Wizyta kwalifikacyjna jest najważniejsza
Dlaczego wizyta kwalifikacyjna jest najważniejsza?
Specjalistyczne badania diagnostyczne
Poznaj korzyści wizyty w Optegra
Fakty i mity dotyczące laserowej korekcji wzroku
Rozwiej swoje wątpliwości

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem:
222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

opt-header-logo
Co zyskujesz?
 • Pakiet specjalistycznych badań diagnostycznych wykonywanych z wykorzystaniem technologii najnowszej generacji.
 • Opiekę najbardziej doświadczonych okulistów w Polsce.
 • Najszerszy wybór metod korekcji wad wzroku.
 • Odpowiedź na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.
 • Dobór zabiegu korekcji wzroku odpowiedni do Twojej wady i preferencji.

W naszych klinikach oferujemy najbardziej rozbudowany zestaw badań w ramach kwalifikacji do zabiegu laserowej korekcji wzroku, zapewniający najwyższe bezpieczeństwo naszych Pacjentów.

Wizyta kwalifikacyjna
jest NAJWAŻNIEJSZA

Umów wizytę kwalifikacyjną do laserowej korekcji wzroku za 299 zł,
a w przypadku pozytywnej kwalifikacji dodatkowo odliczymy 299 zł od ceny zabiegu!

Umów wizytę

Dlaczego wizyta kwalifikacyjna jest najważniejsza?

Wizyta kwalifikacyjna jest niezbędna przed zabiegiem laserowej korekcji wzroku.

Dzięki szczegółowym badaniom i poznaniu oczekiwań pacjenta lekarz może zaproponować najbardziej bezpieczny i efektywny typ zabiegu. Wykluczone zostają również wszelkie przeciwwskazania. W dniu kwalifikacji pacjent spędza w klinice nieco ponad godzinę.

Po rejestracji w recepcji Pacjent otrzymuje kwestionariusz, dotyczący jego stanu zdrowia i widzenia. Po jego wypełnieniu jest zapraszany na badania.

W pierwszej kolejności sprawdzana jest grubość i krzywizna rogówki, czyli tej części oka, na której wykonuje się zabieg. Mierzona jest długość gałki ocznej, ciśnienie wewnątrzgałkowe oraz aberracje oka, czyli zniekształcenia obrazu, których nie można skorygować za pomocą okularów czy soczewek kontaktowych. W razie potrzeby wykonywane są również inne badania takie jak OCT siatkówki, czy pomiar komórek śródbłonka rogówki. Wykonywane jest również szczegółowe badanie wady wzroku.

W naszych klinikach pomiar wady wzroku i ostrości widzenia wykonywany jest przez optometrystę, czyli osobę specjalizującą się w takich badaniach. Oczy są badane za pomocą autokeratorefraktometru (komputerowe badanie wzroku), a następnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu dobierana jest najlepsza korekcja. Sprawdzamy ostrość wzroku, wadę wzroku (wada sferyczna i astygmatyzm), widzenie obuoczne (współpracę między oczami), widzenie z bliskich odległości. Należy pamiętać, że wyniki badań przy doborze okularów czy soczewek kontaktowych są często odmienne od tych, uzyskanych przed zabiegiem laserowym. Wynika to z faktu, że niejednokrotnie przy doborze okularów zapisywana jest niepełna moc sferyczna lub cylindryczna.

Po wykonaniu opisanych wyżej badań do oczu Pacjenta wpuszczane są krople, które rozszerzają źrenice.

Ostatnim etapem wizyty kwalifikacyjnej jest spotkanie z lekarzem. Lekarz bada oczy pacjenta przy biomikroskopie (lampie szczelinowej), ogląda rogówkę, soczewkę i dno oka. Powiększenie mikroskopu pozwala na dokładne obejrzenie struktur oka i ocenę ich budowy. Sprawdzane jest również nawilżenie oka i wydzielanie łez. Wszystkie badania są bezbolesne. Bardzo istotny jest też wywiad, podczas którego lekarz pyta o takie rzeczy jak wykonywany zawód czy hobby. Tylko zebranie pełnej informacji na temat trybu życia pacjenta wraz z analizą wyników wcześniejszych pomiarów pozwala lekarzowi zaproponować zabieg lub zabiegi, które spełnią w najwyższym stopniu oczekiwania pacjenta. Podczas rozmowy z lekarzem Pacjent otrzymuje informacje do których zabiegów może zostać zakwalifikowany, czym się one od siebie różnią, jak wygląda sam zabieg oraz okres rekonwalescencji. Jest również czas na zadanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości.

Po wizycie u lekarza Pacjent otrzymuje w recepcji komplet dokumentów – zgodę na zabieg i zalecenia przed- i pozabiegowe. Może również od razu zarezerwować termin zabiegu.

Warto pamiętać, że w związku z podaniem kropli rozszerzających źrenice przez około 3 godziny po wizycie w naszej klinice widzenie będzie niewyraźne i należy w tym czasie zrezygnować z prowadzenia samochodu.

Podczas wizyty będą wykonane następujące badania diagnostyczne:
 1. Badanie wady refrakcji i ocena ostrości wzroku.

 2. Badanie przedniego odcinka oka oraz ocena przezierności ośrodków optycznych.

 3. Badanie dna oka: ocena plamki, naczyń siatkówki i obwodu siatkówki

 4. Badanie topografii i tomografii rogówki, czyli kształtu, grubości oraz krzywizny rogówki.

 5. Badanie gęstości komórek śródbłonka rogówki

 6. Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

 7. Badanie plamki żółtej i nerwu wzrokowego za pomocą optycznej koherentnej tomografii OCT

 8. Badanie aberracji całego układu optycznego

 9. Badanie długości gałki ocznej

Na podstawie wywiadu, pełnego badania okulistycznego i analizy wykonanych badań oraz znając indywidualne preferencje każdego Pacjenta, jego styl życia oraz wiek lekarz okulista zaproponuje najbardziej optymalną metodę korekcji wady wzroku.

Poznaj naszych zadowolonych Pacjentów:

test-1

Jestem zachwycona i wszystkim gorąco polecam! To była najlepsza decyzja w moim życiu! Już na drugi dzień widziałam 100 razy lepiej! To było niesamowite uczucie, z dnia na dzień mój wzrok się polepszał.

JOANNA OPOZDA
AKTORKA
test-2

Patrzę na świat nowymi oczami Teraz czuję, że dzięki zabiegowi korekcji wzroku Femto mogę wszystko! Czuję, jakbym dostała nowe życie.

AGATA ZAŁĘCKA
AKTORKA

Pierwszy raz od ponad 20 lat widzę wyraźnie, nie patrząc przez okulary…. Pierwszy raz przyglądam się na scenie i w realu szczegółom, których dotąd nie dostrzegałem.

WOJCIECH BLACH
AKTOR
test-3

Okulary to obowiązkowy gadżet dla tych, którzy mają problem ze wzrokiem. Wybierając klinikę Optegra zastanawiałem się czy istnieje w ogóle możliwość, by mimo posiadanej wady, zobaczyć więcej. 
Okazało się oczywiście, że tak. Jestem po zabiegu laserowej korekcji lewego oka i mogę powiedzieć jedno: cuda się zdarzają! Nareszcie mogę czytać najdrobniejsze literki, nie używając okularów optycznych.
Zawsze czytam skład produktów, które wykorzystuję do pracy w kuchni. Teraz wiem, co kupuję, bez pomocy okularów. 
To jest super sposób na to, by nie przynieść kota w worku. I dzięki komu to? 
Dzięki Optegra!

ANDRZEJ POLAN
KUCHARZ
test-4

Nie mogłam podarować mojej Mamie lepszego prezentu na Dzień Matki. Dzięki laserowej korekcji wzroku w Waszej klinice,  mama patrzy na świat otwartymi oczami i z uśmiechem na twarzy. Krótki i całkowicie bezbolesny zabieg to znakomita alternatywa dla osób borykających się z wadą wzroku, które nie lubią bądź nie tolerują okularów i soczewek kontaktowych. Jestem ogromnie wdzięczna  dr Barbarze Czarnocie za pełen profesjonalizm połączony z troskliwą opieką. Jestem szczerze wzruszona…Dziękuję!

AGNIESZKA WŁODARCZYK
AKTORKA
test-5

Świat jest piękny, tylko trzeba go zobaczyć.
Ja go widzę!
Dobrze trafiłeś, też go zobaczysz!

ANDRZEJ SUPRON
SPORTOWIEC
test-6

Już dwa dni po laserowej korekcji wzroku w klinice ..... mój syn oglądał świat z zachwytem. O! Niesamowite! Pierwszy raz widzę ostro wieżę kościoła przy Placu Zbawiciela! I tak zachwycał się co chwila :-))) Oddałam mojego Filipa w ręce kliniki.......z pełnym zaufaniem, bo rok wcześniej z powodzeniem podobną operację (inna wada wzroku) zrobił mój ukochany i był bardzo zadowolony. Wiem, że prędzej czy później ja też tam trafię!

GRAŻYNA WOLSZCZAK
AKTORKA
test-7

Mój partner, Paweł jest przewodnikiem wysokogórskim. W lipcu rusza na wyprawę do Chin. Będzie zdobywał 7-tysięcznik Muztagh Ata i zjeżdżał z niego na nartach. Biega też maratony, więc laserowa korekcja wady wzroku to dla niego najlepszy prezent. Dziękujemy za okulistyczną opiekę nad naszą rodziną i super profesjonalizm!

BEATA SADOWSKA
DZIENNIKARKA
test-8

6 lat chodziłam w okularach korekcyjnych, następne 10 lat nosiłam soczewki kontaktowe, a zaledwie 15 minut wystarczyło, aby zakończyć ten etap w moim życiu i odzyskać wzrok! Dziękuję ! :)

HONORATA SKARBEK
PIOSENKARKA
Powyżej umieszczono opinie naszych Pacjentów na temat świadczeń okulistycznych, z których skorzystali w placówkach Optegra i Vidium Medica w Polsce. Opinie te nasi Pacjenci sformułowali na podstawie własnych doświadczeń i spostrzeżeń w związku ze świadczeniami okulistycznymi udzielanymi przez Optegra lub Vidium Medica, a udostępnili je wykonując postanowienia umów partnerskich zawartych z Optegra.

Fakty i mity dotyczące laserowej korekcji wzroku

 • Laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna

  Zabiegi laserowej korekcji wady wzroku to jedne z najczęściej wykonywanych procedur medycznych na świecie i obarczone bardzo niskim ryzykiem powikłań. Są to najbezpieczniejsze metody korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu.

  Aż 95% Pacjentów, którzy poddali się tego rodzaju korekcji w Optegra, deklaruje pełne zadowolenie z rezultatów widzenia uzyskanych po zabiegu. Optegra jest liderem w laserowej korekcji wzroku - wykonaliśmy już ponad 170 000 takich zabiegów.


  Lek. med. Barbara Czarnota-Nowakowska

  OPTEGRA POZNAŃ

Masz pytania?

 Zachęcamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.

Skontaktuj się z nami!
Jesteś zdecydowany?

Umów wizytę kwalifikacyjną do laserowej korekcji wzroku za 299 zł,
a w przypadku pozytywnej kwalifikacji dodatkowo odliczymy 299 zł od ceny zabiegu!

Umów wizytę

Zobacz, co o wizycie kwalifikacyjnej do laserowej korekcji wzroku mówią
Lekarze Optegra:

video-1
video-2
video-3

Chcesz poznać nasz cennik zabiegów?

Sprawdź cennik zabiegów

Sprawdź dostępne terminy:

Przed każdym zabiegiem wykonujemy badanie kwalifikacyjne, które pozwala określić rodzaj i stopień wady, oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji pod numerem:
222 426 260

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00

pixel