Wizyta kwalifikacyjna jest najważniejsza
Dlaczego wizyta kwalifikacyjna jest najważniejsza?
Rewolucja na Twoich oczach!

Laserowa korekcja starczowzroczności Clearvu® dostępna wyłącznie w Optegra. Pozbądź się okularów po 40 roku życia na dobre!

Fakty i mity dotyczące laserowej korekcji starczowzroczności
Rozwiej swoje wątpliwości

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem:
222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

Clearvu

Pacjentom po 40 roku życia oferujemy doskonale nam znaną laserowej korekcję wzroku do korekcji starczowzroczności, co jest rewolucją w Polsce!

W kilka minut, skutecznie i bezboleśnie pozbędziesz się wady wzroku i na zawsze uwolnisz się od okularów. To zabieg mało inwazyjny, do przeprowadzenia którego korzystamy z najnowszego sprzętu firmy Zeiss.

Clearvu® to najnowsza usługa w ofercie Optegra, dostępna dzięki zastoso­waniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie okuli­styki.

Wizyta kwalifikacyjna
jest NAJWAŻNIEJSZA

Umów wizytę kwalifikacyjną do laserowej korekcji wzroku za 299 zł,
a w przypadku pozytywnej kwalifikacji dodatkowo odliczymy 299 zł od ceny zabiegu!

Umów wizytę

Dlaczego wizyta kwalifikacyjna jest najważniejsza?

Wizyta kwalifikacyjna jest niezbędna przed zabiegiem laserowej korekcji wzroku.

Dzięki szczegółowym badaniom i poznaniu oczekiwań pacjenta lekarz może zaproponować najbardziej bezpieczny i efektywny typ zabiegu. Wykluczone zostają również wszelkie przeciwwskazania. W dniu kwalifikacji pacjent spędza w klinice nieco ponad godzinę.

Po rejestracji w recepcji pacjent otrzymuje kwestionariusz dotyczący jego stanu zdrowia i widzenia. Po jego wypełnieniu, proszony jest na badania.

W pierwszej kolejności badana jest grubość i krzywizna rogówki, czyli tej części oka na której wykonuje się zabieg. Mierzona jest długość gałki ocznej, ciśnienie wewnątrzgałkowe oraz aberracje oka, czyli zniekształcenia obrazu, których nie można skorygować za pomocą okularów, czy soczewek kontaktowych. W razie potrzeby wykonywane są również inne badania takie jak OCT siatkówki, czy pomiar komórek śródbłonka rogówki.

Wykonywane jest również szczegółowe badanie wady wzroku.

W naszych klinikach pomiar wady wzroku i ostrości widzenia wykonywany jest przez optometrystę, czyli osobę specjalizującą się w takich badaniach. Oczy są badane za pomocą autokeratorefraktometru (komputerowe badanie wzroku), a następnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu dobierana jest najlepsza korekcja. Sprawdzamy ostrość wzroku, wadę wzroku (wada sferyczna i astygmatyzm), widzenie obuoczne (współpracę między oczami), widzenie z bliskich odległości. Należy pamiętać, że wyniki badań przy doborze okularów, czy soczewek kontaktowych są często odmienne od tych uzyskanych przed zabiegiem laserowym, wynika to z faktu, że niejednokrotnie przy doborze okularów zapisywana jest niepełna moc sferyczna lub cylindryczna.

Po wykonaniu opisanych wyżej badań do oczu pacjenta wpuszczane są krople, które rozszerzają źrenice.

Ostatnim etapem wizyty kwalifikacyjnej jest spotkanie z lekarzem. Lekarz bada oczy pacjenta przy biomikroskopie (lampie szczelinowej), ogląda rogówkę, soczewkę i dno oka. Powiększenie mikroskopu pozwala na dokładne obejrzenie struktur oka i ocenę ich budowy. Sprawdzane jest również nawilżenie oka i wydzielanie łez. Wszystkie badania są bezbolesne. Bardzo istotny jest też wywiad podczas którego lekarz pyta o takie rzeczy jak wykonywany zawód, czy hobby. Tylko zebranie pełnej informacji na temat trybu życia pacjenta wraz z analizą wyników wcześniejszych pomiarów pozwala lekarzowi zaproponować zabieg lub zabiegi które spełnią w najwyższym stopniu oczekiwania pacjenta. Podczas rozmowy z lekarzem pacjent otrzymuje informacje do których zabiegów może zostać zakwalifikowany, czym się one od siebie różnią, jak wygląda sam zabieg oraz okres rekonwalescencji. Jest również czas na zadanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości.

Po wizycie u lekarza, w recepcji pacjent otrzymuje komplet dokumentów - zgodę na zabieg i zalecenia przed i po zabiegowe. Może również od razu zarezerwować termin zabiegu.

Warto pamiętać, że w związku z podaniem kropli rozszerzających źrenice przez około 3 godziny po wizycie w naszej klinice widzenie będzie pogorszone i nie należy w tym czasie prowadzić samochodu.

Clearvu® - kolejny etap osiągania doskonałości w okulistyce

Clearvu® to pełny proces diagnostyczny i terapeutyczny, począwszy od pro­cesu kwalifikacji, poprzez zabieg Presbyond®, aż po kompleksową opiekę pooperacyjną.

Clearvu® to laserowa korekcja starczowzroczności dostępna wyłącznie w Sieci Klinik Okulistycznych Optegra:

 • Uniwersalna: akceptowalna przez 95% Pacjentów.

 • Skuteczna: pozwala uwolnić się od okularów przez 90 % czasu.

 • Wygodna: zabieg odbywa się oba oczy jednocześnie i trwa kilkanaście minut. Cała procedura to kilka godzin, po których Pacjent bezpiecznie opuszcza klinikę.

 • Bezpieczna: oparta na dobrze znanej procedurze FemtoLASIK. W Optegra wykonaliśmy kilkadziesiąt tysięcy tego rodzaju procedur.

 • Bezbolesna: jak wszystkie nowoczesne metody laserowej korekcji wzroku. Podczas zabiegu oczy znieczulone są kroplami

 • Odwracalna i z możliwą dokorekcji: objęta Gwarancją Lepszego Widzenia.

Fakty i mity dotyczące laserowej korekcji starczowzroczności

 • Laserowa korekcja starczowzroczności jest bezpieczna

  Laserowa korekcja starczowzroczności Clearvu® to usługa nowa, ale oparta na dobrze nam znanej metodzie FemtoLASIK. Na świecie wykonano miliony zabiegów wzroku tą metodą. Zabieg jest przeprowadzany za pomocą najnowocześniejszych laserów firmy ZEISS, a twórcy użytej w nich technologii zostali uhonorowani nagrodą Nobla.

  Poza tym, Clearvu® to rodzaj laserowej korekcji wzroku, która jest jedną z najczęściej wykonywanych procedur medycznych na świecie i obarczone bardzo niskim ryzykiem powikłań.


  Lek. med. Barbara Czarnota-Nowakowska

  OPTEGRA POZNAŃ

Masz pytania?

 Zachęcamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.

Skontaktuj się z nami!
Jesteś zdecydowany?

Umów wizytę kwalifikacyjną do laserowej korekcji wzroku za 299 zł,
a w przypadku pozytywnej kwalifikacji dodatkowo odliczymy 299 zł od ceny zabiegu!

Umów wizytę

Zobacz, co o wizycie kwalifikacyjnej do laserowej korekcji starczowzroczności mówią
Lekarze Optegra:

video-1
video-2
video-3

Cennik - Zabieg laserowej korekcji starczowzroczności w Klinikach Optegra:

 • CLEARVU® - METODA LASEROWEJ KOREKCJI STARCZOWZROCZNOSCI (PREZBIOPII)

  Zabieg Clearvu® dwoje oczu

  Clearvu® Jedna z najnowszych metod dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra. Dzięki zastosowaniu zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie okulistyki. Pacjentom po 40 roku życia oferujemy doskonale nam znaną laserową korekcję wzroku do korekcji starczowzroczności, co jest rewolucją w Polsce!

  CLEARVU® - METODA LASEROWEJ KOREKCJI...

  CLEARVU® - METODA LASEROWEJ KOREKCJI STARCZOWZROCZNOSCI (PREZBIOPII) Zabieg Clearvu® dwoje oczu Clearvu® Jedna z najnowszych metod dostępna wyłącznie w Klinikach Optegra. Dzięki zastosowaniu zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie okulistyki. Pacjentom po 40 roku życia oferujemy doskonale nam znaną laserową korekcję wzroku do korekcji...

  12 500,00 zł *
  cena dotyczy Klinik Optegra w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi
  10 600,00 zł *
  cena dotyczy Klinik Optegra w Rzeszowie, Lublinie

* cena z odliczonym kosztem kwalifikacji (299zł)

Chcesz poznać nasz cennik innych zabiegów?

Zobacz cały cennik

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem:
222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00