady wzroku to dla niego najlepszy prezent. Dziękujemy za okulistyczną opiekę nad naszą rodziną i super profesjonalizm!

BEATA SADOWSKA
DZIENNIKARKA
test-8

6 lat chodziłam w okularach korekcyjnych, następne 10 lat nosiłam soczewki kontaktowe, a zaledwie 15 minut wystarczyło, aby zakończyć ten etap w moim życiu i odzyskać wzrok! Dziękuję ! :)

HONORATA SKARBEK
PIOSENKARKA

Fakty i mity dotyczące laserowej korekcji wzroku

 • Wizyta kwalifikacyjna jest najważniejsza

  Wizyta kwalifikacyjna do zabiegu laserowej korekcji wzroku w Optegra jest:

  • Szczegółową rozmową z lekarzem okulistą, podczas której ustalane są: powody decyzji o korekcji wzroku, preferencje odnośnie zabiegu, a także oczekiwania związane z jego wynikiem, dostosowane do stylu życia i specyfiki pracy Pacjenta.
  • Kompleksowym pakietem 24 badań przeprowadzanych z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu okulistycznego.

  Mając wykonaną pełną diagnostykę oraz znając indywidualne preferencje każdego Pacjenta, lekarz okulista proponuje najbardziej optymalną metodę korekcji.


  Dr n. med. Dominika Janiszewska-Bil

  OPTEGRA KATOWICE

Masz pytania?

 Zachęcamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.

Skontaktuj się z nami!
Jesteś zdecydowany?

Umów wizytę kwalifikacyjną do laserowej korekcji wzroku za 299 zł i skorzystaj z rabatu – 299 zł na zabieg laserowej korekcji wzroku!

Umów wizytę

Zobacz, co o wizycie kwalifikacyjnej do laserowej korekcji wzroku mówią
Lekarze Optegra:

video-1
video-2
video-3

Cennik zabiegów laserowej korekcji wzroku dostępnych w Klinikach Optegra:

 • WIZYTA KWALIFIKACYJNA do zabiegu to pakiet aż 24 specjalistycznych badań.

  To tak wiele za tak niewiele.

  To tak wiele za tak niewiele.

  299,00 zł
 • LENTIVU® - METODA LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU III GENERACJI

  INNOWACYJNA I NAJBARDZIEJ PRZYJAZNA METODA LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU

  Lentivu® to przełomowe, autorskie rozwiązanie Optegra, zapewniające najwyższą jakość mikrosoczewkowej korekcji wzroku. To najbardziej nowoczesna metoda korekcji wzroku, podczas której lekarz okulista w 24 sekundy skoryguje Twoją wadę wzroku.

  Zabieg Lentivu® dwoje oczu

  LENTIVU® - METODA LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU III GENERACJI INNOWACYJNA I NAJBARDZIEJ PRZYJAZNA METODA LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU Lentivu® to przełomowe, autorskie rozwiązanie Optegra, zapewniające najwyższą jakość mikrosoczewkowej korekcji wzroku. To najbardziej nowoczesna metoda korekcji wzroku, podczas której lekarz okulista w 24 sekundy skoryguje Twoją...

  8 550,00 zł* 9 999 zł
 • FemtoLASIK - METODA LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU II GENERACJI

  Metoda FemtoLASIK jest uznawana na świecie za „złoty standard” chirurgii refrakcyjnej, ze względu na bezpieczeństwo śródoperacyjne, precyzję, duży zakres korygowanych wad oraz lepszą jakość widzenia po zabiegu w stosunku do starszych metod.

  Zabieg FemtoLASIK - dwoje oczu

  FemtoLASIK - METODA LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU II GENERACJI Metoda FemtoLASIK jest uznawana na świecie za „złoty standard” chirurgii refrakcyjnej, ze względu na bezpieczeństwo śródoperacyjne, precyzję, duży zakres korygowanych wad oraz lepszą jakość widzenia po zabiegu w stosunku do starszych metod.

  7 550,00 zł* 8 899 zł
 • FemtoLASIK LBV

  Zabieg FemtoLASIK LBV stanowi jedną z najnowocześniejszych alternatyw dla innych metod korekcji wad wzroku, a jego celem jest stworzenie warunków do możliwie jak największej niezależności od okularów i soczewek kontaktowych. Zabieg FemtoLASIK LBV jest dedykowany głównie dla pacjentów, u których spodziewamy się w niedalekiej przyszłości pojawienia się objawów starczowzroczności, czyli konieczności zakładania okularów do bliskich odległości. Podczas tego zabiegu, opartego na procedurze FemtoLASIK - modelujemy rogówkę specjalnym profilem ablacji, który poprzez kontrolowane wytworzenie aberracji sferycznych, pozytywnie wpływa na głębię widzenia u pacjenta. Zwiększenie głębi widzenia powoduje wydłużenie czasu, w jakim Pacjent nie ma konieczności korzystania z okularów do czytania z bliskich odległości.

  Zabieg FemtoLASIK LBV - dwoje oczu

  Zabieg FemtoLASIK LBV stanowi jedną z najnowocześniejszych alternatyw dla innych metod korekcji wad wzroku, a jego celem jest stworzenie warunków do możliwie jak największej niezależności od okularów i soczewek kontaktowych. Zabieg FemtoLASIK LBV jest dedykowany głównie dla pacjentów, u których spodziewamy się w niedalekiej przyszłości pojawienia się objawów starczowzroczności, czyli konieczności zakładania okularów do bliskich odległości. Podczas tego zabiegu, opartego na procedurze FemtoLASIK - modelujemy rogówkę specjalnym profilem ablacji, który poprzez kontrolowane wytworzenie aberracji sferycznych, pozytywnie wpływa na głębię widzenia u pacjenta. Zwiększenie głębi widzenia powoduje wydłużenie czasu, w jakim Pacjent nie ma konieczności korzystania z okularów do czytania z bliskich odległości.

  8 550,00 zł*
 • CLEARVU® - METODA LASEROWEJ KOREKCJI STARCZOWZROCZNOSCI (PREZBIOPII)

  Zabieg Clearvu® dwoje oczu

  Clearvu® Jedna z najnowszych metod dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra. Dzięki zastosowaniu zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie okulistyki. Pacjentom po 40 roku życia oferujemy doskonale nam znaną laserową korekcję wzroku do korekcji starczowzroczności, co jest rewolucją w Polsce!

  Zabieg CLEARVU® - dwoje oczu

  CLEARVU® - METODA LASEROWEJ KOREKCJI STARCZOWZROCZNOSCI (PREZBIOPII) Zabieg Clearvu® dwoje oczu Clearvu® Jedna z najnowszych metod dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra. Dzięki zastosowaniu zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie okulistyki. Pacjentom po 40 roku życia oferujemy doskonale nam znaną laserową korekcję wzroku do korekcji...

  10 350,00 zł*
 • EBK - METODA LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU I GENERACJI

  EBK to zabieg korekcji wad wzroku polegający na zastosowaniu narzędzia EpiClear, które przygotowuje powierzchnię oka do powierzchownego działania lasera.

  Po zabiegu należy przez kilka dni nosić soczewkę kontaktową, która pełni funkcję opatrunku pooperacyjnego. Przez kolejne 2-3 doby, Pacjent odczuwa przemijające dolegliwości bólowe.

  Zabieg EBK - dwoje oczu

  EBK - METODA LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU I GENERACJI EBK to zabieg korekcji wad wzroku polegający na zastosowaniu narzędzia EpiClear, które przygotowuje powierzchnię oka do powierzchownego działania lasera. Po zabiegu należy przez kilka dni nosić soczewkę kontaktową, która pełni funkcję opatrunku pooperacyjnego. Przez kolejne 2-3 doby, Pacjent odczuwa...

  6 699,00 zł
 • LASEK - METODA LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU I GENERACJI

  Podczas korekcji wzroku metodą LASEK usunięcia nabłonka dokonuje się metodami chemicznymi. Następnie, tak jak w przypadku EBK, działaniu lasera zostają poddane wierzchnie warstwy rogówki.

  Zabieg LASEK - jedno oko

  LASEK - METODA LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU I GENERACJI Podczas korekcji wzroku metodą LASEK usunięcia nabłonka dokonuje się metodami chemicznymi. Następnie, tak jak w przypadku EBK, działaniu lasera zostają poddane wierzchnie warstwy rogówki.

  1 649,50 zł
  Zabieg LASEK - dwoje oczu
  3 299,00 zł

* cena z odliczonym kosztem kwalifikacji (299zł)

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem:
222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

pixel