Laserowa korekcja wzroku

Twój dzień rozpoczyna się od szukania okularów? Chciałbyś to zmienić? Zapisz się na laserową korekcję wzroku. Kilkuminutowy zabieg pomoże Ci skutecznie i bezboleśnie odzyskać ostrość widzenia w każdych warunkach. Nie będziesz już potrzebować okularów!

Laserowa korekcja wzroku pozwala skorygować wadę krótkowzroczności (potocznie zwaną „minusami”), nadwzroczności (zwaną „plusami”), a także astygmatyzm. Na czym polegają te wady wzroku? Wyjaśniamy to w poniższym filmie:

Laserowa korekcja wzorku i operacja oka

Wady wzroku wynikają z nieprawidłowych proporcji w budowie oka. W oku miarowym, czyli nie obarczonym wadą refrakcji obraz skupia się na siatkówce, co pozwala widzieć ostro i wyraźnie. U osób krótkowzrocznych światło skupiane jest przed siatkówką, a u osób dalekowzrocznych za nią, w związku z tym widziany obraz jest niewyraźny, mogą też występować inne niepożądane efekty jak bóle głowy i oczu. Aby uniknąć takiego stanu niezbędne jest skorygowanie wady wzroku. 

Korekcja laserowa wzroku

Niezależnie od tego, czy cierpisz na krótko- czy na dalekowzroczność, dodatkowo możesz mieć problem z astygmatyzmem. Na czym polega ta wada? Szczegółowo wyjaśnia to nasz specjalista, lek. med. Marcin Smorawski:

lek. med. Marcin Smorawski

Specjalista Okulistyki

„Kolejną wadą wzroku jest astygmatyzm. Możemy sobie wyobrazić, choć należy pamiętać, że to jedynie przybliżenie, że nasza rogówka ma kulisty kształt- jak piłka do nogi. Jeśli w oku występuje astygmatyzm to rogówka ma kształt zbliżony do piłki do rugby. W związku z tym w pionie i w poziomie ma inną moc- inną wadę wzroku- ta różnica to astygmatyzm.”

Laserowe usuwanie wady wzroku to szybki, skuteczny i mało inwazyjny zabieg, który wykonuje się wyłącznie na zewnętrznej części oka, czyli na rogówce.

Celem laserowej korekcji wzroku jest takie skorygowanie kształtu rogówki, aby światło wpadające do oka skupiane było na siatkówce. W przypadku nadwzroczności tzw. „plusów” rogówkę uwypuklamy w przypadku krótkowzroczności tzw. „minusów” spłaszczamy, a korygując astygmatyzm– rogówkę wyrównujemy.


lek. med. Barbara Czarnota-Nowakowska

Specjalista Okulistyki

„My nie jesteśmy rzeźbiarzami, za precyzję tego zabiegu odpowiadają nasze lasery; co prawda oceniamy topografię rogówki, ale dopiero w połączeniu z zaawansowaną technologią jesteśmy precyzyjni na miarę XXI wieku. Operacja laserowa oczu to prawdziwy przełom w korygowaniu wad wzroku.”

O jakich wadach wzroku mówimy? Które nadają się do korekcji? Prawie wszystkie!

  • Krótkowzroczność do – 12.00 dioptrii
  • Nadwzroczność + 6.00 dioptrii
  • Astygmatyzm do 6.00 dioptrii

Czy istnieją jakieś ograniczenia wieku do przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku jest przeznaczona dla osób powyżej 21 roku życia ze stabilną wadą wzroku. Zabiegowi mogą się poddać również osoby młodsze, pełnoletnie. W takim przypadku oczekujemy udokumentowanej stabilności wady wzroku co najmniej na przestrzeni ostatniego roku. Zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną w naszej klinice- znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla każdego naszego Pacjenta.

Precyzja gwarancją bezpieczeństwa

Laserowa korekcja wzroku, w tym korekcja astygmatyzmu, to jedna z najczęściej wykonywanych procedur chirurgicznych na świecie. Jest to zabieg obarczony niskim ryzykiem powikłań.

W sieci klinik okulistycznych Optegra laserowa korekcja wzroku wykonywana jest od ponad 20 lat. Nasi lekarze specjaliści należą do grupy pierwszych medyków, którzy wykonywali te zabiegi w Polsce. W Optegra korzystamy z dwóch rodzajów laserów – excimerowego i femtosekundowego. O tym, czym one się różnią, chętnie opowiedzą wam szczegółowo nasi specjaliści. My możemy tylko wspomnieć, że laser femtosekundowy powstał dzięki wieloletniej pracy naukowców uhonorowanych nagrodą Noblaa precyzję lasera excimerowego możemy porównać do usunięcia ¼ ludzkiego włosa.

Obecnie korekcja wzroku przy użyciu lasera to bezbolesna i szybka metoda pozbycia się okularów i soczewek kontaktowych, umożliwiająca powrót do pracy i hobby już po kilku dniach od zabiegu. To wspaniały sposób uzyskania lepszego widzenia i nowej jakości życia.

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem:
222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

pixel