Okuloplastyka – bezpieczne zabiegi okolic oka

Problemy związane z nieprawidłowym ustawieniem powiek, a także zmiany na powiekach oraz w okolicach oczu nie są wyłącznie defektami estetycznymi, wpływającymi na nasz wygląd. Powyższe problemy mogą mieć również istotny wpływ na jakość i komfort widzenia.

  • Masz problem z opadającymi powiekami?
  • Masz problem z nadmiarem skóry w obrębie powiek górnych lub dolnych?
  • Masz problem z odwijającą się lub podwijającą się powieką?
  • Masz problem z opadającymi łukami brwiowymi?
  • Przeszkadzają Ci bądź niepokoją Cię zmiany rozrostowe na powiekach?
  • Zrobiła Ci się gradówka?
  • Urósł Ci skrzydlik lub inna zmiana rozrostowa na powierzchni oka?

To tylko kilka przykładów problemów, które mogą sprawiać nieodpowiednio ustawione powieki. Warto wiedzieć, że ich pozycja może wpływać m.in. na to, że dana osoba będzie zmuszona przechylać głowę za każdym razem, gdy będzie chciała się czemuś przyjrzeć. Co więcej, zmiany w obrębie powiek, takie jak na przykład skrzydlik, mogą sprawić, że widzenie będzie znacznie ograniczone, a to z kolei nie tylko utrudnia życie, ale też tworzy realne zagrożenie zdrowia i życia osoby, która np. prowadzi samochód.

Każdą dolegliwość najlepiej skonsultować z lekarzem wyspecjalizowanym w dziedzinie okuloplastyki. W trakcie wizyty specjalista zbada Pacjenta, odpowie na wszystkie oraz zaproponuje odpowiednie i bezpieczne metody leczenia. Zabiegi okuloplastyczne mogą poprawić wygląd i odmłodzić okolice oczu, jak również w wybranych przypadkach mają wpływ na poprawę komfortu widzenia.    

Stosowane w naszej klinice zabiegi z dziedziny okuloplastyki to m.in.: szycie spojówki, wywinięcie powieki, korekta opadającej powieki, korekta niedomykalności powiek, zabiegi rekonstrukcyjne w zakresie powiek po przebytych urazach, plastyka punktów łzowych, skrócenie szpary powiekowej oraz elektroepilacja rzęs. Każdy zabieg będzie uprzednio dokładnie omówiony z pacjentem, byśmy mogli zdobyć więcej informacji o jego oczekiwaniach i przedstawić szczegóły związane z leczeniem danego schorzenia czy niedogodności.

Od lat z powodzeniem leczymy zachowawczo i chirurgicznie schorzenia w obrębie aparatu ochronnego oka (powiek, łuków brwiowych, spojówek oraz dróg łzowych).

Zabiegi w Klinikach Optegra przeprowadzają doświadczeni okuloplastycy – lekarze specjaliści, którzy łączą wiedzę z zakresu okulistyki oraz chirurgii plastycznej.

Okuloplastyka: warto wiedzieć

więcej
Okuloplastyka – najczęstsze schorzenia wymagające leczenia
Okuloplastyka – najczęstsze schorzenia wymagające leczenia
Wiotkość skóry powiek górnych (dermatochalazja), jest konsekwencją naturalnego procesu starzenia się...

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem: 222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00