Laserowa korekcja Clearvu® polecana jest wszystkim osobom po 40 roku życia, które mają starczowzroczność i chcą pozbyć się okularów bądź soczewek kontaktowych.
Jak rozpoznać starczowzroczność? Objawem są problem z widzeniem z bliskiej odległości. Utrudnione może być więc czytanie gazety czy treści SMS-a bez uprzedniego założenia okularów.
Wielkość wady i ewentualne przeciwwskazania medyczne są dokładnie sprawdzane na wizycie kwalifikacyjnej do zabiegu.
Dalekowzroczność do ok. +3.50 dioptrii, krótkowzroczność do ok. -8.50 dioptrii i astygmatyzm do ok. 2.00 dioptrii.
Dbamy o komfort naszych Pacjentów i staramy się dostosowywać terminy zabiegów do ich potrzeb. Zwyczajowo Pacjenci nie czekają na operację dłużej niż tydzień, maksymalnie dwa tygodnie. W zależności od dostępności wolnych terminów, możliwe jest przeprowadzenie zabiegu już nawet następnego dnia po pozytywnej kwalifikacji.
Podczas wizyty kwalifikacyjnej wykonujemy następujące badania diagnostyczne:
Przed zabiegiem:
W dniu zabiegu:
Po zabiegu:
Stabilizacja wzroku i neuroadaptacja po zabiegu laserowej korekcji Clearvu® trwa kilka miesięcy – w tym czasie zgłaszaj się na wizyty kontrolne do lekarza prowadzącego według ustalonego planu opieki pooperacyjnej.
Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku, do których należy Clearvu®, to jedne z najczęściej wykonywanych procedur medycznych na świecie i obarczone niewielkim ryzykiem powikłań.
Są one uznawane za najbezpieczniejsze metody korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu.
Aż 95% Pacjentów, którzy poddali się laserowej korekcji wzroku w Klinikach Optegra, deklaruje pełne zadowolenie z rezultatów widzenia uzyskanych po zabiegu.
Clearvu® to najnowocześniejsze, dostępne na rynku rozwiązanie w dziedzinie okulistyki. Zabieg należy do głębokich metod laserowej korekcji wad wzroku, które są bezbolesne. Podczas zabiegu Pacjent nie odczuwa bólu, ponieważ jego oczy są znieczulone specjalnymi kroplami, które mają natychmiastowe działanie.
Ból nie jest odczuwany również po zabiegu. Występuje jedynie lekki dyskomfort, który ustępuje następnego dnia.
Sam zabieg przeprowadzony przy użyciu lasera trwa kilka minut, ale cała związana z nim procedura zajmuje około kilkunastu minut.
Dodatkowo, przed zabiegiem każdy Pacjent przechodzi powtórne badania. Czas przygotowania do zabiegu wynosi około 2 godzin.
Po zabiegu Pacjent udaje się do sali pozabiegowej na około godzinny odpoczynek, podczas którego ponownie bada go lekarz.
Clearvu ®, tak jak wszystkie inne zabiegi laserowej korekcji wad wzroku, wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych. Oznacza to, że nie wymaga hospitalizacji Pacjenta, który po kilkunastu godzinach opuszcza klinikę.
Wszystkie zabiegi korekcji wad wzroku, w tym Clearvu®, wykonywane są przez doświadczony i wyspecjalizowany zespół lekarzy okulistów.
W większości przypadków efekt po zabiegu jest natychmiastowy – sprawność wzroku jest bardzo dobra już po jednym, dwóch dniach od zabiegu – wielu pacjentów może czytać bez okularów już następnego dnia .
Podobnie jak w przypadku każdej innej metody korekcji wzroku, również i w tej sytuacji i oko, i mózg potrzebują się zaadaptować do nowych warunków. Powrót do pełnej ostrości widzenia i pełnego komfortu (czyli okres rekonwalescencji) trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy (średnio ok. 4-6 miesięcy), co nie przeszkadza cieszyć się z efektów już następnego dnia po zabiegu.
Podczas rekonwalescencji należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza okulisty. W ciągu pierwszego tygodnia Pacjent stosuje antybiotyki oraz sterydowe i niesterydowe leki przeciwzapalne. Przez okres jednego miesiąca należy wkraplać do oczu sztuczne łzy – krople, które nawilżają gałkę oczną. Prosimy o przestrzeganie wskazań lekarza prowadzącego.
Wszystkim zabiegom laserowej korekcji wzroku, a więc również Clearvu®, nie mogą zostać poddane osoby z zaćmą, jaskrą, zespołem suchego oka, skłonnościami do zapalnych schorzeń oczu, z alergią. Ponadto, przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, okres karmienia piersią czy posiadanie rozrusznika serca. W niektórych przypadkach zabieg nie może też odbyć się u osób, które cierpią na niektóre choroby autoimmunologiczne lub mają nieustabilizowaną gospodarkę hormonalną.
Przed zabiegiem każdy Pacjent odbywa obligatoryjną wizytę kwalifikacyjną.
Tak. Nie ma możliwości przeprowadzenia zabiegu Clearvu® tylko na jednym oku.
W większości przypadków efekt po zabiegu jest natychmiastowy, a sprawność wzroku jest bardzo dobra już po jednym, dwóch dniach od zabiegu. Oznacza to powrót do normalnego funkcjonowania.
Przez pierwszy miesiąc po zabiegu zalecamy zrezygnować z uprawiania sportów, podczas których następuje obfite wydzielanie potu w okolicach twarzy. Należy też unikać narażania oczu na dotyk np. dłoni lub ciał obcych. Nie należy również uprawiać sportów wodnych. Inne formy aktywności fizycznej można podjąć już tydzień po zabiegu.
Przez okres pierwszego miesiąca po zabiegu nie należy chodzić do solarium oraz kąpać się w basenie, morzu czy jeziorze.
Przez okres dwóch miesięcy po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny i nurkować.
Dla należytej rekonwalescencji po zabiegu laserowej korekcji wzroku należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza okulisty. Dotyczy to nie tylko zażywania leków czy stosowanie kropli, ale również wszystkich pozostałych wytycznych, o których lekarz dokładnie poinformuje w dniu zabiegu.
Laserowa korekcja wzroku, podobnie jak każdy inny zabieg, niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań.
Jest ono relatywnie niskie, bo przypadku laserowej korekcji wzroku powikłania odnotowywane są zaledwie w 2-3 % zabiegów.
Najpopularniejszymi dolegliwościami, które można odczuwać po zabiegu są pieczenie i łzawienie oka. Przez kilka dni, a nawet tygodni, możemy też zauważać brak pełnej ostrości widzenia, co jest normalnym stanem po operacji. Ostrość widzenia powinna powrócić w pełni maksymalnie po kilku tygodniach. Laserowa korekcja wzroku może powodować również uczucie tzw. suchego oka, efekt zamglenia oraz spadek jakości widzenia w słabym świetle (np. po zmroku). Istnieje również niewielkie ryzyko nieprawidłowego zrastania się płatka rogówki, co może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowego zabiegu, który wykonywany jest już bez dodatkowych opłat.
Laserowa korekcja wzroku jest zaliczana do zabiegów medycyny estetycznej, co na całym świecie (także w Polsce) oznacza, że jest wykonywana wyłącznie w klinikach prywatnych.
W związku z tym jej koszty nie mogą być pokryte w ramach umowy z NFZ.
Rezultaty laserowej korekcji wzroku mają charakter stały i rzadko zdarza się, że zabieg trzeba powtórzyć.
W zdecydowanej większości przypadków zabieg skutkuje całkowitym pozbyciem się wady. Jeżeli jednak, np. ze względów medycznych, nie jest to możliwe wówczas Pacjent może liczyć na znaczną poprawę wzroku, o czym zostanie informowany na wizycie kwalifikacyjnej.
Laserową korekcję wzroku wykonuje się raz i wada nie powinna się odnawiać.
Pierwsza wizyta kontrolna odbywa się następnego dnia po zabiegu. Lekarz i optometrysta sprawdzają, na jakim poziomie jest nasza wada na kilkanaście godzin po zabiegu i czy rogówka goi się prawidłowo. Wtedy też zostaje zdjęta ochronna soczewka kontaktowa, która mogła być założona pod koniec zabiegu w celu utworzenia opatrunku. Kolejne wizyty odbywają się: miesiąc po zabiegu, trzy miesiące po zabiegu i rok po zabiegu. Ilość/termin kolejnych wizyt ustala lekarz.
Poprawa jakości widzenia przez całkowite usunięcie wady wzroku naszych Pacjentów to cel naszych działań.
Sprawdź